Програма з психологом Валентиною Осадчою присвячена обговоренню негативних емоцій, які виходять з конфлікту та необхідності збереження психологічного здоров'я в стресових умовах.
Негативні емоції виходять із наших конфліктів та сьогодення воєнного часу. Погані емоції - нас вбивають.
Ми всі тепер на фронті і не завжди вдається залишатися в доброму моральному стані. Часом емоції "розбивають", але потрібно залишатись в ресурсі і виконувати свої щоденні обов'язки.
Емоції - це процес, який відбувається з нашою психікою. Коли щось відбувається, ми самі, або ж наш мозок, вирішує, яку емоцію обрати (промовчати, розгніватись, розсміятись). Емоції заряджають наше тіло і спрямовують його до дії. Емоції завжди пов'язані з гормонами і керуються мозком, це біологія. Хороші, радісні емоції додають нам сил, натомість погані емоції - виснажують.
Стрес - це негативна емоція. За тривалістю стрес буває короткотривалим і довготривалим.
Короткотривалий стрес, що триває близько 15 хвилин, людська психіка досить легко витримує. Натомість, довготривалий стрес, який триває понад 30 хвилин - негативно впливає на наше тіло, виникає ризик здобути психосоматичні захворювання. На жаль, ми не можемо уникнути стресу, але ми здатні його зупинити.
Що потрібно робити, щоб впоратись зі стресом?
Насамперед потрібно усвідомити хто я саме в цей момент. Скільки мені років в цю секунду? Що з моїм тілом в цьому моменті (сиджу, стою)? Запитати себе, що відчуваю (ноги, руки)? Зрозуміти, що коли я відчуваю своє тіло, цим ніби вимірюю рівень стресу і маю змогу вийти з нього і подумати про інших. Далі можна випити води, чаю, або зробити інші дії, які допомагають знайти спокій.
Друга негативна емоція: провина, або вина.
Провина може виникати на "рівному місці" та порушує питання психологічного здоров'я. Вина має два компоненти: з одного боку бий/біжи, тобто інстинкт самозахисту, а з іншого - ілюструє наше виховання, тобто діяти мудро.
Ще однією негативною емоцією є сором. Попри свою негативність, сором допомагає зрозуміти себе: хто я є насправді?
Днями вийшло цікаве комуніке від Комісії Віровчення при єпископаті України, в якому йдеться про те, що віра в «родове прокляття» є де-факто невірою у дієвість Таїнств. Отець Міхал Бранкевич пояснює текст.
"Ми не роботи і не святі в кожній хвилині життя, ми теж можемо втомлюватися чи мати якісь звички. І важливо не створювати собі ілюзій про те, що священник завжди бездоганний, бо саме ці ілюзії призводять до розчарувань", - брат-францисканець Микола Орач,
Парафія Преображення Господнього, м. Бориспіль.
У програмі "У ваших намірах" Андрій Жаріков розповідає про Літургію покаяння в Неокатехуменальній спільноті, про потребу жити в правді, про вміння бачити Ісуса у своїх ближніх. Автор передачі наголошує, що здатність не тільки дарувати, але і приймати любов є одним з кроків, який нас наближає до Царства Небесного.
Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
Отець Артур Сподар говорить про Таїнство Сповіді. Чому люди цього бояться?