Житія святих
Катехиза
Царице Неба
Хресна Дорога
Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)
Денний ефір
Коронка до Божого Милосердя
Дитяча катехиза
Катехиза
Дитяча молитва
Дитяча катехиза
Новини
Голос народу, голос Божий
Літургія годин (Бревіарій)
Св.Літургія з Санктуарію Летичівської Богородиці (Летичів)
Молитовна лінія
Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)
Вечірній ефір
Катехиза
Духовні читання
В день 100-річчя Св. Папи Йоана Павла ІІ спілкуємося в програмі Magistra vitae з істориком, архівістом Ганною Путовою. Адже Св. Йоан Павло ІІ став третім Папою Римським, який ступив на землю України в 2001 році (Св. Климент І та Св. Мартин І загинули тут як мученики в І та VІІ століттях).
Репродукція ікони Св. Яцека (Людоко Каррачі)
Особливо хотілося підкреслити, що католики були присутні в Україні від початків. Ще до хрещення Руси-України постають єпископи Руси латинського обряду:
Лібутій з Могунцького монастиря Св. Альбано, призначений на прохання княгигі Ольги в 960 р., однак він несподівано помер, навіть не вирушивши до Києва.
Св. Адальберт з Трірського монастиря св. Максимиліана (961-981), вимушений майже зразу після прибуття на Русь покинути її у зв”язку із неприхильністю князя-язичника Святослава та загрозою фізичної розправи; в наступні роки буде очолювати Магдебургську кафедру.
Св. Боніфацій – архієпископ Русі (977- 979), надісланий на Русь Папою Бенедиктом VІІ разом з першим в історії України-Русі посольством Апостольської столиці; покинув Київ у результаті кривавих усобиць князів.
Св. Бруно – митрополит Русі, мученик (1005-1007); був направлений на Русь Папою Іоаном XVІІІ, знав слов’янську мову, активно займався місіонерською діяльністю; після від’їзду у Польщу, трагічно загинув від рук поган у 1009 р.
Рейнберн (1010-1014) – активно займався місіонерською діяльністю, був ув’язнений попавши у немилість до князя Володимира; помер за ґратами.
Алексій (1018-1021) – призначений єпископом Русі Папою Боніфацієм VІІІ на прохання князя Святополка Володимировича; намагався створити першу Київську єпархію у відповідності із канонічним правом, але відчуваючи постійне вороже ставлення з боку нового володаря – князя Ярослава, також був змушений покинути Київську землю.
У ХІІ столітті Русь стає країною, де сходяться як торгові шляхи, так і культури й релігії багатьох народів.
Католицька громада мала латинських священиків та свої церкви. Відомо, що в Києві у ХІІ ст. існував костьол Св. Марії та монастир, заснований ірландськими монахами, з’являються бенедиктинці, згодом – домініканці. Постійні стосунки між русичами і чужинцями – варягами, німцями, поляками сприяли релігійній толерантності, поважному ставленню до латинського обряду.
З ім’ям Папи Іоанна ХХІІ (1316-1334) пов’язаний дозвіл на призначення першим єпископом Київським монаха-домініканця Генріха (1320-1334) та намагання створити постійно діючу церковну ієрархію.
Отже, можемо говорити про постання Київської дієцезії з 1320 р.
Розповіли про цікаві постаті. Послухайте розповідь про Св. Яцека, якого так люблять вірні, але мало знають про його місію в Києві...
У цій програмі «В Родині Радіо Марія» зосередилися на реалізації рішення кандидата на богопосвячене життя, зокрема, про етапи священства, що вже 2 тисячі років існують у католицькій церкві. Наші співрозмовники – о. Руслан Михалків, ректор Вищої Духовної семінарії Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ та Ганна Путова, історик, архівіст, науковий співробітник музею історії м. Києва.
Увазі наших радіослухачів пропонується продовження викладу ситуації, що склалася в міжвоєнний період в Західній Україні. Зосередилися на політиці польської влади та реакції українців на події 20-30 рр. ХХ століття. Наша співрозмовниця, як і минулими програмами, п. Ірина Телегуз, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та етнології України УДУ ім. М. Драгоманова
Радіо Марія продовжує цикл програм «Покликані до служіння», яку ми започаткували разом з Вищою Духовною семінарією Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ. Гостями студії цього разу були духовний отець Григорій Рассоленко, диякон Дмитро Єфимов та клірик Максим Бовкун
Увазі наших радіослухачів пропонується наступна дуже важлива тема наших викладів подій та уроків української історії в циклі програм Maristra vitae. Стосується вона західноукраїнських земель в період між двома світовими війнами 20-30 рр. ХХ століття. Розмовляємо з п. Іриною Телегуз, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії та етнології України УДУ ім. М. Драгоманова