Вечірній ефір
Катехиза
Духовні читання
Слово на кожен день
Літургія годин (Бревіарій)
Розарій
Катехиза
Католицька енциклопедія
Духовні читання
Катехиза
Меса
Розарій
Коронка до Божого Милосердя
Святий дня
Молитва
Дитяча катехиза
Голос народу, голос Божий
Меса
Дитяча катехиза
Святий дня
Текст енцикліки починається словами самої назви "Полюбив нас", які Папа Франциск бере з Послання апостола Павла до Римлян (8:37): "Але все це переборюємо силою Того, Хто полюбив нас".
Тема серця і, зокрема, серця Ісуса як вираження любові до нас є основою, з якої складається зміст енцикліки. У католицькій церкві культ Серця є образом шанування Серця Ісуса, іконою любові, яку Бог має до людини.
Папа Франциск належить до ордену єзуїтів, які за харизмою мають завдання поширювати культ Серця Ісуса. Тому ця енцикліка має особливе значення для Папи Франциска у його поширенні та живленні власної віри.
Енцикліка складається з п'яти розділів:
1. Значення серця для людини;
2. Жести і слова любові;
3. Споглядання Серця Ісуса: "Ось серце, яке так дуже полюбило";
4. Любов, яка дає "пити";
5. Любов для любові.
"Коли ми починаємо жити поспішно, поверхнево, не цікавитися сенсом життя, нам необхідно відновити значення серця", - розповідає отець Григорій Рассоленко про перший розділ енцикліки. Як я показую своє серце іншій людині щодня? Ким я є перед Богом? — ставить запитання Папа Франциск на самому початку енцикліки і цим закликає нас до іспиту сумління.
У Гомера в "Іліаді" думка і почуття дуже близькі одне одному. Серце — це мій вибір, місце, де я приймаю рішення. Якщо я піддаюся впливу суспільства, я маю запитати себе: ким я є насправді і чого я шукаю. Який сенс я можу надати своєму життю і чого прагне моє серце?
"Уражу пастиря, і розпорошаться вівці отари", - о. Полікарп цитує Євангеліє від Матея (26,31б) у катехизі про отця Єремію Ломницького, вірного до кінця душпастиря і засновника Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.