Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:50

Біблійні читання

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

Завдання та призначення влади. "Це шляхетне покликання та служіння", - Папа Франциск

Поділитись з друзями
"Ми живемо в суспільстві де діє політична структура, що відображає організацію публічного простору. Тому, слухати владу - це задум Божий". Про публічний простір і владу у світлі четвертої заповіді розповідає ректор Вищої Духовної Семінарії Пресвятого Серця Ісуса, що у Ворзелі, отець Руслан Михалків. Серія катехиз присвячених моральному життю християнина. 
Катехизм Церкви через призму 10-ти заповідей демонструє взірець життя християнина. Сьогодні, ми говоримо через призму Четвертої Заповіді: "Шануй батька та матір твоїх, щоб тобі було добре на Землі" про владу та публічний простір. Тут мова не тільки про батьків, а також про наше повсякденне життя та ставлення до влади. У Старому Завіті читаємо, що Бог творить Адама та Єву в спільноті де розпреділені ролі, як і сьогодні, кожен із нас має свої функції в суспільстві.

Апостол Павло пише, що: "Кожна влада від Бога". Це можна трактувати, що кожен, хто отримав владу є від Бога, але це не завжди так. Ми живемо в суспільстві де діє політична структура, що відображає організацію публічного простору. Тому, слухати владу - це задум Божий. Адам та Єва могли реалізовувати все, що заманеться, але через спокусу диявола вони втратили ці блага. 

Влада є задумом Божим нам на благо. Але вона може бути використана, як на добро так і на зло, на жаль. Інколи ми ставимося до цієї дійсності упередженно та вважаємо владу злом.  Але Папа Франциск стверджує, що влада - це шляхетне покликання. Також, в Євангелії ми бачимо, що влада була інструментом спокуси Христа де лукавий хотів посилити бажання Ісуса для відвернення від Бога.

Десакралізація влади - одне з досягнень християнства. В Єгипті фараон, а в Римській Імперії імператор обожествлялися, але християни не визнавали нікого з богів, окрім Єдиного Бога - Творця неба та землі. З іншої сторони, влада не відкидалася, про що свідчать заклики Апостола Павла: "Всяка влада від Бога", або "Раби - коріться своїм панам".

З приходом християнства влада почала сприйматися, як служіння та призначення. Отже, влада є шляхетним покликанням та служінням. А щоб вона плідно виконувала свої завдання то має бути легітимною та діяти в межах закону.

Влада має реалізовуватися в межах прописаних конкретних завдань. Вона не може бути догоджанням самому собі. Хоча... ми на реальних прикладах бачимо наскільки це велика спокуса та, як легко перейти від чесного виконання функцій до корупції. В Євангелії від Матвія читаємо: "Якщо хтось із вас хоче бути великим нехай всім стане, як слуга". Цей принцип дійсний до сьогодні бо стосується нашої природи.

Завдання влади - організувати суспільство навколо таких ціностей, як: добробут,  культура, безпека, краса, екологія тощо. Адже вона здатна організувати життя суспільства.

Влада має полегшити користування свободою та відповідальним життям суспільства. Одне із завдань - пам'ятати та підтримувати потребуючих. Це виходить із нашого подвійного покликання: відбудова себе згідно цінностей та розвиток соціальних відносин один між одним. 

Ректор Вищої Духовної Семінарії Пресвятого Серця Ісуса, що у Ворзелі, отець Руслан Михалків.

Слухати інші програми

Відгуки

Невизначена втрата. "Через не хочу та не можу дбайте про себе", - отець Діонісій Дьяченко

Невизначена втрата. "Через не хочу та не можу дбайте про себе", - отець Діонісій Дьяченко

Про переживання горя та невизначену втрату слухайте у програмі Люди Справи. Гість прямого ефіру - ієрей Діонісій (Денис) Дьяченко, священик Православної Церкви України, військовий капелан Національний академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького.
"Він розіп'яв себе в сповідальниці", - катехеза про св.Леопольда Мандича

"Він розіп'яв себе в сповідальниці", - катехеза про св.Леопольда Мандича

Брат-капуцин Віктор Дешук під час ранкової катехези знайомить слухачів Радіо Марія з постаттю святого Леопольда Мандича.
"Ціла історія святої Терези Великої - це молитва", - о.Віталій Козак

"Ціла історія святої Терези Великої - це молитва", - о.Віталій Козак

Отець Віталій Козак продовжує цикл катехез під назвою "Історія дружби". Священник розповідає про досвід молитви святої Терези Авільської. Дослідники життя  Терези виділяють три етапи її переживань. Перший - "спонтанність і відкритість", другий - "неприйняття і конфлікт", і третій - "гармонія зустрічі". 
Як відчути Божу любов?

Як відчути Божу любов?

Отець Леонід Михалець говорить про Божу любов.
"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

Про те, як виконати волю Божу розповідає отець-францисканець Андрій Немченко - вікарій Одеського катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії. "Нещастя - наш вчитель, а призначення - вічність".