Слухати Радіо

06:00

Дитяча катехиза

В ефірі

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

"Пророцтвом можна виправити безнадійну ситуацію!" - отець Юрій Зелінський

Що таке пророчий дар? Отець Юрій Зелінський продовжує цикл програм присвяченним Дарам Святого Духа.
ДАР ПРОРОЦТВА

Практика застосування

Дар, харизма пророцтва у вузькому розумінні — це «особливе послання з небес», це «говоріння від імені Бога», «представлення Божої волі». 
Пророцтво — це слово від Бога, яке виходить із Його уст і не повертається до Нього марним, але виконує те, для чого воно послане. На етапі Старого Завіту пророцтво найчастіше було закликом, зверненим до народу Божого, який мав призвести до зміни серця і навернення.     

На порозі Нового Заповіту, під час Тайної Вечері, Ісус сказав своїм апостолам: «Багато ще я маю вам повідати, та не перенесли б ви нині. Коли ж прийде Він, Дух Істини, то поведе вас до повної істини.» (Йо. 16, 12-13). В цих словах є прихований дар пророцтва.              

На етапі Нового Завіту функціональність пророцтва обмежена. Воно має будувати Церкву (як спільноту) через повчання, попередження, умовляння та розраду. Якщо воно має нам допомогти навернутися та виправити нашу поведінку, то пророцтво вже не звучить як якась погроза, вирок чи передбачення покарання. Воно найчастіше є втіхою, розрадою яка дає людині надію та запевнює про Божу присутність та допомогу.

На практиці пророцтва зазвичай являють собою короткі, позитивні речення, що заохочують до молитви та довіри до Бога. В пророцтвах дуже часто звучать слова про Божу любов, про Божий захист. Такі слова не суперечать Біблії. Такі слова завжди потрібні кожному. Харизма пророцтва, як і інші харизми, дається тим, хто близький до Бога і зберігає дитячу довіру, безпосередність і відвагу.
 Для виявлення цього дару дуже важлива молитва прославлення та поклоніння Богові, бо тоді Бог промовляє до нас найчастіше та найсильніше.

ПРОРОЧЕ СЛОВО та ПРОРОЧНЕ СЛУЖЕННЯ - це НЕВІД'ЄМНА ЧАСТИНА ПРОСЛАВЛЕННЯ. 

Апогеєм прославлення є власне пророче слово. Пророцтво на етапі Нового Завіту - це не передбачення майбутнього. Новозавітне пророцтво відрізняється від СЛУЖІННЯ ПРОРОКА, котрий передбачає майбутнє. Бог спеціально обмежив дію цього дару на благо Церкви трьома аспектами застосування, тобто: повчанням (настановою), умовлянням (попередженням) і втіхою (розрадою). Згідно з Посланням до Ефесян (4,11-12) 

СЛУЖІННЯ ПРОРОКА є одним з цих п'яти основних ДАРІВ УПРАВЛІННЯ, які в цьому біблійному тексті перечислюються. СЛУЖІННЯ ПРОРОКА - це постійне служіння в Церкві, а не тільки тоді, коли прийде від Бога пророче слово. 

ПРОРОЧНЕ СЛУЖІННЯ — ЦЕ ЗАВЖДИ ПРОЯВ БОЖОЇ РЕВНОСТІ ЗА СВОЮ ЦЕРКВУ. ДАР ПРОРОЦТВА не можна плутати з ПРОРОКУВАННЯМ, яке може виявитися у СЛУЖІННІ ПРОРОКА як через слово від Святого Духа, так і через його статус - посаду. Крім дару пророцтва у служінні пророка діють інші дари.Пророцтво важливіше за проповідь. Дехто вважає, що пророкувати і проповідувати — це одне й те саме. Ні. Все натхненне слово – це пророцтво, але духовний дар пророцтва не можна плутати з проповідуванням Слова Божого. "ПРОПОВІДУВАТИ" - означає "оголошувати", "заявляти", "кричати" або "розповідати". Мета дару пророцтва зовсім не та, щоби проповідувати. ПРОПОВІДЬ формується і виходить із твого природного розуму. ПРОРОЦТВО – це думки Святого Духа, висловлені надприродним чином. 

ПРОПОВІДЬ може бути натхненною і помазаною, але вона не є надприродною. ПРОРОЦТВО – це завжди надприродне висловлювання, яке дається через людину, помазану проголошувати багатства таїни Бога на користь Церкви", - розповів отець Юрій Зелінський.

"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
2025-04-02 00:00:00
Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
2025-04-02 00:00:00
"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
2025-04-01 00:00:00
"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

Катехизу виголошує отець Павло Бичинський, духівник спільноти "Легіон Марії", яка діє при парафії святого Олександра. Тема програми стосується культу Богородиці. Орієнтиром для програми є книга авторства святого Альфонса Марії де Лігугорі "Приготування до посвяти себе Непорочній Діві Марії". Думку про посередництво Богородиці між людиною і Богом автор програми підсилює цитатою зі Святого Письма.
2025-03-31 00:00:00
Хресна дорога та її пережиття

Хресна дорога та її пережиття

"Травми й рани, які ми отримали чи завдали іншим - це є стояння Хресної дороги. Ісус веде нас до Отця Небесного через всю історію життя, щоб зцілити нас любов'ю", - о. Кшиштоф Бузіковський, місіонер облат Непорочної Діви Марії, м. Обухів.
2025-03-28 00:00:00