Отець Роман Братковський з парафії Преображення Господнього Української Греко-Католицької Церкви, лідер харизматичної спільноти "Галилея", продовжує цикл катехиз "Євангеліє Царства". Шоста програма присвячена темі Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа.
У катехизі отець Роман Братковський дає відповідь на питання: що нам дає Воскресіння нашого Господа Ісуса Христа?
Після ж вечора суботи, як зайнялося на світання першого дня тижня, прийшла Марія Магдалина та інша Марія навідатися до гробу. І ось великий зчинився землетрус, ангел бо Господній зійшов із неба, приступив, відкотив камінь і сів на ньому. Вигляд його був, неначе блискавиця, а одежа, як сніг, біла. Зо страху перед ним сторожа затремтіла й стала, наче змертвіла. Тоді ангел заговорив до жінок, кажучи: “Не бійтесь: знаю бо, що ви шукаєте Ісуса розіп’ятого. Нема Його тут, бо Він воскрес, як ото Сам прорік. Ходіть, гляньте на місце, де Він лежав. (Мт. 28, 1-6)
Жінки ідуть до гробу Ісуса, щоб довершити обряд обмивання тіла, але побачили відкритий гріб і отримали звістку, що Христос воскрес. Ці жінки дорогою розмірковували про те хто б їм відкрив гробницю, але попри розуміння того, що вони самостійно не відкотять важкий камінь, все ж продовжували іти, щоб виконати свій обов'язок. У гробниці жінки зустріли ангела, який сказав: "Ви шукаєте Ісуса мертвого". На жаль, дуже багато християн шукає мертвого Ісуса, вони хочуть постити, плакати і горювати, а коли настає Воскресіння - вони не мають радості і далі продовжують сумувати.
"Ісусова жертва не закінчилась на хресті. Ісусова жертва звершилась у воскресінні! Ми - церква воскреслого Христа! Якщо ми не розуміємо, що таке воскресіння - у нас немає радості, бо турботи цього світу стають важливішими за духовні речі", - наголошує отець Роман Братковський.
Своїм воскресінням Ісус подолав нашу смерть, але часто люди, насправді, не вірять у це. Якщо людина вірить, що Ісус подолав владу смерті, то у неї з'являється надія на воскресіння та віра у перемогу над сатаною.
Ісус помирає у п'ятницю, а воскресає в неділю, і тут виникає питання: де Ісус був у суботу?
В суботу Ісус пішов проповідувати в пекло, тим духам, що знаходяться в темниці. Ісус іде в пекло для того, щоб забрати владу в сатани. Для нас це означає, що смерть і гріх більше не мають влади над людиною. Саме тому людина грішить не тому, що гріх має над нею владу, але тому, що досі має певну прив'язаність до гріха.
Коли ми починаємо усвідомлювати, що Ісус викупив нас з неволі гріха і смерть вже не має над нами влади - ми починаємо радіти. Іноді ми виправдовуємо себе тим, що нібито не можемо не грішити, але насправді, християнин може не грішити. Ми грішимо тільки тому, що досі маємо прив'язаність до гріха.
Воскресіння Ісуса нам дає перемогу над злом, яка є найбільшою перемогою в історії людства. Саме тому, ми повинні проповідувати Добру Новину з радістю, оскільки віримо у смерть і воскресіння Ісуса Христа. Повірити у це можна не розумом, а лише за допомогою Святого Духа. А повіривши - будемо жити як переможці.
Отець Роман Братковський
У катехизі с. Наталія Гальцова розповідає про Ісуса Христа, єдиного Відкупителя світу від зла, чиї страждання були передбачені далеко до Його приходу на світ. "Ми звинувачуємо євреїв за те, що не повірили в Ісуса Христа. А чи ми самі завжди радо слухаємо правду, приймаємо її і готові змінити своє життя, щоб жити в її світлі?" - запитує авторка програми.
Отець Олексій Самсонов розповідає про "Правила бою" за якими живуть військові та які допомагають зрозуміти військовослужбовців після повернення з фронту. Війна залишає глибокий слід у свідомості. Люди, які повертаються з бойових дій, живуть за своїми правилами — правилами виживання. Їхня поведінка може здаватися незрозумілою, але саме ці внутрішні установки допомогли їм залишитися живими. Щоб підтримати військового, важливо знати ці правила і ставитися до них з розумінням.
Про четверту Божу заповідь "Шануй твого батька та матір твою" в Листі до сімей Івана Павла ІІ розповідає настоятель парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в с.
Писарівка Хмельницької області - отець Роман
Казьмерчак. Також почуєте свідчення від батька 14 дітей, пана Володимира Блажеєва.
Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".