Слухати Радіо

13:00

Літургія Східний обряд

В ефірі

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Обережно, магія!

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафіст

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Катехиза

Від місіонерської праці до перемоги над хворобою. Історія покликання та служіння о. Гжегожа Вавжиняка

Про покликання, місію, виклики та служіння поговоримо у програмі "Люди Справи". Гість прямого ефіру - настоятель парафії Святого Івана Павла ІІ, РКЦ, м. Рівне, отець Гжегож Вавжиняк.
Отець Гжегож народився у маленькому селі Тужа-Шльонська на півдні Польщі, поблизу кордону з Чехією. Ще з дитинства він був глибоко вражений атмосферою храму, де бабуся познайомила його з вірою. Особливе місце у його житті займали зустрічі з місіонерами, які приїжджали до місцевої парафії. Їхні розповіді про далекі країни та місіонерську працю надихнули молодого Гжегожа на вибір місіонерського шляху.


«Я завжди відчував таємницю, коли заходив до церкви. Це щось, що мене приваблювало і викликало глибокий внутрішній пошук», — розповідає отець Гжегож. Саме ці враження спонукали його вступити до місіонерів-облатів.

Від Білорусі до Африки

Після рукоположення отець Гжегож вирушив на перше місце служіння до Білорусі. Цей період став для нього школою смирення і справжнього розуміння покликання. До храму приходило дуже мало людей, тож він та його співбрат, отець Криштоф, організовували катехизи у домівках, проводили зустрічі та відвідували віддалені села. «Це був унікальний досвід, який показав мені, як важливо бути поруч із людьми у їхньому середовищі», — згадує отець.

Далі його шлях пролягав через Ізраїль, Німеччину, Африку. У кожній країні отець Гжегож зіштовхувався з новими викликами, але завжди відчував «перст Божий» у всіх змінах. Особливо важливим для нього став досвід служіння в Ізраїлі, де він зміг глибше пізнати Святу Землю.

Виклик хвороби: випробування і благодать

Одним із найтяжчих періодів життя отця Гжегожа стала серйозна хвороба нирок. Під час перебування в Польщі його здоров’я різко погіршилося, і він дізнався, що потребує діалізу. Ця новина стала для нього важким ударом. «Я розумів, що це може обмежити моє життя і можливість служіння, — ділиться він. — Але саме у цей час я відчув найбільшу близькість Бога і доброту людей».

Перебуваючи на лікуванні, отець отримав підтримку від багатьох доброчинців, включно з єпископом Яном Собіло, який навіть висловив готовність стати донором нирки. Зрештою, після тривалого очікування, пересадку нирки було успішно проведено. «Цей досвід показав мені, як у важких моментах можна покладатися лише на Божу волю», — підсумував отець Гжегож.

Служіння в Рівному

Вже чотири роки отець Гжегож служить у Рівному. Він підкреслює, що після перенесених випробувань навчився цінувати кожну мить життя та кожну можливість служити. «Мій досвід навчив мене бути вдячним за всі обставини, навіть найскладніші. Вони формують нашу віру та довіру до Бога».

Історія отця Гжегожа — це приклад того, як віра допомагає долати найважчі випробування і знаходити сенс навіть у стражданнях. Вона надихає не здаватися, довіряти Богу і знаходити сили для нових звершень.


"Криза ідентичності виникає тоді, коли хочу стати тим, ким я не є", - о. Олександр Халаїм

"Криза ідентичності виникає тоді, коли хочу стати тим, ким я не є", - о. Олександр Халаїм

Про можливості, що виникають під час кризи, розповідає отець Олександр Халаїм - викладач Вищої Духовної Семінарії Святого Духа в с. Шаровечка та Вищої Духовної Семінарії Пресвятого Серця Ісуса в м. Ворзель, директор Центру Святого Йоана Павла ІІ.
2025-05-05 00:00:00
Стрес, тривога, депресія: Як не зламатися і повернути собі життя?

Стрес, тривога, депресія: Як не зламатися і повернути собі життя?

У програмі «Люди справи» говоритимемо про стрес, тривогу та депресію. Як розпізнати ці стани? Що з ними робити? І головне - як знайти внутрішню опору навіть у найважчі часи? На запитання відповідає Наталія Клейно - практична психологиня, магістерка психології, мама чотирьох дітей, топ-менеджерка та підприємниця з 30-річним досвідом. Її унікальний життєвий і професійний шлях допомагає краще розуміти емоції й знаходити ресурси там, де, здавалося б, їх немає.

2025-05-05 00:00:00
"Знаходьте місця, де ви черпаєте сили жити. Спільнота не дасть потонути", - отець Микола Орач

"Знаходьте місця, де ви черпаєте сили жити. Спільнота не дасть потонути", - отець Микола Орач

Про тривалий стрес, духовну та психологічну підтримку в умовах війни розповідає брат-францисканець Микола Орач, Парафія Преображення Господнього, м. Бориспіль. 

2025-05-02 00:00:00
"Це слово сповнене надії, що укріпляє нас під час війни", - сестра Марта Пшивара

"Це слово сповнене надії, що укріпляє нас під час війни", - сестра Марта Пшивара

"Благослови, душе моя, Господа! Господи, Боже мій, Ти вельми великий, зодягнувся Ти в велич та в славу". Про псалом любові та милосердя 103 розповідає Сестра Марта Пшивара, Провінційна настоятелька Місійного згромадження Служниць Святого Духа в Україні, SSpS.
2025-04-29 00:00:00
«Якщо зациклюємося на проблемах - починаємо тонути. Але Христос завжди поруч, щоб підняти нас», - о. Андрій Педай.

«Якщо зациклюємося на проблемах - починаємо тонути. Але Христос завжди поруч, щоб підняти нас», - о. Андрій Педай.

"Як Петро йшов по воді, поки дивився на Ісуса, так і ми тримаємося на плаву, коли наш погляд спрямований на Воскреслого", - як жити Воскресінням Христовим розповідає вікарій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії отець Андрій Педай (м. Київ).
2025-04-29 00:00:00