Слухати Радіо

06:20

Голос народу, голос Божий

В ефірі

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Трансляція Літургії із Собору Успіння Пресвятої Богородиці (м.Чернівці)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:20

Голос народу, голос Божий

В чому полягає секрет популярності повісті "Різдвяна пісня в прозі" Чарлза Дікенса?

Сестра Христина Кароль, салезіянка, досліджує унікальність та дивовижний ефект, який справляє на людей протягом понад ста років, невеличка повість Чарлза Дікенса "Різдвяна пісня" в прозі.
Глибокий символізм й архетипічність образів "Різдвяної пісні у прозі" Чарлза Дікенса продовжує справляти незрівняно великий ефект та викликати у нас почуття упізнаваності характерів та подій описаних у творі.

Чарлз Дікенс назвав свій твір "Різдвяною піснею" і кожен з розділів назвав куплетами, всього їх у повісті 4. 

Кожен з куплетів оспівує частину життя Скруджа та його зустріч з візитерами: привидом Марлі та трьома Духами Різдва (минулого, теперішнього і майбутнього). "Це не є пісня, як зазвичай ми думаємо, але піснею, гімном людяності", - наголошує сестра Христина.

Перший куплет починається зі смерті Марлі. Загалом смерть є умовною обгорткою, віночком для того щоб вкінці народитися. Смерть необхідна для очищення головного героя Скруджа, який перетворився на самотню, скупу і черству людину з кам'яним серцем. У своїй самотності Скрудж не розуміє різдвяної радості, якою сповнені навколишні люди і не готовий їм допомагати, і в цьому стані йому з'являється привид його єдиного друга і партнера Марлі закутого в ланцюги, що сам собі викував ще за життя. Автор пропонує нам подивитися на себе та зрозуміти які ж ланцюги ми викували самі для себе, ланцюги наших залежностей. Коли Скрудж відмовляється побачити свою залежність, привид Марлі сильно закричав і сказав, що страждає через те, що ніколи не допомагав своїм ближнім, з цього моменту починається подорож Скруджа.

Перший Дух або ж Привид Давнього Різдва має вигляд одночасно і дитини і старої людини, що має дуже глибокий зміст. Скрудж бачить себе дитиною, свою самотність, бачить яким він був раніше. У цьому описі вгадуються події з життя Чарлза Дікенса. Скрудж далі бачить себе у юності, коли від нього відмовляється його кохана жінка, із-за того, що гроші посіли в його серці чільне місце. 

У третьому куплеті, до Скруджа приходить Другий Дух, який вбраний у зелений колір і просить Скруджа торкнутися його грудей, це є символом того, щоб забрати холодне, кам'яне серце, або розтопити його. Дух показує Скруджу його помічника Боба Кретчита та його сина-каліку Тіма, що має велике, золоте серце. 

Далі Скрудж спостерігає як родина Кретчитів спільно сідає за стіл, і це є образом тієї сім'ї і того застілля у Кані Галілейській де Ісус Христос здійснив перше чудо і перетворив воду на вино.

Третій Дух є духом смерті, який показує Скруджу, що станеться після його смерті. Саме після зустрічі з цим Духом, Скрудж починає прагнути щось змінити у своєму житті. Прокинувшись, Скрудж починає діяти: замовляє індичку, дає гроші на благодійність, іде в гості до племінника, стає людяним, проникається Духом Різдва.

Сестра Христина Кароль

Прочитати та прослухати "Різдвяну пісню в прозі" Чарлза Дікенса можна за посиланнями:
Аудіовистава Радіо Марія "Різдвяна пісня"
Різдвяна пісня в прозі 
"Не жалійте часу на книжки! Будьте тими людьми, які навчаються постійно", - отець Віталій Козак

"Не жалійте часу на книжки! Будьте тими людьми, які навчаються постійно", - отець Віталій Козак

"Його мати промовила до слуг: Зробіть, що тільки Він вам скаже" (Йн 2:5). Про Марію - Царицю апостолів розповідає настоятель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві, отець Віталій Козак.
2025-04-07 00:00:00
"Не чекайте натхнення, а робіть молитву звичкою!", - отець Павло Бичинський

"Не чекайте натхнення, а робіть молитву звичкою!", - отець Павло Бичинський

Про Матір Христа та Церкви, Його Містичного Тіла, розповідає вікарій парафії Святого Олександра у Києві, отець Павло Бичинський.
2025-04-07 00:00:00
"Навіщо Ісус так страждав?" - отець Міхал Бранкевич

"Навіщо Ісус так страждав?" - отець Міхал Бранкевич

Отець Міхал Бранкевич продовжує цикл програм, присвячених мукам Ісуса Христа.
2025-04-05 00:00:00
Старозавітні пророцтва про страждання Христа

Старозавітні пророцтва про страждання Христа

У катехизі с. Наталія Гальцова розповідає про Ісуса Христа, єдиного Відкупителя світу від зла, чиї страждання були передбачені далеко до Його приходу на світ. "Ми звинувачуємо євреїв за те, що не повірили в Ісуса Христа. А чи ми самі завжди радо слухаємо правду, приймаємо її і готові змінити своє життя, щоб жити в її світлі?" - запитує авторка програми. 
2025-04-04 00:00:00
ПРАВИЛА БОЮ, яких не вчать у мирному житті

ПРАВИЛА БОЮ, яких не вчать у мирному житті

Отець Олексій Самсонов розповідає про "Правила бою" за якими живуть військові та які допомагають зрозуміти військовослужбовців після повернення з фронту. Війна залишає глибокий слід у свідомості. Люди, які повертаються з бойових дій, живуть за своїми правилами — правилами виживання. Їхня поведінка може здаватися незрозумілою, але саме ці внутрішні установки допомогли їм залишитися живими. Щоб підтримати військового, важливо знати ці правила і ставитися до них з розумінням. 

2025-04-04 00:00:00