Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:40

Духовні читання

В ефірі

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

Відчай та розпач. Відчуття, що ви нікому не потрібні приходить через гординю, - отець Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Як діяти людині, яка переживає відчай, розпач? На запитання відповідає отець Міхал Бранкевич.
Відчай - це дуже тяжкий стан переживання, який може проходити людина. Для поступового виходу з розпачу потрібно знати причину його виникнення. Тут диявол використовує відчай, щоб нашкодити людині, адже в цьому стані людина веде себе нераціонально, вимикає свій розум. Розпач, якщо з нього не виходити, може призвести до депресії, - отець Міхал Бранкевич.

В стані розпачу людина настільки зосереджена на своїх переживаннях, що відкидає віру, не бачить опіки Божої, а більше дивиться на свої переживання. Бережіть віру в будь якому стані та нагадуйте собі про Бога.

Якщо ви не в змозі молитися самі то просіть інших віруючих людей молитися за вас. Шукайте спілкування з іншими людьми та визнайте, що вам потрібна підтримка, допомога інших. У цьому стані діє сильно гординя, яка говорить, що не потрібно звертатися до інших про допомогу, а ліпше самому. Таким чином диявол нав'язує юдині думки про самогубство

Нещодавно почув історію про юнака, над яким знущалися однолітки в школі. Він у своїх переживаннях відмежувався від рідних та переживав на самоті біль розпачу. Відчуваючи безвихідь він наклав на себе руки. Бережіть себе та звертайтеся про допомогу переживаючи тяжкі думки в складні моменти свого життя.

1. У стані розпачу виникає відчуття, що ти Богу не потрібний. Щоб уникнути таких переживань вам допоможе профілактика віри. Робіть все можливе, щоб молода людина виховувалася у вірі особливо в підлітковому віці.

2. Людина, яка переживає розпач має розуміти, що вона не самотня. Зверніться до інших людей, знайдіть людину, яка вислухає вас та підтримає і ні в якому разі не залишайтеся на самоті.

3. У стані розпачу обов'язково уповайте на Бога та шукайте Його допомогу. Він допоможе. Був випадок, коли я переживав тяжкий період в житті то довелося молитися цілу ніч допоки Бог не дав мир моїй душі.

4. Знаходячись в доброму стані проводьте профілактичні заходи щодо укріплення своєї віри. Знайте, що в житті можуть бути ситуації коли ти не спроможний раціонально мислити та приймати рішення.

Спостерігайте уважно за знайомими чи не переживають вони розпач. А якщо помітили переживання болю та усамітнення - простягніть руку допомоги.

Дуже допомагає в стані розпачу Таїнство Покаяння. Тут людина може відчути прощення, зрозуміти, що Бог не осуджує її.

Отець Міхал Бранкевич

Слухати програми про вихід із відчаю
Гординя робить душу сліпою
Історії відчаю, що закінчилися тріумфом
Страх краде нашу можливість жити повноцінно
Опирайтеся на Бога завжди

Відгуки

Невизначена втрата. "Через не хочу та не можу дбайте про себе", - отець Діонісій Дьяченко

Невизначена втрата. "Через не хочу та не можу дбайте про себе", - отець Діонісій Дьяченко

Про переживання горя та невизначену втрату слухайте у програмі Люди Справи. Гість прямого ефіру - ієрей Діонісій (Денис) Дьяченко, священик Православної Церкви України, військовий капелан Національний академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького.
"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

Про те, як виконати волю Божу розповідає отець-францисканець Андрій Немченко - вікарій Одеського катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії. "Нещастя - наш вчитель, а призначення - вічність".
"Якщо ми не визнаємо наші помилки, то як зможемо їх виправити?", - отець Микола Бєлічев

"Якщо ми не визнаємо наші помилки, то як зможемо їх виправити?", - отець Микола Бєлічев

Про покаяння та Євхаристію в контексті книги "Містична святиня Бога" розповідає отець Микола Бєлічев, головний редактор журналу "Слово між нами", Римо-Католицька парафія Святого Сімейства, м. Харків. 

Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Про навчання дітей під час війни та створення безпечного середовища у навчальному закладі розповідає Анна Омельчук - вчителька англійської мови та аніматор ораторію в салезіянському ліцеї "Всесвіт", м. Житомир.

Як спілкуватися з духовними особами?

Як спілкуватися з духовними особами?

Часто від світських людей можна почути, що вони не знають, з чого розпочати розмову з духовною особою, і взагалі, як з нею вести діалог. Сестра Наталя Вакулішина в програмі "У Ваших намірах" розвінчує стереотипи, пов'язані з представниками духовного світу, і радить просто бути собою.