Слухати Радіо

22:00

Катехиза

В ефірі

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

Мучеництво перших християн: свідчення віри

Створено: 2025-04-25 00:00:00
Програма: Катехиза
У продовження циклу катехиз, присвячених історії Церкви, о.Олег Жарук, ректор Інституту богословських наук Непорочної Діви Марії, підіймає тему переслідування християн і переносить нас до першого століття історії Церкви.  

Усі апостоли, окрім святого Йоана, зазнали мученицької смерті. Завдяки народженню, смерті й воскресінню Ісуса Христа постала Церква, а завдяки апостолам християнство поширилося в різних куточках світу.

Рим став містом, де апостол Петро заснував першу християнську спільноту. В умовах політеїстичної Римської імперії християнство постало як противага ідолопоклонству. Християн звинувачували у зраді, бо вони відмовлялися поклонятися імператору та виконувати деякі державні обов’язки, обираючи натомість служіння єдиному Богу.

Це викликало нерозуміння серед язичників, особливо коли християни почали збиратися на Літургію та брати участь у Євхаристії — споживанні Тіла і Крові Христа. За правління римських імператорів християнство часто сприймалося як загроза для суспільства. Через підозру та нерозуміння спільних трапез любові (агапе) й богослужінь, влада видавала накази про переслідування: арешти, катування та страти.

Про ці події свідчать різні джерела:

  1. Акти мучеників — тексти, засновані на судових протоколах, які одночасно були повчальними для християн. Вони допомагали краще зрозуміти значення визнання віри у момент випробування.

  2. Пасіони (passiones) або мартирії (martyriа) — свідчення очевидців подій, написані для християнських громад з метою засвідчити героїзм віри мучеників.

  3. Легенди — пізніші описи, що поєднують історичні факти з переказами і традиціями.

Ті, хто віддавали своє життя за віру, називалися мучениками, або свідками віри. Ті ж, хто зазнав страждань, але залишився живим, — ісповідниками. Були також і ті, хто не витримував переслідувань і втікав до інших земель — їх називали відступниками.

«Якщо зациклюємося на проблемах - починаємо тонути. Але Христос завжди поруч, щоб підняти нас», - о. Андрій Педай.

«Якщо зациклюємося на проблемах - починаємо тонути. Але Христос завжди поруч, щоб підняти нас», - о. Андрій Педай.

"Як Петро йшов по воді, поки дивився на Ісуса, так і ми тримаємося на плаву, коли наш погляд спрямований на Воскреслого". Як жити Воскресінням Христовим розповідає вікарій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії отець Андрій Педай (м. Київ).
2025-04-29 00:00:00
Внутрішнє зцілення: ознаки незціленого серця

Внутрішнє зцілення: ознаки незціленого серця

"Найчастіше зцілення душі йде перед звільненням від злих духів", - душпастир парафії Святого Йосифа (м. Дніпро), брат-капуцин Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.

2025-04-25 00:00:00
Що робити, коли твій чоловік або дружина не вірять у Бога?

Що робити, коли твій чоловік або дружина не вірять у Бога?

Сьогодні можемо почути: "Що з того, що ти ходиш до церкви?" Отець Тарас Фітьо, душпастир УГКЦ в Австрії, м. Клагенфурт, дає поради, як можна заохотити свого партнера в подружжі до живої віри в Бога.
2025-04-24 00:00:00
Пасхальний період і "наймолодше" Великоднє богослужіння в Католицькій Церкві

Пасхальний період і "наймолодше" Великоднє богослужіння в Католицькій Церкві

Отець Вальдемар Павелець продовжує цикл катехиз на тему "Літургійний рік". Катехит у цій серії концентрує увагу слухачів на Великодньому періоді, зокрема говорить про богослужбові традиції, які поглиблюють розуміння таємниці Воскресіння. Священник перераховує свята, які випливають з Пасхальної урочистості, акцентуючи на знаки Вігілійної та Резурекційної служби. Також слухачі дізнаються про "наймолодше богослужіння" в Католицькій Церкві - "Дорогу Світла".
2025-04-24 00:00:00
На дорозі до Емаусу вчимося приймати хрест і життєві виклики

На дорозі до Емаусу вчимося приймати хрест і життєві виклики

У катехизі отця Миколи Бєлічева зустрічаємося з учнями Христа, які втікають до Емаусу. Вони не могли повірити в те, що волею Божою може бути несправедливе засудження, страждання і смерть їхнього Вчителя. Священник пояснює, як наші проблеми і виклики сьогодення перетинаються з сьогоднішнім євангельським уривком.
2025-04-23 00:00:00