Слухати Радіо

Зараз в ефірі

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

"Англіканин, який став католицьким кардиналом" - катехеза о. Олексія Самсонова

Створено: 2019-11-01
Передача: Катехиза
13 жовтня 2019 року папа Франциск оголосив святим Джона Генрі Ньюмена. Історію життя та святості цього англійського святого та богослова розповідає директор Радіо Марія.

Джон Генрі Ньюмен (John Henry Newman) народився 21 лютого 1801 р. у Лондоні. Вже з дитинства відзначався неабиякими інтелектуальними здібностями, які проявилися під час навчання в школі. У 1817 році він розпочав навчання в Оксфордському Коледжі Пресвятої Тройці, здобувши академічний титул «бакалавра мистецтв».

          У червні 1824 року Джон Ньюмен став англіканським дияконом, а через рік був висвячений на священика. Згодом став парохом в університетській церкві Святої Марії, де душпастирював до 1842, заслуживши славу відомого проповідника. В цьому періоді почав студіювати твори Отців Церкви. У 1832-33 роках він здійснив подорож Середземномор’ям, відвідавши також Рим. Після повернення став одним із активних учасників так званого «Оксфордського руху», який виступав за відновлення традиційних аспектів християнської віри, які були втрачені в англіканстві. Разом з однодумцями був співавтором серії публікацій «Tracts for the Times», і в останньому «90-му трактаті» Ньюмен намагався показати відповідність між «39 артикулами Англіканської Віри» та вченням католицького Тридентського Собору. Це викликало засуд з боку англіканських єпископів. У 1842 році Ньюмен зрікся душпастирства на парафії Святої Марії, а у 1845 році був прийнятий до Католицької Церкви.

          Через рік, у Римі, він вступив до Згромадження Отців Ораторіян святого Филипа Нері, у 1847 році був висвячений на католицького священика, а згодом заснував першу ораторію Святого Филина Нері на британській землі.

          Повернувшись на батьківщину, о. Генрі продовжив проповідницьку, наукову та публіцистську діяльність. У 1850 році Папа Пій ІХ проголосив відновлення католицької ієрархії в Англії, і того ж року о. Ньюмен став першим ректором Ірландського католицького університету. У 1879 році Папа Лев ХІІІ підніс його до кардинальської гідності, визнаючи його заслуги не лише перед англійською, але й перед Вселенською Церквою.

          Останні роки життя кардинала Ньюмена були позначені погіршенням стану здоров’я. 11 серпня 1890 року він помер у своїй кімнаті в домі Отців Ораторіян святого Филипа Нері в Бірмінґемі, залишивши по собі велику богословську спадщину.

Як добре використати час Адвенту? - відповідає брат Збігнєв Савчук

Як добре використати час Адвенту? - відповідає брат Збігнєв Савчук

Ця катехиза присвячена підготовці до Різдва. Катехит наголошує на важливості збільшити молитву, особливо молитву Розарію: "Коли ти молишся Розарій, то сатана чує свист і втрачає орієнтир". За словами отця Збігнєва, так радить екзорцист. Далі катехит додає, що цей час призначений для пошуків Бога, для того, щоб Йому скеровувати свої запитання. Священник також застерігає від вживання алкоголю та об'їдання.
Дві руки Бога: батьківська і материнська

Дві руки Бога: батьківська і материнська

У катехизі про дві руки Бога отець Матвій Стибурський розповідає про Боже батьківство та материнство, пояснює, як ці риси ми маємо наслідувати у відношенні до себе та ближніх. 
"Дружба з Богом відкриває людині сенс життя", - о. Віталій Козак

"Дружба з Богом відкриває людині сенс життя", - о. Віталій Козак

До уваги слухачів нова катехиза отця Віталія Козака. Це третя програма, де священник говорить про дружбу людини та Бога. В цьому циклі катехит навчає через призму досвіду святої Терези від Ісуса. Під час програми звучать думки святої Терези, які вона залишила у своїх творах.
Чому Ісус народжується у Вифлеємі та що означає знак риби у Святому Писанні? - коментар Євангелія дня

Чому Ісус народжується у Вифлеємі та що означає знак риби у Святому Писанні? - коментар Євангелія дня

Того часу Ісус прийшов до Галілейського моря і, піднявшись на гору, сів там. І прийшло до Нього багато людей, маючи із собою кривих, сліпих, калік, німих і багатьох інших; їх поклали до Його ніг, а Він зцілив їх. 

"Антисерце - це суспільство де панує нарцисизм та самореференція", - Папа Франциск

"Антисерце - це суспільство де панує нарцисизм та самореференція", - Папа Франциск

Духовний отець семінарії у Ворзелі, Григорій Рассоленко, про важливість повернення людини до свого серця як центру життя. Роздуми в контексті четвертої енцикліки Папи Франциска "Dilexit nos".