Слухати Радіо

22:00

Катехиза

В ефірі

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

Сміливо довіряйте страх Богу! Війна закінчиться! Нам потрібно буде відбудовувати життя з духовними цінностями, - отець Ярослав Рудий.

Про життя та переживання протиріч, серед яких смерть, розповідає віце-ректор семінарії Пресвятого Серця Ісуса у Ворзелі, отець Ярослав Рудий. Цикл есхатологічних катехиз про бачення та відношення Церкви до майбутнього вже сьогодні.



"У першому пункті катехизму Церкви ми читаємо: "Життя людини - це знати та любити Бога". Тобто - це великий дар Бога і саме тому ми передусім спрямовуємо наші думки до Творця, щоб зрозуміти дар Його віри. Бог вільною волею створив людину щоб вона була причетною до Його життя. Тому так важливо переоцінити себе, адже Бог поділився Своїм життям з нами, а ми подібні до Творця", - розповідає отець Ярослав Рудий.

Минуле,сучасне та майбутнє дуже важливі. Ми дивимося сьогодні в майбутнє та ставимо питання: "А що ж буде завтра"? В свідомості християн існує твердження, що наше життя не закінчується. Наша душа не смертельна і людина житиме й далі. Але нам варто усвідоміти, що життя це велика відповідальність. 

Сьогодні часто запитуємо себе, як пройти цей тяжкий період? Для початку варто зрозуміти, що смерть Бог не створював. Смерть - це наслідок гріха, а зло має на меті зруйнувати наше життя, знищити нас. Жодний негативний вчинок не проходить беслідно перед Богом, а кожен хто чинить гріх нестимеме перед Ним відповідальність. Наслідки гріха та зла дуже небезпечні. 

Коли говоримо про смерть то з'являється неспокій, страх щодо свого життя. Людина покликана до того,щоби вберегти своє життя, щоб вдосконалювати та покращувати його. 

Багато хто сьогодні все більше шукає підтримку та втіху. Важливо пам'ятати, що Бог подарував життя та не перестає турбуватися про людину в будь яких ситуаціях. 

Кожна смерть та втрата залишає в нашому серці рану. Це велика біль та протиріччя буття, адже Бог створив нас для життя. Коли ми говоримо про очікування майбутнього то через невідомість відчуваємо часто тяжкість. 

Духовна та фізична біль. Біль від втрати близьких людей залишається на довгий час із запитанням "Чому?" Але доцільніше ставити запитання: "Як мені жити та бути далі?" Варто усвідомити, що страх може бути рушієм йти далі та захищати життя.

Як ми можемо отримати та почути Божу підтримку?Бог завжди чує кожне серце та всі страхи. Без Творця ніхто не може існувати. Тому Він товаришує з нами і ця думка най буде заохоченням, що Бог нас ніколи не полишає. Шукайте все, що єднає з Богом, адже Він завжди допомагає людині віднайти Його.

Пам'ятайте - кожне звернення дає можливість віднайти Його та відчути допомогу Всевишнього. Правда Католицької Церкви - Бог щомиті посилає людині Свою допомогу в різний спосіб. Щоразу коли людина звертається до Нього з проханнями вона ввіряє проблему та небезпеку вже в руки Божі. Це прояв нашої довіри Богу, який зробить все, щоб добро мало плоди. 

Бог не залишить та прийде з допомогою. Підтвердженням цього є Великодній період. Це свято коли добро перемагає зло, гріх та є проявом Його любові до нас. Усвідомлення того, що наше життя є вічним. Бійтесяся, щоб біль не вкрала нашу надію майбутнього. Покладайтеся на Бога і не будете розчарованими.

Сміливо довіряйте страх в руки Божі. Війна закінчиться і нами потрібно буде відбудовувати життя з духовними цінностями. З цими цінностями ми зможемо подолати кожну біль втрати, а це можливо тільки опираючись на Божу любов. Він лікар та ліки для кожної людини. Бійтеся втратити Бога.




"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

Представниця видавництва «Святого Павла» Юлія Берт розповідає про новинку – книгу американського архієпископа Фултона Джона Шіна «Шлях до миру серця». За словами Юлії, ця книга допомагає віднайти джерело надії у складні й темні періоди життя. Автор ділиться духовною мудрістю, яка не втрачає актуальності, попри час. Також Юлія Берт зачитує деякі цитати з творчості Шіна – автора понад 60 книг, багато з яких уже перекладені українською мовою.

2025-07-11 00:00:00
Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

У межах циклу катехиз на тему восьми блаженств о. Григорій Рассоленко заглиблюється у Слово першого блаженства – «вбогі духом» – і запрошує до роздумів. Важливо розуміти, що вбогий, за словами отця, не означає бідний матеріально.
2025-07-10 00:00:00
"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.

2025-07-10 00:00:00
"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.

2025-07-09 00:00:00
Як говорити з дітьми про ангелів?

Як говорити з дітьми про ангелів?

З дітьми потрібно говорити про віру серйозно — так само, як і з дорослими. У катехезі сестра Юлія Заводовська зі Згромадження Сестер від Ангелів (м. Вінниця) ділиться порадами, як доступно й водночас глибоко вести розмову з дітьми про ангелів. 

2025-07-09 00:00:00