Слухати Радіо

22:00

Катехиза

В ефірі

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

"Краще вмерти, ніж згрішити" - катехеза про святого Домініка Савіо

Катехеза о. Олексія Самсонова та с. Дам'яни Галущак про життя та святість одного з наймолодших святих Католицької Церкви. 

Домінік народився в селі Ріва ді Кьєрі в П’ємонті 1842 р. Батьки виховали дітей в глибокій пошані до релігії. Домінік, вже п’ятирічним хлопцем прислуговував на Святій Месі, що вимагало від нього великого самозречення, бо Євхаристію в той час звершали лише рано вранці. Кажуть, що навіть без годинника, він багато разів приходив задовго перед Службою і молився навколішки перед зачиненими дверима церкви. А після Меси навчався у школі яку провадив настоятель. Після завершення навчання в ній, Домінік перейшов до наступної школи, куди мав ходити пішки 8 кілометрів шляху. Говорив, що дорогою його супроводжують Ісус, Марія та Ангел Хоронитель.

8 квітня 1849 року, на Великдень, прийняв Перше Святе Причастя. З боку отця настоятеля це був акт великої відваги, бо в ті часи панувало переконання, що до Таїнств слід допускати у значно пізнішому віці. Про духовну зрілість Домініка свідчать постановлення, які він написав у своєму молитовничку:

1) буду часто сповідатися і приймати Причастя, стільки скільки мені дозволить мій духівник,

2) святкуватиму святі дні,

3) моїми друзями будуть Ісус та Марія,

4) швидше вмру ніж згрішу.

У віці 12 років, Домінік зустрів св. Йоана Боско, котрий прийняв його у свою ораторію в Турині. Між ними зав’язався особливий духовний зв’язок.

Домінік своєю поставою давав приклад іншим хлопцям. Він чинив різні ініціативи, щоб допомагати тим, котрі вчилися гірше і чинили менше поступу на духовному шляху. У дуже юному віці отримав дар споглядання, екстазів та інші надприродні дари.

Пізньої осені 1856 р. Домінік сильно захворів, і лікарі виявили в нього швидко прогресуючу хворобу легень. Хлопець помер 9 березня 1857 року, у віці 15 років, прийнявши останні Таїнства.

Попри свій юний вік, посеред звичайних буденних обов’язків, перебуваючи з ровесниками, Домінік Савіо, досягнув святості, зрозуміння якої, він висловив у листі до друга: «Тут на землі святість полягає в тому, щоб постійно бути радісним і вірно виконувати наші обов’язки». Беатифікований 1950 року, канонізований 1954 р. Домінік Савіо це наймолодший сповідник віри, якого канонізувала Церква. Є покровителем міністрантів та молоді. В іконографія святий зображується з лілеєю або хрестом у руці. Іноді стоїть перед фігуркою Матері Божої.

Не мир, а меч, - коментар Євангелія дня

Не мир, а меч, - коментар Євангелія дня

Того часу Ісус сказав своїм Апостолам: «Не думайте, що Я прийшов принести мир на землю; не мир прийшов Я принести, а меч. Я прийшов порізнити чоловіка з його батьком, дочку з її матір’ю і невістку з її свекрухою; і вороги людини — її домашні. 
2025-07-14 00:00:00
"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

Представниця видавництва «Святого Павла» Юлія Берт розповідає про новинку – книгу американського архієпископа Фултона Джона Шіна «Шлях до миру серця». За словами Юлії, ця книга допомагає віднайти джерело надії у складні й темні періоди життя. Автор ділиться духовною мудрістю, яка не втрачає актуальності, попри час. Також Юлія Берт зачитує деякі цитати з творчості Шіна – автора понад 60 книг, багато з яких уже перекладені українською мовою.

2025-07-11 00:00:00
Молитва святого Бенедикта, - коментар Євангелія дня

Молитва святого Бенедикта, - коментар Євангелія дня

Того часу Петро сказав Ісусу: «Ось ми залишили все й пішли за Тобою, то що нам буде?» А Ісус відказав: «Воістину кажу вам, що ви, які пішли за Мною, в новому бутті, коли сяде Син Людський на престолі своєї слави, сядете й ви на дванадцятьох престолах, щоб судити дванадцять племен Ізрáїля. І кожний, хто задля Мого Імені залишить дім або братів, або сестер, або батька, або матір, або дружину, або дітей, або поля, той отримає в сто разів більше і матиме у спадок вічне життя».

2025-07-11 00:00:00
Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

У межах циклу катехиз на тему восьми блаженств о. Григорій Рассоленко заглиблюється у Слово першого блаженства – «вбогі духом» – і запрошує до роздумів. Важливо розуміти, що вбогий, за словами отця, не означає бідний матеріально.
2025-07-10 00:00:00
"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.

2025-07-10 00:00:00