Слухати Радіо

Зараз в ефірі

03:00

Меса

В ефірі

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Царице Неба

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

Завдання та призначення влади. "Це шляхетне покликання та служіння", - Папа Франциск

Поділитись з друзями
"Ми живемо в суспільстві де діє політична структура, що відображає організацію публічного простору. Тому, слухати владу - це задум Божий". Про публічний простір і владу у світлі четвертої заповіді розповідає ректор Вищої Духовної Семінарії Пресвятого Серця Ісуса, що у Ворзелі, отець Руслан Михалків. Серія катехиз присвячених моральному життю християнина. 
Катехизм Церкви через призму 10-ти заповідей демонструє взірець життя християнина. Сьогодні, ми говоримо через призму Четвертої Заповіді: "Шануй батька та матір твоїх, щоб тобі було добре на Землі" про владу та публічний простір. Тут мова не тільки про батьків, а також про наше повсякденне життя та ставлення до влади. У Старому Завіті читаємо, що Бог творить Адама та Єву в спільноті де розпреділені ролі, як і сьогодні, кожен із нас має свої функції в суспільстві.

Апостол Павло пише, що: "Кожна влада від Бога". Це можна трактувати, що кожен, хто отримав владу є від Бога, але це не завжди так. Ми живемо в суспільстві де діє політична структура, що відображає організацію публічного простору. Тому, слухати владу - це задум Божий. Адам та Єва могли реалізовувати все, що заманеться, але через спокусу диявола вони втратили ці блага. 

Влада є задумом Божим нам на благо. Але вона може бути використана, як на добро так і на зло, на жаль. Інколи ми ставимося до цієї дійсності упередженно та вважаємо владу злом.  Але Папа Франциск стверджує, що влада - це шляхетне покликання. Також, в Євангелії ми бачимо, що влада була інструментом спокуси Христа де лукавий хотів посилити бажання Ісуса для відвернення від Бога.

Десакралізація влади - одне з досягнень християнства. В Єгипті фараон, а в Римській Імперії імператор обожествлялися, але християни не визнавали нікого з богів, окрім Єдиного Бога - Творця неба та землі. З іншої сторони, влада не відкидалася, про що свідчать заклики Апостола Павла: "Всяка влада від Бога", або "Раби - коріться своїм панам".

З приходом християнства влада почала сприйматися, як служіння та призначення. Отже, влада є шляхетним покликанням та служінням. А щоб вона плідно виконувала свої завдання то має бути легітимною та діяти в межах закону.

Влада має реалізовуватися в межах прописаних конкретних завдань. Вона не може бути догоджанням самому собі. Хоча... ми на реальних прикладах бачимо наскільки це велика спокуса та, як легко перейти від чесного виконання функцій до корупції. В Євангелії від Матвія читаємо: "Якщо хтось із вас хоче бути великим нехай всім стане, як слуга". Цей принцип дійсний до сьогодні бо стосується нашої природи.

Завдання влади - організувати суспільство навколо таких ціностей, як: добробут,  культура, безпека, краса, екологія тощо. Адже вона здатна організувати життя суспільства.

Влада має полегшити користування свободою та відповідальним життям суспільства. Одне із завдань - пам'ятати та підтримувати потребуючих. Це виходить із нашого подвійного покликання: відбудова себе згідно цінностей та розвиток соціальних відносин один між одним. 

Ректор Вищої Духовної Семінарії Пресвятого Серця Ісуса, що у Ворзелі, отець Руслан Михалків.

Слухати інші програми

Відгуки

У чому полягає головний сенс Пасхальної таємниці?

У чому полягає головний сенс Пасхальної таємниці?

Отець Міхал Бранкевич говорить про Пасхальну тайну Ісуса Христа.
Навчання церковному співу триває все життя, - отець Руслан Грех

Навчання церковному співу триває все життя, - отець Руслан Грех

"Через професійне виконання піснеспівів люди знайомляться з цінностями Церкви". Про церковний спів та його якість розповідає священник парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, Львів (Сихів), отець Руслан Грех.
"Бог - це спільнота!" - отець Сергій Воронюк

"Бог - це спільнота!" - отець Сергій Воронюк

Отець Сергій Воронюк говорив про урочистість Зіслання Святого Духа.
"Тренуйте зустріч із Богом, щоб не ціпеніти перед майбутнім", - брат Микола Орач

"Тренуйте зустріч із Богом, щоб не ціпеніти перед майбутнім", - брат Микола Орач

"Самотність дуже шкодить на шляху побудови близьких відносин із Творцем. Саме у спільноті можна віднайти розуміння, що я не сам і Бог зі мною." Про страх перед майбутнім розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
"Бог створив людину для любові" - отець Олександр Кушта

"Бог створив людину для любові" - отець Олександр Кушта

У циклі програм отця Олександра Кушти заснованих на творі святого Йоана Павла ІІ "Чоловіком і жінкою сотворив їх. Богослов'я тіла" мова пішла про створення.