Слухати Радіо

Зараз в ефірі

12:20

Пісня Перемоги

В ефірі

Трансляція Літургії із Собору Успіння Пресвятої Богородиці (м.Чернівці)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:20

Голос народу, голос Божий

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Трансляція св. Літургії із парафії Піднесення Хреста (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

Як Господь об'являвся людям?

Отець Міхал Бранкевич говорить про Боже об'явлення.

Катехизм розповідає нам, що Бог у різний спосіб об'являвся людині в історії. 

Читаємо:

"Бог у Своєму Провидінні передбачив передання Свого Об’явлення теж і на письмі. Це давало змогу зберігати Об’явлення непорушним і передавати його з покоління в покоління впродовж історії людства. Слово Боже було записане натхненними Богом людьми в Біблії (з грецької – книги), яку називаємо «Святе Письмо». «Все Писання – натхненне Богом і корисне» (2 Тм. 3, 16). Святе Письмо є Словом Божим, зверненим до кожної людини, і тому воно актуальне в кожний час і в кожному місці. Святе Письмо – це зібрання книг, написаних під натхненням Святого Духа святими людьмиякі Христова Церква отримала й береже як Слово Боже. Ці книги становлять канон Святого Письма, який Церква визначила у світлі Апостольського Передання. Цей канон охоплює 47 книг Старого Завіту і 27 – Нового".

Старий Завіт містить те Об’явлення, котре Бог дав людям від початку світу аж до приходу Спасителя. До Старого Завіту входить П’ятикнижжя: Буття, Вихід, Левіт, Числа, Второзаконня; історичні книги: Ісуса Навина, Суддів, Рути, дві книги Самуїла, дві книги Царів, дві книги Хронік, Езри, Неємії, Товита, Юдити, Естери, та дві книги Макавеїв; поетичні книгиЙова, Псалмів, Приповідок, Проповідника, Пісні Пісень, Мудрості, Сираха; та пророчі книги: Ісаї, Єремії, Плач Єремії, Варуха, Лист Єремії, Єзекиїла, Даниїла, Осії, Йоіла, Амоса, Авдія, Йони, Міхея, Наума, Авакума, Софонії, Аггея, Захарії, Малахії. Псалми Давида вживаються в усіх богослужіннях Церкви, а вибрані тексти інших книг використовуються для читання на Вечірні і Часах. 

Святе Письмо Нового Завіту містить те Об’явлення, що його Бог дав людям через Свого Єдинородного Сина Ісуса Христа і Його апостолів. Воно складається з 27 книг: чотирьох Євангелій – від Матея, від Марка, від Луки, від Йоана, які звіщають земне життя та вчення Христа; Діянь апостолів, в яких описане зростання Христової Церкви, служіння і проповідь особливо первоверховних апостолів Петра і Павла; чотирнадцятьох послань святого апостола Павла – до Римлян, два послання до Коринтян, до Галатів, до Ефесян, до Филип’ян, до Колосян, два послання до Солунян, два послання до Тимотея, до Тита, до Филимона, до Євреїв; сім соборних послань, написаних іншими апостолами до різних християнських спільнот: одне – Яковадва – Петра, три – Йоана й одне – Юди; та Одкровення Йоана Богослова.

Повнотою Божого Об’явлення є Ісус Христос, Богочоловік, у якому «враз із людською природою живе вся повнота Божества» (Кл. 2, 9). Подібно як у Христі нерозривно поєднані Божа і людська природи, так у Святому Письмі Боже Слово передається нам людською мовою. Божі слова, висловлені людськими словами, уподібнилися до людської мови так, як колись Слово предвічного Отця, прийнявши тіло людського безсилля, стало подібне до людей. «Слово Боже пронизує все Святе Письмо. Те одне Слово лунає з уст усіх святих священнослужителів; те Слово, яке споконвіку було Богом, не потребує складів, бо Воно не залежить від часу».

 

Серце як місце зустрічі та розпізнання Божої волі за прикладом серця Марії

Серце як місце зустрічі та розпізнання Божої волі за прикладом серця Марії

"Хочу наблизити вас до серця Марії", - говорить с. Вероніка Люльчак, яка належить до Згромадження Малих Сестер Непорочного Серця Марії, м. Бердичів. У катехизі вона ділиться роздумами про серце як місце зустрічі з Богом на прикладі серця Марії, що "зачало" Ісуса Христа.
2025-01-10 00:00:00
Брак любові - катастрофа для християнина

Брак любові - катастрофа для християнина

Отець Сворад Дуда говорить про одного з найбільших Отців Церкви - святого Августина. Чому теолог вважав любов найбільшою цінністю праведника?
2025-01-10 00:00:00
"Образ Отця очима Ісуса", - в катехизі з о. Олександром Халаїмом

"Образ Отця очима Ісуса", - в катехизі з о. Олександром Халаїмом

Теперішній світ спотворює образ Отця. Диявол намагається показати неправдивий образ Бога і породжує страх, щоб перешкодити бачити істинно. 
2025-01-09 00:00:00
Чи можлива радість у час війни? - досвід францисканців

Чи можлива радість у час війни? - досвід францисканців

Настоятель парафії святого Франциска в місті Києві ділиться своїми міркуваннями щодо переживання радісних моментів у суворі часи. Як це можливо?
2025-01-09 00:00:00
"Ми кістка в горлі сатани", - отець Андрій Немченко

"Ми кістка в горлі сатани", - отець Андрій Немченко

Говоримо з настоятелем парафії святого святого Франциска у Києві, отцем Андрієм Немченком. Цього року парафії виповнюється 25 років. Що вдалося зробити за цей час - наша розмова.
2025-01-09 00:00:00