"Марія є під хрестом як "співвідкупителька" світу, завжди залишаючись біля Христа", - в катехизі про Діву Марію як матір страждальну говорить о. Матеуш Годек, директор катехитичної школи Харківсько-Запорізької дієцезії, викладач в Інституті релігійних наук ім. Томи Аквінського, настоятель парафії Архангела Михаїла в м. Павлоград.
Під час Великого посту ми переживаємо Хресну дорогу, на якій близько Ісуса завжди є Марія. Часто, особливо в наш час, коли переживаємо війну, можемо ставити запитання: "Чому людина страждає?", "Чому Бог це допускає?" Страждання - це наслідок первородного гріха. Людина страждає, коли приймає неправильне рішення або кривдить іншу людину. Ми можемо думати, що Бог має якийсь план, тому допускає таке страждання. Але, зустрічаючи людину, яка страждає, не завжди просто підібрати слово, яке заспокоїть. Кожне страждання - це таємниця, що дає нам простір довіритися Богу і пережити важкі періоди з Ним, а не наодинці. Якщо людина переживає страждання разом з Ісусом Христом, воно має велику ціну, бо дає можливість жертвувати своє страждання за іншого або як покуту. Марія є поряд з Ісусом, коли він бере свій хрест, коли учні залишили Його, коли Ісуса розпинають на хресті. Марія є під хрестом як "співвідкупителька" світу, завжди залишаючись біля Христа. Через Марію Церква дає нам приклад людини, яка не відходить від Бога. Серце Марії завжди є біля свого Сина. Марія - та, яка розуміє наші страждання, і ми можемо звертатися до неї в молитві.
Червень 2001 року став для України часом великої надії та духовного іспиту. Яким запам’ятався візит папи Йоана Павла ІІ тим, хто готував його приїзд у Києві? Про «невидиму» працю, спротив пропаганди, особисту молитву Понтифіка на колінах та його пророчі слова про «загарбницькі орди», які сьогодні звучать як ніколи актуально, розповідає очевидець подій отець Віктор Маковський.
У шістнадцятій катехезі циклу «Людина на межі між Богом і безоднею» монах-кармеліт отець Віталій Козак відкрив новий тематичний блок, присвячений системам контролю та страху. Упродовж наступних семи програм священник аналізуватиме механізми тоталітаризму, звертаючись до відомого твору Маргарет Етвуд «Оповідь служниці».
Священник УГКЦ о. Іван Держило говорить про Божі заповіді, пропонуючи сприймати Декалог не як суворі заборони, а як Божі обіцянки та вияв батьківської любові, що трансформують серце вірянина.
О.Роман Казьмєрчак разом із багатодітним батьком Володимиром Блажеєвим аналізують послання св. Йоана Павла II до сімей, підкреслюючи роль сім'ї як «домашньої церкви». Гість програми ділиться зворушливим особистим свідченням про подолання кризи, виховання чотирнадцяти дітей та силу молитви у часи важких випробувань.
У катехезі отець Віталій Храбатин продовжив аналіз книги Гілберта Кейта Честертона «Ортодоксія», зосередившись на темах матеріалізму, свободи та відповідальності людини. Священник пояснив, чому, за Честертоном, війни є наслідком людського вибору, а не Божої волі, та як втрата віри в Бога спонукає людину шукати інші об’єкти поклоніння.