"Мені доводиться бачити людей простих, потребуючих, які попри важкі фізичні випробовування мають свою гідність і дають раду в труднощах, у боротьбі", - про стражденних та сенс страждань говорить в катехизі відповідальний за релігійну місію БФ «Карітас-Спес-Київ» Римсько-Католицької Церкви, отець Андрій Педай.
Чому є війни, корупція, хвороби, катаклізми, землетруси на Землі? Це відбувається як наслідок гріха людини. Бог не хоче, щоб ми страждали. Він шукає, як полегшити страждання, як допомогти тобі нести хрест. Якщо ми переживаємо страждання з вірою, воно служить нам для спасіння. Світ боїться страждання. Ідеологія світу скерована до того, що людині має бути приємно, вона має жити для себе. Серед молоді є багато тих, що страждають, не знаходячи правдивого сенсу і щастя у своєму житті. Навернення - це процес усього життя, який змінює серце. Зустріч з Ісусом Христом перемінює життєвий шлях. Життя вічне дає не здоров'я, а віра. "Годилось бо йому, - заради якого все і через якого все, що ввів багато синів у славу, - вдосконалити стражданням того, хто дав почин їхньому спасінню" (Євр. 2:10). Ми, християни, усиновлені в Ісусі Христі, щоб бути дітьми Бога Отця. Ми покликані наслідувати Ісуса. Кожен з нас може відкрити сенс страждання і віднайти надію в Ісусі Христі, віддавши Йому своє страждання в молитві. Приймаючи свій хрест, страждання праведника завершується воскресінням.
Це друга катехиза з циклу "Антропологія Едити Штайн", де ставимо питання: "Що таке людина?" Виголошує науку отець Віталій Козак.
Напередодні Пасхального Тридення, найважливішого літургійного періоду року, о. Вальдемар Павелець дуже ґрунтовно пояснює значення усіх літургійних обрядів.
Тема реколекцій присвячена Пасхальному Триденню. Традиція святкування християнами Тридення бере початок у IV столітті. У перший день реколекцій єпископ помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький виголошує науку про Великий четвер: "Ісус залишає нам у подарунок три речі, без яких неможливе християнство: Таїнство Євхаристії, Таїнство Священства і заповідь любові, коли сам омиває ноги ближнім".
Про страждаюче Серце Пресвятої Богородиці та її співучасть у спасінні людства розповідає сестра-гоноратка Каміла Кармалюк.
Отець Міхал Бранкевич говорить про страждання Спасителя.