"Якщо ви ще не пробували говорити з Богом, спробуйте...", - пропонує о. Григорій Рогацький, священник УГКЦ, Згромадження Воплоченого Слова, м. Івано-Франківськ.
Великий піст - це добра нагода для ревізії життя. На прикладі Ісуса Христа, який протягом 40 днів молиться, ми маємо можливість у часі посту втихомирити внутрішній галас через пильне слухання Бога та зосередженні на Ньому. "Але ти не сам, бо той, хто покликав тебе на вершину, з тобою іде", - говорить о. Григорій. У тиші на вершині зовсім інакше звучить, бачиться і сприймається Боже Слово, Божий погляд, Святі Таїнства і молитва. Це скарби, з якими ми ідемо на високу духовну гору до спасіння. Виходячи на Гору блаженств, ми замовкаємо, побачивши погляд Бога, і дозволяємо статися діалогу живої тиші, почути мову любові.
Правдивий піст завжди є радісним, він показує, що людина готова жити з Богом. Поживою для душі і тіла, яка відновляє нас, є Господь. Хочемо віднайти радість життя - необхідно постити. Коли ми шукаємо радості, ми шукаємо Бога. Усвідомивши це, ми по дорозі залишаємо все, що не є Богом, віднаходимо Любов і починаємо любити. Отець Григорій радить спитати себе сьогодні: "Що я роблю для Бога, який так багато зробив для мене?"
Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.
Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
Що таке людина? Над цим запитанням продовжує роздумувати монах-кармеліт Віталій Козак у циклі катехиз "Антропологія святої Едити Штайн". У цій програмі йдеться про особистість як духовну форму. Ця катехиза про те, що означає бути особистістю і як її внутрішня форма утворює все буття людини. Перший важливий пункт цієї науки звучить так: "Особистість не дорівнює індивід, біологічна одиниця чи духовна сутність".
У катехизі о. Романа Братковського, лідера харизматичної спільноти "Галілея", довідуємося про найсильнішу зброю в сучасному світі - інформацію. Священник вчить розпізнавати джерело інформації та відповідно реагувати на неї.
"Визначити корінь проблеми – це головний крок до зцілення, яке Христос приніс своєю смертю на хресті", - душпастир парафії Святого Йосифа (м. Дніпро), брат-капуцин
Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.