"Часто ми можемо роздумувати, а що буде після смерті? Сопричастя святих допомагає вірити у прославлення Бога Церквою в Небі та благодать великої радості спілкування з Богом віч-на-віч", - о.Міхал Бранкевич, духівний наставник дієцезіальної місійної семінарії «Redemptoris Mater» заохочує звернути увагу на наш Нікейський і Апостольський Символ віри, який запрошує до визнання сопричастя святих, що допомагає досвідчити любов Христа і передати її світу далі.
Церква - згромадження усіх святих. Перші святі - Апостоли q ті співпрацівники, які чинили волю Бога на землі, знаходяться d Небі перед троном Ісуса Христа. Святі знаходять велику розкіш у ділах і вчинках Божої волі. У спілкування святих віримо у природний спосіб: багато є справ, з якими ми не маємо сили впоратись самостійно, Бог хоче нам допомагати. Церква, що вже прославлена в Небі, прагне і нам передавати радість і любов. Важливо відкриватись на цю любов, яка допомагає вірити й будувати спілкування з ближніми.
Існує спільність благ у Церкві, найважливішим членом якої є Христос. Сопричастя святих має два значення: спільність у святих вчинках «Sancta» (с лат. — «святая») і спільність між святими особами у "sancta". За допомогою Духа Святого Бог бажає, щоб ми змогли стати свідками любові, яку Христос показав на хресті. Досвідчення любові починається тоді, коли ми готові чинити святі вчинки, що полягають у наших відносинах із ближнім, у служінні й безкорисному діянні тим, хто потребує утішення, доброї новини про вічне життя.
Під час піднесення священником Святих дарів на Євхаристії перед Таїнством Причастя важливо бути готовим прийняти "святе святих", будучи самим у стані святості, освячені Божою благодаттю. Потрібно бути освяченому у Таїнстві Покаяння (Сповіді), молитві. Вірні споживають Тіло й Кров Христову, щоб зростати у Сопричасті й передавати Євхаристійну любов цілому світу.
Кайнонія (або койнонія, грец. κοινωνία) — означає «співпричастя», «спільність», «глибоке взаємне спілкування» та «належність до чогось більшого». Ісус Христос через Тіло своє у Причасті допомагає нам ставати кайнонію, єдністю Святого Духа. "Вони постійно перебували в апостольській науці та спільності, на ламанні хліба й молитвах." (Діянн.2:42) Віра вірних є вірою Церкви, яку вона отримала від апостолів, скарбом життя, який помножується, коли починаємо вірити.
"У кожному Таїнстві є присутній Ісус Христос Воскресший, - наголошує о.Міхал, - Ісус прагне допомагати нам переживати Таїнства так глибоко, щоб плоди були видимимі у нашому житті".
У черговій програмі “Катехиза” брат-капуцин Олександр Могильний розглядає глибокий зв'язок між Серцем Бога та серцем людини.
У межах катехези на Радіо Марія отець Марек Рудзь ділиться особистим священницьким досвідом та роздумами про Найсвятіше Серце Ісуса. Чому любов є важливішою за суворе виконання правил, як біблійна справедливість пов’язана з милосердям та де шукати сили українським захисникам — слухайте у катехезі.
У програмі "У ваших намірах" о.Міхал Бранкевич, духівний наставник дієцезіальної місійної семінарії «Redemptoris Mater», аналізує чергові наслідки війни в Україні, що вкотре вночі пережила знищеня традицій і пам'яток у Києві. Підкреслюючи, що страх впливає на наші відчуття, священник запрошує прагнути прийняти і практикувати ту перемогу, яку вже ми отримали через Ісуса на хресті, вмираючи і воскресаючи, стояти твердо у вірі, не піддаючись страху і ненависті.
Зосереджуючись на титулі Діви Марії «Дзеркало справедливості», о. Матеуш Годек розкриває теологічне та практичне значення чесноти справедливості.
Чи є Біблія для вас лише книгою на полиці, чи живим джерелом сили? У катехезі на Радіо Марія сестри Люцина та Марія Марта Пшивара діляться практичними порадами, як навчитися по-справжньому чути голос Бога у щоденному галасі. Дізнайтеся, чому важливо починати з молитви до Святого Духа, як Боже Слово стає нашою «скелею» під час життєвих бур та чому для розмови з Творцем необхідна тиша без мобільних телефонів.