У прем'єрній історичній катехизі з отцем-оріоністом, головним редактором журналу "Скинія", Юрієм Блажиєвським, говорили про зародження християнства та правління святого Костянтина.
"На зламі III та IV століть християни Римської імперії переживали найбільш масовіші гоніння часів Середньовіччя, - розповідає отець Юрій.
- Особа святого Костянтина часто ідеалізується. Від народження він був поганином, епікурейчиком. Віддавав шану богу Аполлону, Костянтин не був християнином. Бувши сином генерала, вступив на солдатську службу, де вшановував культ Мітри, тобто непереможного сонця.
Пізніше Костянтин перейшов до філософського монотеїзму, який заключався, в існуванні одного Бога, але без назви. І лише в ніч перед битвою за Рим, Костянтин мав видіння. Згідно християнської легенди імператор побачив на небі знак із двох літер "Х" і "Р", які були перехрещені. І також почув слова, що під цим знаком він переможе, після чого наказав солдатам зобразити цей знак на щитах. Саме так і сталося.
Після перемоги Костянтин дізнається, що це монограма Христа і поступово змінюється як управитель. Костянтин не міг бути охрещеним, через обов'язки імператора. У ті часи імператор автоматично ставав поганським первосвященником (тобто відступником). Це означало, що він не може бути охрещеним. Тому, щоб зберегти імператорську владу у своїх руках, він прийняв хрещення лише перед смертю".
Брат-капуцин Олександр Могильний у ранковій катехизі скеровує "слово надії" до всіх слухачів Радіо Марія. Катехит ділиться своїми думками про Євангеліє від Йоана, яке Церква читає останнім часом. Священник підкреслює, що це складний текст про складні часи. Але одночасно в ньому чимало говориться про любов, віру, Євхаристію. Зараз багато хто переживає емоційні гойдалки, когось вони вбивають. Тож брат Олександр дає поради, як втримати баланс християнської надії і не стати жертвою розпачу.
Отець Віталій Козак в ефірі Радіо Марія виголосив нову катехизу із циклу "Антропологія Едити Штайн". Тема цього ефіру: "Людська душа як місце зустрічі з Богом". Священник дає чотири поради, які сприятимуть кращому пізнанню своєї душі.
У катехизі про єврейське свято Шавуот, під час якого Господь зіслав на апостолів Святого Духа, розповідає о. Гжегож Вавжиняк, біблеїст, настоятель парафії святого Івана Павла II в м. Рівне.
Отець Валентин Матушевський коментує Євангеліє від Йоана 13, 31-35.
У катехизі с. Наталія Гальцова розповідає про апостола Павла, найбільшого з апостолів та першого християнського теолога. Про нього писав святий євангелист Лука в книзі Діянь апостолів, яка читається на Службі Божій у Великодньому періоді.