Слухати Радіо

02:00

Катехиза

В ефірі

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

Яка мета Великого посту? "Проаналізуйте своє серце та візьміть на себе відповідальність", - отець Тарас Єгер

Створено: 2023-02-22 00:00:00
Програма: Катехиза
Чому варто дякувати Богу за час Великого посту? Для чого потрібен Великий піст? В ефірі отець Тарас Єгер з ордену Братів найменших Святого Франциска з Паули.
"Нам бажано розуміти мету, для чого Церква дає нам 40 днів Великого посту. Зосереджу вашу увагу на аспектах, що потребують нашої уваги та роздумів під час цього періоду", - отець Тарас Єгер.

Наші вини. Часто ми покладаємо свої провини на інших людей. Тут важливо взяти відповідальність на себе за діла, вчинки, ситуації, що відбулися. Це стосується і періоду війни, що ми переживаємо. Подивіться на своє серце, проаналізуйте його та візьміть на себе відповідальність за все. Варто визнати, що ми грішники та не завжди праві, можемо помилятися. Великий дар - покаяння, що приходить через мою власну покору.

Ми - діти Божі. В нашому серці також існує ностальгія та бажання бачити Бога. Коли подивимось на життя з покорою то зрозуміємо, що помиляємося та без Божої допомоги не можемо стати дітьми Божими. Тут також приходить усвідомлення, що Господь нас любить та турбується про нас.

Господь хоче, щоб ми з Його ласкою мали можливість, через покаяння, розірвати кайдани рабства. Ці 40 днів даються, щоб ми постували для відчуття потреби в чомусь. В цьому разі ми краще починаємо відчувати потрібність Господа та усвідомлюємо, що окрім нас є інші люди, яким варто допомогати. Господь хоче, щоб в цей період війни ми жили в стані посту, щоб бачити потреби інших.

Усвідомлення, що ми грішні. Тут одночасно варто зрозуміти, що ми є дітьми Божими. У цьому разі не рекомендовано почуватися відкинутими Богом, адже Він любить нас та пробачає наші гріхи. Господь завжди на нашому боці, Він наш Батько та вболіває за нас.

Різниця між покаянням та почуттям вини. Покаянню має передувати подяка. Не тільки після покути дякуйте Богові, а й перед сповіддю. Сповідь - це не тільки визнання гріхів та прощення їх, а й крокування до перемоги разом із Богом.

Відчуття провини веде до смерті. Воно вимагає, щоб ми щось зробили. Зауважу, що ми стали християнами по милості Божій. Він дав нам заповіді та прощення просто так. А якщо ми вважаємо, що нашими ділами отримаємо від Бога необхідне, то переходимо вже у торгові відносини де потрібно платити за товар. Усім, хто довго переживає почуття провини та картає себе допоможе "Притча про блудного сина". Поміркуйте над цією історією у своєму серці.

Сповідь - це обійми батька де ми відчуваємо биття Його серця. Він хоче, щоб ми жили, як діти Царя, а не як бізнес партнери. Бажаю щоб кожен із нас бачив можливості, а в труднощах помічав дари. Читайте Святе Письмо, як діти.

Отець Тарас Єгер з ордену Братів найменших Святого Франциска з Паули.

Слухати інші програми





"Я приїхав з бажанням бути з українським народом і молитися за мир," - кардинал Паоло Сезар Коста

"Я приїхав з бажанням бути з українським народом і молитися за мир," - кардинал Паоло Сезар Коста

Кардинал з Бразилії Паоло Сезар Коста відвідав Україну. В ефірі він поділився враженнями від візиту до військового цвинтаря у Львові та Київського шпиталю, а також розповів про плани відвідати місця "тиші". "Бог створив людину і дав їй свободу - вільну волю. Однак, користуючись цією свободою, людина не завжди обирає добро. Це є однією з найбільших наших проблем. Зло існує і діє у світі. Але коли ми спрямовуємо розум до добра, Бог дарує благодать бути здатними на багато добрих справ", - про надію, яка народжується з віри, і закликає молитися кардинал Паоло Сезар Коста.

2025-07-18 00:00:00
Чи можливе спасіння поза церквою? "Відкрийте серця на милосердя", - отець Андрій Пальчик

Чи можливе спасіння поза церквою? "Відкрийте серця на милосердя", - отець Андрій Пальчик

"Бог більший за наші уявлення про кордони. Його благодать діє там, де серце відкрите, де є прагнення добра, де є пошук правди", - отець Андрій Пальчик, настоятель парафії Матері Божої Чудотворного Медальйона у м.Мерефа Харківської області.

2025-07-18 00:00:00
«Навернення - це шлях, а не мить»: історія служіння Андрія Павлуніка

«Навернення - це шлях, а не мить»: історія служіння Андрія Павлуніка

Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "Виховання - справа серця".
2025-07-18 00:00:00
Отець Віталій Храбатин про три зустрічі з Папою Левом XIV

Отець Віталій Храбатин про три зустрічі з Папою Левом XIV

Катехеза протоієрея Віталія Храбатина, референта Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, присвячена сенсу Святого Року, проголошеного Католицькою Церквою. У червні відбулася велелюдна проща українців до Рима, в якій отець Віталій також узяв участь. Основою для роздумів стали три проповіді Папи Франциска: на урочистість Тіла і Крові Христових, під час зустрічі з українськими паломниками та у неділю, коли тривало паломництво священників.
2025-07-17 00:00:00
"Якщо людина буде жити для Бога, нашою дійсністю стане лише прослава Бога і це буде найліпший бенкет", - с. Марія Людмила Бога Отця Милосердного

"Якщо людина буде жити для Бога, нашою дійсністю стане лише прослава Бога і це буде найліпший бенкет", - с. Марія Людмила Бога Отця Милосердного

Про історію Ордену Кармелітів Босих та обіцянки, які дає Пресвята Діва Марія через носіння скапулярію чуємо від монахині, яка 26ий рік відкриває для себе багатство духовного шляху перебування у закритому ордені с.Марії Людмили Бога Отця Милосердного, м.Харків.
2025-07-16 00:00:00