Слухати Радіо

10:00

Розарій

В ефірі

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

Яка мета Великого посту? "Проаналізуйте своє серце та візьміть на себе відповідальність", - отець Тарас Єгер

Створено: 2023-02-22 00:00:00
Програма: Катехиза
Чому варто дякувати Богу за час Великого посту? Для чого потрібен Великий піст? В ефірі отець Тарас Єгер з ордену Братів найменших Святого Франциска з Паули.
"Нам бажано розуміти мету, для чого Церква дає нам 40 днів Великого посту. Зосереджу вашу увагу на аспектах, що потребують нашої уваги та роздумів під час цього періоду", - отець Тарас Єгер.

Наші вини. Часто ми покладаємо свої провини на інших людей. Тут важливо взяти відповідальність на себе за діла, вчинки, ситуації, що відбулися. Це стосується і періоду війни, що ми переживаємо. Подивіться на своє серце, проаналізуйте його та візьміть на себе відповідальність за все. Варто визнати, що ми грішники та не завжди праві, можемо помилятися. Великий дар - покаяння, що приходить через мою власну покору.

Ми - діти Божі. В нашому серці також існує ностальгія та бажання бачити Бога. Коли подивимось на життя з покорою то зрозуміємо, що помиляємося та без Божої допомоги не можемо стати дітьми Божими. Тут також приходить усвідомлення, що Господь нас любить та турбується про нас.

Господь хоче, щоб ми з Його ласкою мали можливість, через покаяння, розірвати кайдани рабства. Ці 40 днів даються, щоб ми постували для відчуття потреби в чомусь. В цьому разі ми краще починаємо відчувати потрібність Господа та усвідомлюємо, що окрім нас є інші люди, яким варто допомогати. Господь хоче, щоб в цей період війни ми жили в стані посту, щоб бачити потреби інших.

Усвідомлення, що ми грішні. Тут одночасно варто зрозуміти, що ми є дітьми Божими. У цьому разі не рекомендовано почуватися відкинутими Богом, адже Він любить нас та пробачає наші гріхи. Господь завжди на нашому боці, Він наш Батько та вболіває за нас.

Різниця між покаянням та почуттям вини. Покаянню має передувати подяка. Не тільки після покути дякуйте Богові, а й перед сповіддю. Сповідь - це не тільки визнання гріхів та прощення їх, а й крокування до перемоги разом із Богом.

Відчуття провини веде до смерті. Воно вимагає, щоб ми щось зробили. Зауважу, що ми стали християнами по милості Божій. Він дав нам заповіді та прощення просто так. А якщо ми вважаємо, що нашими ділами отримаємо від Бога необхідне, то переходимо вже у торгові відносини де потрібно платити за товар. Усім, хто довго переживає почуття провини та картає себе допоможе "Притча про блудного сина". Поміркуйте над цією історією у своєму серці.

Сповідь - це обійми батька де ми відчуваємо биття Його серця. Він хоче, щоб ми жили, як діти Царя, а не як бізнес партнери. Бажаю щоб кожен із нас бачив можливості, а в труднощах помічав дари. Читайте Святе Письмо, як діти.

Отець Тарас Єгер з ордену Братів найменших Святого Франциска з Паули.

Слухати інші програми





"Материнство - це не завжди про дітонародження", - о.Віталій Козак

"Материнство - це не завжди про дітонародження", - о.Віталій Козак

Чергова катехеза від монаха-кармеліта Віталія Козака.
Нагадаємо, отець Віталій вже пів року виголошує цикл катехез на тему «Антропологія святої Едити Штайн».

У цьому випуску слухачі дізнаються, що свята Тереза Бенедикта від Хреста (Едита Штайн) говорить про покликання до материнства та до духовного життя.
Катехит пояснює, чому ми часто помилково ототожнюємо материнство лише з дітонародженням, забуваючи про його глибший духовний вимір.

2025-07-02 00:00:00
"Якщо у священника немає духовного супроводу, його "з'їдять"біси", - о.Михайло Станчишин

"Якщо у священника немає духовного супроводу, його "з'їдять"біси", - о.Михайло Станчишин

До вашої уваги — катехеза монаха-єзуїта, отця Михайла Станчишина.
Отець Михайло вже понад два роки провадить цикл програм під назвою «На шляху до дружби з Ісусом». У черговому випуску він зосереджує увагу слухача на феномені духовного супроводу.

Автор пояснює, хто найперше потребує духовного проводу, і наголошує: саме через супровід можна навести, збудувати й поглибити живу дружбу з Ісусом Христом.

2025-07-01 00:00:00
Святий Йоан Хреститель: більше ніж Пророк

Святий Йоан Хреститель: більше ніж Пророк

Хто такий Пророк? Якою є його місія? Як Йоан Хреститель вказав на найвищого Пророка та чому став "мостом" між Старим і Новим Завітом, розповідає о.Марек Рудзь, настоятель парафії Св.Йоана Хрестителя у м.Біла Церква, Київської області.
2025-06-30 00:00:00
Як Євангелізувати самого себе в умовах війни

Як Євангелізувати самого себе в умовах війни

"Зміна буде тоді, коли ми зненавидимо гріх", - о.Олександр Могильний, священник РКЦ парафії Матері Божої Ангельської у м. Вінниця запрошує дивитися на ті новини, які нас оточують з перспективою Доброї Новини у часі історії спасіння. 
2025-06-27 00:00:00
Як Надія "працює" в Ісусі Христі

Як Надія "працює" в Ісусі Христі

"Ми говоримо про Божу чесноту, яку може подарувати лише Бог", - о.Костянтин Морозов, настоятель парафії Матері Божої Ангельської у м.Вінниця, виголошує катехизу про Надію, яка є благодаттю Божою. 
2025-06-26 00:00:00