Слухати Радіо

16:00

Катехиза

В ефірі

Голос народу, голос Божий

16:45

Дитяча молитва

17:00

Молитва

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

"Не обіцяй собі, що доживеш до вечора", - отець Костянтин Морозов про християнську динаміку, транзітус та св. Франциска з Ассізи

Як пережити добру смерть? Християнин має готуватися до смерті і зустрічі із Небесним Отцем вже сьогодні.
Транзітус - в пер. з лат. "перехід". Смерть св.Франциска є переходом від життя Земного до Небесного Отця, життя вічного. Основна риса св.Франциска Ассізського є те, що він переживає все по християнськи. По особливому він переживав і смерть: "Вітаю, сестра смерть". Цим підходом до смерті як до сестри, святий висловлює подяку Господу, ставлячись до смерті як до старшої сестрі, вчительки мудрості. Незважаючи на різноманітні спроби людей віднайти спосіб уникнути смерті -  сотворення "еліксірів безсмертя", пошук гену смерті через медицину та науку, - це неможливо. Подих смерті - подих Господа. "Спішіть любити людей, - згадує о.Костянтин поета Твардовсього, - адже вони швидко минають." Чи достатньо я віддаю любові ближнім? Транзітус кличе нас встигнути примиритися, встигнути подзвонити, встигнути почати бережно ставитися до своїх днів. Фізична смерть може перетвориться в духовну смерть і це може статися трагедією. "Адже горе тому, хто помирає в смертному гріху", - співає в своїй пісні св.Франциск. Святий вчить нас доброї смерті, але це не є смерть раптова, як часто вважається в світі. Коли прийде час смерті, маємо бути готовими до пережиття певної літургії і зустрічі з тим, хто нас полюбив.
Убогі та багаті засоби Церкви

Убогі та багаті засоби Церкви

"Ми часто хочемо бачити зовнішні плоди нашої віри, але чи помічаємо цінність убогих засобів, які обирав Ісус?" - запрошує поглянути на власні засоби на шляху до вічності о. Станіслав Свурка, настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, модератор Руху Назаретських Родин. 
2025-05-16 00:00:00
Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.

2025-05-16 00:00:00
Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
2025-05-15 00:00:00
"Особистість - це не факт, це завдання, її розкривають і розгортають", - Едита Штайн

"Особистість - це не факт, це завдання, її розкривають і розгортають", - Едита Штайн

Що таке людина? Над цим запитанням продовжує роздумувати монах-кармеліт Віталій Козак у циклі катехиз "Антропологія святої Едити Штайн". У цій програмі йдеться про особистість як духовну форму. Ця катехиза про те, що означає бути особистістю і як її внутрішня форма утворює все буття людини. Перший важливий пункт цієї науки звучить так: "Особистість не дорівнює індивід, біологічна одиниця чи духовна сутність".
2025-05-14 00:00:00
"Плекайте ті самі думки в собі, які були в Христі Ісусі" - катехиза о. Романа Братковського

"Плекайте ті самі думки в собі, які були в Христі Ісусі" - катехиза о. Романа Братковського

У катехизі о. Романа Братковського, лідера харизматичної спільноти "Галілея", довідуємося про найсильнішу зброю в сучасному світі - інформацію. Священник вчить розпізнавати джерело інформації та відповідно реагувати на неї.
2025-05-14 00:00:00