Слухати Радіо

02:50

Біблійні читання

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

Коли варто задовольняти всі бажання дитини? - радить психолог Валентина Осадча

Психолог Валентина Осадча розповідає про особливості ставлення батьків до бажань малюка від народження до трьох місяців та після третього місяця життя дитини.
У перші три місяці життя людини, у неї формується відчуття безумовної любові світу, матері і Бога, а тому, в цей період, важливо швидко виконувати всі бажання малюка та задовольняти всі його потреби.

Після трьох місяців починається період, коли батькам варто поступово відтягувати час виконання бажань дитини, причому робити це краще спокійно і врівноважено, не забуваючи пояснювати малюку чому його бажання буде задоволено пізніше. Дитя поступово звикне, що не всі його бажання у житті будуть одразу виконуватися, що в подальшому дозволить сформувати у людини ефект задоволення від одержання бажаного.
 
Якщо людина має все чого бажає, вона не зможе відчути задоволення від отриманого. Натомість, коли виникає відстань від бажання до його отримання, дитина зможе найкраще оцінити і насолодитися тим чого прагнула. З'являється уміння цінувати те, що має і насолоджуватися цим. Найкраще ми цінуємо тоді, коли довго і самостійно йдемо до мети і досягаємо результатів.

Якщо батьки не прислухалися до потреб і мрій дітей, у подальшому, це може призвести до того, що у неї виникають не закриті бажання, які випливуть в дорослому житті.

У випадках, коли дитина обмежує свої бажання або відмовляється від них, є вірогідність, що у неї сформувалась програма "жертви" і батькам варто звернути на це особливу увагу.
"Якщо дуже часто зупиняти енергію "хочу", то дитина вступає у доросле життя без амбіцій, вона вже нічого не хоче!" - нагадує Валентина Осадча.

Попередні програми психолога пані Валентини Осадчої:
Три психологічні капкани, у які потрапляють діти
Як сформувати здорову самооцінку дитини?


Інші програми з виховання дітей:
Божий задум щодо батьківства
Християнські обов'язки батьків
Дитячі кризи та істерики
«Навернення - це шлях, а не мить»: історія служіння Андрія Павлуніка

«Навернення - це шлях, а не мить»: історія служіння Андрія Павлуніка

Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "Виховання - справа серця".
2025-07-18 00:00:00
Кремлівський фараон впертий, але ви робіть своє. Не полишайте віру, що війна закінчиться швидко"  - єпископ Станіслав Широкорадюк

Кремлівський фараон впертий, але ви робіть своє. Не полишайте віру, що війна закінчиться швидко" - єпископ Станіслав Широкорадюк

У ці дні з різних куточків України вирушають паломницькі групи до святинь, де прославилася Діва Марія в чудотворних іконах. Якщо ви бачите в дорозі колону людей із хрестом на чолі, найімовірніше, це паломники, які прямують до Бердичева або Зарваниці. У цій програмі спілкуємося з учасниками паломництва Шепетівка-Бердичів. Про свій досвід прочанина ділиться єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії.
2025-07-17 00:00:00
Яка твоя молитва?

Яка твоя молитва?

"Молитва може бути навіть тоді, коли вуста закриті", - священник Мукачівської Греко-Католицької єпархії о.Руслан Бурдюх у програмі "У ваших намірах" пояснює, якою має бути добра молитва і як можливо налаштуватися душею й тілом на діалог із Богом.
2025-07-16 00:00:00
"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.

2025-07-10 00:00:00
"Найбільша радість для мене - співпрацювати Богом. Це таємниця, яка захоплює", - брат Сергій Губицький

"Найбільша радість для мене - співпрацювати Богом. Це таємниця, яка захоплює", - брат Сергій Губицький

Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.

2025-07-09 00:00:00