Слухати Радіо

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

В ефірі

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

В чому полягає секрет популярності повісті "Різдвяна пісня в прозі" Чарлза Дікенса?

Сестра Христина Кароль, салезіянка, досліджує унікальність та дивовижний ефект, який справляє на людей протягом понад ста років, невеличка повість Чарлза Дікенса "Різдвяна пісня" в прозі.
Глибокий символізм й архетипічність образів "Різдвяної пісні у прозі" Чарлза Дікенса продовжує справляти незрівняно великий ефект та викликати у нас почуття упізнаваності характерів та подій описаних у творі.

Чарлз Дікенс назвав свій твір "Різдвяною піснею" і кожен з розділів назвав куплетами, всього їх у повісті 4. 

Кожен з куплетів оспівує частину життя Скруджа та його зустріч з візитерами: привидом Марлі та трьома Духами Різдва (минулого, теперішнього і майбутнього). "Це не є пісня, як зазвичай ми думаємо, але піснею, гімном людяності", - наголошує сестра Христина.

Перший куплет починається зі смерті Марлі. Загалом смерть є умовною обгорткою, віночком для того щоб вкінці народитися. Смерть необхідна для очищення головного героя Скруджа, який перетворився на самотню, скупу і черству людину з кам'яним серцем. У своїй самотності Скрудж не розуміє різдвяної радості, якою сповнені навколишні люди і не готовий їм допомагати, і в цьому стані йому з'являється привид його єдиного друга і партнера Марлі закутого в ланцюги, що сам собі викував ще за життя. Автор пропонує нам подивитися на себе та зрозуміти які ж ланцюги ми викували самі для себе, ланцюги наших залежностей. Коли Скрудж відмовляється побачити свою залежність, привид Марлі сильно закричав і сказав, що страждає через те, що ніколи не допомагав своїм ближнім, з цього моменту починається подорож Скруджа.

Перший Дух або ж Привид Давнього Різдва має вигляд одночасно і дитини і старої людини, що має дуже глибокий зміст. Скрудж бачить себе дитиною, свою самотність, бачить яким він був раніше. У цьому описі вгадуються події з життя Чарлза Дікенса. Скрудж далі бачить себе у юності, коли від нього відмовляється його кохана жінка, із-за того, що гроші посіли в його серці чільне місце. 

У третьому куплеті, до Скруджа приходить Другий Дух, який вбраний у зелений колір і просить Скруджа торкнутися його грудей, це є символом того, щоб забрати холодне, кам'яне серце, або розтопити його. Дух показує Скруджу його помічника Боба Кретчита та його сина-каліку Тіма, що має велике, золоте серце. 

Далі Скрудж спостерігає як родина Кретчитів спільно сідає за стіл, і це є образом тієї сім'ї і того застілля у Кані Галілейській де Ісус Христос здійснив перше чудо і перетворив воду на вино.

Третій Дух є духом смерті, який показує Скруджу, що станеться після його смерті. Саме після зустрічі з цим Духом, Скрудж починає прагнути щось змінити у своєму житті. Прокинувшись, Скрудж починає діяти: замовляє індичку, дає гроші на благодійність, іде в гості до племінника, стає людяним, проникається Духом Різдва.

Сестра Христина Кароль

Прочитати та прослухати "Різдвяну пісню в прозі" Чарлза Дікенса можна за посиланнями:
Аудіовистава Радіо Марія "Різдвяна пісня"
Різдвяна пісня в прозі 
"Є рани які може зцілити лише Господь", - о.Олександр Халаїм

"Є рани які може зцілити лише Господь", - о.Олександр Халаїм

Катехеза з отцем Олександром Халаїмом покликана допомогти віднайти сенс життя у часи темряви.
У своїх роздумах священник звертається до контексту війни. За його словами, події війни крадуть у нас віру — зокрема через повторювані обіцянки, що «все скоро закінчиться», які не справджуються. Саме такі порожні очікування особливо травмують довіру до добра.
Як чинити, коли емоційні гойдалки розхитують внутрішній мир — слухайте в цій програмі.
2025-06-26 00:00:00
"Час від часу пригадуймо собі, що ми дуже добре створіння", - о.Віталій Козак

"Час від часу пригадуймо собі, що ми дуже добре створіння", - о.Віталій Козак

Монах-кармеліт Віталій Козак виголосив чергову катехезу в ефірі Радіо Марія.
Це вже третя програма, в якій катехит розкриває тему пізнання істини та ролі віри. У попередніх випусках ішлося про людський розум як інструмент пізнання, а також про співпрацю розуму і віри.
У цій серії священник зосереджується на темі Божого об’явлення у процесі пізнання істини.
2025-06-25 00:00:00
Горе мені, коли б я не проповідував Євангеліє

Горе мені, коли б я не проповідував Євангеліє

«Живіть не заради світу, а для Того, хто помер і воскрес заради тебе», — проголошує вслід за апостолом Павлом отець Роман Братковський, священник Донецького екзархату та лідер Харизматичної спільноти «Галілея».
У своїй катехезі він запрошує нас почути живе Слово апостола Павла, що кличе до радикального оновлення життя у Христі.
2025-06-25 00:00:00
"Господь хоче діяти через нас сьогодні. Піднімайтеся та рухайтеся з довірою до Бога", - о. Григорій Рогацький

"Господь хоче діяти через нас сьогодні. Піднімайтеся та рухайтеся з довірою до Бога", - о. Григорій Рогацький

"Не бійтеся помилятися, а бійтеся повторювати помилки", - Теодор Рузвельт. Про витривалість у доброму до кінця розповідає отець Григорій Рогацький (згромадження Воплоченого Слова, УГКЦ, м. Івано-Франківськ). 

2025-06-24 00:00:00
Псалми плачу: як Боже Слово допомагає пережити втрату

Псалми плачу: як Боже Слово допомагає пережити втрату

Про емоційні стани людини як реакцію на горе в книзі Псалмів розповідає психолог, психотерапевт, військовий капелан Львівської архидієцезії отець Олег Саламон. 

2025-06-23 00:00:00