Перекладаючи з грецької твір одного з найбільших Отців Церкви Кирила Олександрійського про єдність Христа, отець Олег Кіндій, священник УГКЦ та викладач богослов'я в Українському католицькому університеті, запрошує вдуматися в життя Христа, хто є такий Ісус та зрозуміти, як у Христі ми можемо краще ставати собою.
Кирило Олександрійський народився близько 376р. у Єгипті, Олександрія. Зростав у християнській родині та добре знав Слово Боже. Олександрія брала початок для катехитичної школи. Логіка, людський розум, пошук істин потребує Божественного одкровення, для Кирила Слово Боже було наавторитетнішим. Християнська містика будувалась на глибокому наверненні людини, вивченні Божого Слова, і тоді вже Бог розкривався у глибших сенсах. Серед олександрійців виникла суперечка "як називати Марію". Одне з них стало "мати Божа". Деякі раціональні розуми вважали, що Бога може народити лише Бог. Але Кирило обгрунтовує вчення про Богородицю, та на Третьому вселенському соборі було проголошено, що Марія є Богородиця. Той, кого виношувала Марія, мав людську природу і водночас Божу, в її лоні поєднується дві природи.
Твір про єдність Христа був написаний Кирилом близько 438р. та надав поштовх для вивчення Отців Церкви. В кінці XIXст. твір було опрацьовано і перекладено в Оксфорді, пізніше у Франції. Твір представлено у формі діалогу між двома особами: Кирило, захисник віри, та представник несторіанських поглядів, той хто потребує роз'яснення. Тема єдності Христа у двох природах розкриває те, що в Ісусі Христі у повноті реалізована Божественна особа, сам Бог. Кирило підкреслює, що Ісус - це одна особа, яка поєднана двома природами, але не розділена. За Таємницею ікономії (від грец. οἰκονομία — "домобудівництво", "управління домом") Єдинородного, яка стосується плоті, стоїть задум Бога відновити гармонію світу. "Кирило Олександрійський пояснює: Бог, стаючи людиною, приймає на себе не лише людську плоть і робить її своєю, але й приймає усі страждання, наші болі. Для Нього усе людське стає рідним, тому з Ісусом Христом як Богом, який став людиною, легко говорити, Він розуміє нас зсередини," - наголошує отець Олег.
У черговій програмі “Катехиза” брат-капуцин Олександр Могильний розглядає глибокий зв'язок між Серцем Бога та серцем людини.
У межах катехези на Радіо Марія отець Марек Рудзь ділиться особистим священницьким досвідом та роздумами про Найсвятіше Серце Ісуса. Чому любов є важливішою за суворе виконання правил, як біблійна справедливість пов’язана з милосердям та де шукати сили українським захисникам — слухайте у катехезі.
У програмі "У ваших намірах" о.Міхал Бранкевич, духівний наставник дієцезіальної місійної семінарії «Redemptoris Mater», аналізує чергові наслідки війни в Україні, що вкотре вночі пережила знищеня традицій і пам'яток у Києві. Підкреслюючи, що страх впливає на наші відчуття, священник запрошує прагнути прийняти і практикувати ту перемогу, яку вже ми отримали через Ісуса на хресті, вмираючи і воскресаючи, стояти твердо у вірі, не піддаючись страху і ненависті.
Зосереджуючись на титулі Діви Марії «Дзеркало справедливості», о. Матеуш Годек розкриває теологічне та практичне значення чесноти справедливості.
Чи є Біблія для вас лише книгою на полиці, чи живим джерелом сили? У катехезі на Радіо Марія сестри Люцина та Марія Марта Пшивара діляться практичними порадами, як навчитися по-справжньому чути голос Бога у щоденному галасі. Дізнайтеся, чому важливо починати з молитви до Святого Духа, як Боже Слово стає нашою «скелею» під час життєвих бур та чому для розмови з Творцем необхідна тиша без мобільних телефонів.