Слухати Радіо

02:00

Катехиза

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

Емоції: як вони впливають на наше психологічне здоров'я?

Програма з психологом Валентиною Осадчою присвячена обговоренню негативних емоцій, які виходять з конфлікту та необхідності збереження психологічного здоров'я в стресових умовах.
Негативні емоції виходять із наших конфліктів та сьогодення воєнного часу. Погані емоції - нас вбивають.

Ми всі тепер на фронті і не завжди вдається залишатися в доброму моральному стані. Часом емоції "розбивають", але потрібно залишатись в ресурсі і виконувати свої щоденні обов'язки.
 
Емоції - це процес, який відбувається з нашою психікою. Коли щось відбувається, ми самі, або ж наш мозок, вирішує, яку емоцію обрати (промовчати, розгніватись, розсміятись). Емоції заряджають наше тіло і спрямовують його до дії. Емоції завжди пов'язані з гормонами і керуються мозком, це біологія. Хороші, радісні емоції додають нам сил, натомість погані емоції - виснажують.

Стрес - це негативна емоція. За тривалістю стрес буває короткотривалим і довготривалим.
Короткотривалий стрес, що триває близько 15 хвилин, людська психіка досить легко витримує. Натомість, довготривалий стрес, який триває понад 30 хвилин - негативно впливає на наше тіло, виникає ризик здобути психосоматичні захворювання. На жаль, ми не можемо уникнути стресу, але ми здатні його зупинити.

Що потрібно робити, щоб впоратись зі стресом?
Насамперед потрібно усвідомити хто я саме в цей момент. Скільки мені років в цю секунду? Що з моїм тілом в цьому моменті (сиджу, стою)? Запитати себе, що відчуваю (ноги, руки)? Зрозуміти, що коли я відчуваю своє тіло, цим ніби вимірюю рівень стресу і маю змогу вийти з нього і подумати про інших. Далі можна випити води, чаю, або зробити інші дії, які допомагають знайти спокій.

Друга негативна емоція: провина, або вина.
Провина може виникати на "рівному місці" та порушує питання психологічного здоров'я. Вина має два компоненти: з одного боку бий/біжи, тобто інстинкт самозахисту, а з іншого - ілюструє наше виховання, тобто діяти мудро.

Ще однією негативною емоцією є сором. Попри свою негативність, сором допомагає зрозуміти себе: хто я є насправді?
Що Церква  навчає про відпочинок? Як відпочивати, щоб не стати жертвою гріха?

Що Церква  навчає про відпочинок? Як відпочивати, щоб не стати жертвою гріха?

Програма "У Ваших намірах" з монахом-францисканцем Андрієм Немченком.
Цього разу священник розмірковує над темою відпочинку. Упродовж програми автор ділиться кількома практичними порадами, як відпочивати в дусі християнської поведінки.
На його думку, відпочинок легко може перерости у пусте марнування часу. Як не стати жертвою власної ліні, замаскованої під «відпочинок», — слухайте у тридцятихвилинній розмові.
2025-06-26 00:00:00
Місіонерство - це не волонтерство

Місіонерство - це не волонтерство

У програмі "У ваших намірах" про можливість стати місіонером на Місійній Школі, що знаходиться у м.Красилів Хмельницької обл. розповідає і запрошує до формації відповідальний за практичний супровід Школи Петро.
2025-06-25 00:00:00
25 років Молодіжному Центру Дон Боско в Одесі

25 років Молодіжному Центру Дон Боско в Одесі

«25 років Молодіжному центру Дон Боско в Одесі. Історія та сьогодення» - розповідає салезіянка, співпрацівниця та вихователька ораторію Олена Пономаренко. Програма Комісії душпастирства молоді «Виховання - справа серця».

2025-06-24 00:00:00
Віра в реальну присутність Бога в Євхаристії

Віра в реальну присутність Бога в Євхаристії

У програмі "У ваших намірах" брат-францисканець о. Андрій Немченко, говорячи про урочистість Тіла і Крові Христових, яку ми матимемо цієї неділі, наголошує на тому, що "Євхаристія - це не просто дім Божий, це жива присутність Господа".
2025-06-19 00:00:00
Як слова Кузьми Скрябіна "я хотів інакшим бути завжди" спонукали вступити в монастир?

Як слова Кузьми Скрябіна "я хотів інакшим бути завжди" спонукали вступити в монастир?

У програмі "У ваших намірах" продовжуємо цикл зустрічей з людьми, які присвятили своє життя Богу. Цього разу історією свого покликання ділиться сестра Уршуля Бистрицька зі Згромадження Малих Сестер Непорочного Серця Марії.
2025-06-18 00:00:00