Біблійні читання
Меса
Розарій
Коронка до Божого Милосердя
Святий дня
Молитва
Дитяча катехиза
Житія святих
Ранкова молитва
Меса
Дитяча катехиза
Житія святих
Годинки
Молитовна лінія
Розарій
У ваших намірах
Житія святих
Катехиза
Ангел Господній
Розарій
Гостем історичної програми Magistra vitae цього разу став кандидат історичних наук, доцент Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, автор більше як 120 наукових праць Андрій Руккас; досліджували першу світову війну
На фото: ерцгерцог Франц-Фердинанд, спадкоємець австро-угорського престолу; його вбивство в Сараєво 28 червня 1914 р. сербським терористом Гаврилом Принципом стало каталізатором міжнародної кризи, що призвела до початку Першої світової війни (авторське право: суспільне надбання)
На зображенні: воєнна карикатура створена відомим українським художником-авангардистом Казимиром Малевичем у 1914 р. (посилання: https://babel.ua/texts/81342-persha-svitova-viyna-v-karikaturah-gumoristichni-karti-dika-ta-vichno-p-yana-rosiya-krajini-zviri-ta-bozhevilniy-kayzer-istoriya-u-20-ilyustraciyah-memah)
У цій програмі, досить динамічній по викладу, намагалися розповісти слухачам про привід, передумови, причини, перебіг, наслідки першої світової війни в контексті історії України.
Адже, українці в 1914 р. проживали в двох імперіях – Російській та Австро-Угорській і вимушені були воювати один проти одного, бо були мобілізовані до армій воюючих держав (4 млн. – до російської та 300 тис. – до австро-угорської армій).
Докладно освітлили складання військово-політичних блоків, що протистояли: Антанти і Четверного Союзу та питання України в планах воюючих сторін і загальний перебіг військових дій 1914-1918 рр.
Як українці, що жили і воювали в різних імперіях сприймали ідею власної державності і чому сталося так, що за результатами першої світової війни з’являються нові європейські держави, а Україна – оголошена незалежною – увійшла до складу СРСР?
Чи є коректним порівнювати Україну у першій світовій війні з Україною, що воює з Росією у 2022-2023 рр.? Чи можливі аналогії з тодішніми й теперішніми відносинами між союзниками, ворогами, «історичною долею» України?
Цю підсумкову програму «В Родині Радіо Марія» присвятили урочистостям, що будуть відбуватися в Бердичеві 19-20 липня в Сантктуарії (Малій Базиліці) Матері Божої Святого Скапулярію.
В програмі з Отцем Русланом Михалківим, ректором Вищої Духовної семінарії Київсько-Житомирської дієцезії зосередилися на обговоренні проблеми покликань до священства, важливості підготовки кліриків в контексті цього етапу життя, боротьби, війни, обстрілів міст, які переживаємо щоденно на 4-й рік повномасштабної агресії
Увазі наших радіослухачів пропонується третя і завершальна програма присвячена становищу західноукраїнських земель у міжвоєнний період в нашому історичному циклі Magistra vitae з п. Іриною Телегуз, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії та етнології України УДУ ім. М. Драгоманова
У цій програмі з Отцем Русланом Михалківим, ректором Вищої Духовної семінарії Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ та Ганною Путовою, істориком, архівістом, науковим співробітником музею історії м. Києва розповідали слухачам про результати конклаву та обрання нового Понтифіка