Слухати Радіо

08:15

Слово на кожен день

В ефірі

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Конкатедрального собору св.Софії (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

Віддав своє життя за призначеного до страти офіцера. Про життя та смерть Святого Максиміліана Кольбе.

Створено: 2021-08-13 00:00:00
Програма: Катехиза
Про життя та смерть святого Максиміліана Кольбе розповідає отець Тарас Єгер, із чину братів найменших Святого Франциска з Паули.
14 серпня – церква згадує святого Максиміліана Кольбе священика і мученика, покровителя ув'язнених
Прямий ефір Київ - Рим

Святий Максиміліан Кольбе народився в Здунській Волі біля Лодзі (Польща) в 1894 році. Вступив до Францисканського Ордену й у 1918 році був висвячений на пресвітера. Незважаючи на особисту любов до крайньої вбогості, в апостольській праці використовував найсучасніші засоби. Ревно поширював пошану до Непорочної Марії.

Захоплення фізикою і математикою вилилося в креслення різних новаторських конструкцій і навіть нових видів літаків. А образ, побачений у Римі під час демонстрації масонів (Люцифер попирає св. Архангела Михаїла), спрацював інакше: адже в Біблії написано, що насіння жінки стопче голову змія (Буття 3:15 - мова йде про Єву і її нащадка Месію Ісуса Христа, який знищить сатану)!

Отже, для спасіння світу і навернення невіруючих потрібне якесь християнське військо, лицарство, присвячене Марії, яке відвойовувало б у сатани людські душі. Отак був написаний устав Лицарства Непорочної — латиною Militia Immaculatae. Його початкові слова: «Прагнути навернути грішників, єретиків, схизматиків, юдеїв тощо і в першу чергу масонів».

Після того, як Німеччина напала на Польщу, Непокалянув став притулком для тисяч біженців, у тому числі для 2000 євреїв, яких Кольбе ховав від нацистів. Під його керівництвом запрацювала нелегальна радіостанція, у передачах якої викривалися звірства німецьких окупантів.

17 лютого 1941 р. Максиміліан Кольбе був заарештований гестапо і ув'язнений у варшавську в'язницю Павяк. 25 травня того ж року його перевели в Аушвіц. Він отримав номер 16670. Есесівці постійно били його кованими чобітьми, примушували біго́м носити непідйомні вантажі (це при тому, що він був калікою, хворим на туберкульоз, у нього була тільки одна легеня), але він не тільки зберігав силу духу, але й іншим допомагав, як міг. Навіть у таких нелюдських умовах о. Максиміліан продовжував свою пастирську діяльність — втішав, хрестив, сповідав, пошепки здійснював богослужіння. Він сам попросив відвести йому місце в найбруднішому місці барака — біля дверей, де стояв туалет, щоб завжди мати можливість благословляти померлих в'язнів, яких виносили.

У липні 1941 року з блоку № 14, в якому жив отець Максиміліан, зник ув'язнений. Утікача знайти не вдалося (пізніше з'ясувалося, що він потонув у вигрібній ямі). Тоді заступник коменданта табору оберштурмфюрер СС Карл Фріч відібрав 10 осіб, яким було призначено померти голодною смертю у блоці № 13, наводячи жах на весь табір. Це покарання Фріч призначив у повчання і на залякування ув'язненим, щоб більше ніхто не намагався тікати. Всіх мешканців барака поставили в стрій, залишили без вечері (її у них на очах вилили в канаву), а весь наступний день люди знову провели в строю під палючим сонцем. Увечері прийшов Фріч і почав відбирати 10 смертників. Один з відібраних ними людей, польський сержант Франтішек Гаєвнічек заплакав і сказав: «Невже я більше не побачу дружину і дітей? Що ж тепер з ними буде?» І тоді Кольбе вийшов зі строю і запропонував Фрічу своє життя в обмін на життя Гаєвнічека. Фріч прийняв його жертву.

Сидячи в смердючій камері й помираючи від голоду і зневоднення, о. Максиміліан продовжував підтримувати товаришів по нещастю. Вони проводили час у піснях і молитвах. Через три тижні Кольбе і троє інших смертників були ще живі. 14 серпня 1941 р., напередодні свята Успіння Пресвятої Богородиці, кат Аушвіца Бок отримав наказ негайно покінчити з в'язнями. Кольбе і його трьом товаришам була зроблена ін'єкція фенолу. Наступного дня тіло Максиміліана Кольбе піддали кремації, а прах розвіяли за вітром.


"Магія, окультитизм, ворожіння - це все служіння сатані" - о. Роман Братковський

"Магія, окультитизм, ворожіння - це все служіння сатані" - о. Роман Братковський

Священник Донецького Екзархату УГКЦ, отець Роман Братковський, продовжує цикл катехиз на Радіо Марія "Євангеліє Царства". Тема: "Магія, окультизм і ворожіння". Катехиза зосереджена на тому, щоб застерегти слухачів від помилки, яка вартує дуже багато.  Катехит наголошує, що "доброї магії" не існує, абсолютно всі чародійські практики є служінням сатані. Отець Роман каже, що ті, що не вірять в силу окультистів, магів, мольфарів і чаклунів, помиляються.
2025-03-20 00:00:00
Визначення людини як вибір між смертю і безсмертям

Визначення людини як вибір між смертю і безсмертям

У катехизі Отець Олександр Кушта завершує цикл роздумів про первісну самотність людини на основі повчань Івана Павла II.
2025-03-19 00:00:00
"Три головні труднощі в молитві, як їх долати?", - досвід святої Терези Великої

"Три головні труднощі в молитві, як їх долати?", - досвід святої Терези Великої

Хранитель Санктуарію Діви Марії з гори Кармель, що у Бердичеві, отець Віталій Козак, цією катехизою продовжує цикл програм "Молитва - історія дружби". У цій серії йдеться про педагогію молитви за Терезою Авільською. Священник перераховує три головні труднощі, які заважають молитві. Автор катехизи стверджує, що сатана ніколи не залишає людину під час молитви. Він одночасно цитує святу Терезу, яка каже, що труднощі в молитві - це нормальна частина духовного життя.
2025-03-19 00:00:00
Кілька думок на піст

Кілька думок на піст

"Якщо ви ще не пробували говорити з Богом, спробуйте...", -  пропонує о. Григорій Рогацький, священник УГКЦ, Згромадження Воплоченого Слова, м. Івано-Франківськ.
2025-03-18 00:00:00
Чи створив Бог смерть? Впровадження про останні речі людини

Чи створив Бог смерть? Впровадження про останні речі людини

"Смерть завершує наше паломництво на землі, ми переходимо до іншого світу", - о. Андрій Рак зі Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії, священник Санктуарію Божої Матері Тиврійської, запрошує нас дивитися на смерть сьогодні по-християнськи, без страху.
2025-03-17 00:00:00