Біблійні читання
Меса
Розарій
Коронка до Божого Милосердя
Святий дня
Молитва
Дитяча катехиза
Житія святих
Ранкова молитва
Меса
Дитяча катехиза
Житія святих
Годинки
Молитовна лінія
Розарій
У ваших намірах
Житія святих
Катехиза
Ангел Господній
Розарій
Цього разу в програмі Magistra vitae з п. Іриною Телегуз, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії та етнології України Українського державного університету ім. М. Драгоманова, досліджували Західноукраїнську Народну республіку
Як і в минулих програмах про українську революцію намагалися, крім загальновідомих фактів, виокремити історичні уроки подій, яскраві політичні постаті та зробити певну проекцію на сучасний період боротьби України за свою державність, націю та, врешті, існування.
Ви можете прослухати дуже цікавий виклад подій, що відбуваються на Західній Україні в 1918-1919 рр., як поставала ЗУНР, УГА, почалась українсько-польська війна, відбувалось захоплення поляками Львова, наступ польських військ, відхід української армії, і, врешті, поразка ЗУНР.
Зображення на світлині: герб ЗУНР (Автор: User:NorthTension - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:ZUNR_coa.svg#mw-jump-to-license, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=144721752)
Певний час в програмі приділили увагу надзвичайно цікавій постаті Василя Вишиваного – Вільгельма Франца Габсбурга, ерцгерцога австро-угорського, що став українцем з власного вибору, мав широку підтримку в українських політичних колах, був командиром січових стрільців, прагнув створення незалежної української держави… (на світлині фото Василя Вишиваного: авторське право - Невідомий - http://spilka.webua.org/library/habsburg.html, суспільне надбання).
І, також, розповіли слухачам про останнього імператора Австро-Угорщини Карла І, про якого, можливо, слухачі чули в курсі історії, але чому він був проголошений католицькою церквою блаженним? Дізнавайтесь з програми…
Цю підсумкову програму «В Родині Радіо Марія» присвятили урочистостям, що будуть відбуватися в Бердичеві 19-20 липня в Сантктуарії (Малій Базиліці) Матері Божої Святого Скапулярію.
В програмі з Отцем Русланом Михалківим, ректором Вищої Духовної семінарії Київсько-Житомирської дієцезії зосередилися на обговоренні проблеми покликань до священства, важливості підготовки кліриків в контексті цього етапу життя, боротьби, війни, обстрілів міст, які переживаємо щоденно на 4-й рік повномасштабної агресії
Увазі наших радіослухачів пропонується третя і завершальна програма присвячена становищу західноукраїнських земель у міжвоєнний період в нашому історичному циклі Magistra vitae з п. Іриною Телегуз, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії та етнології України УДУ ім. М. Драгоманова
У цій програмі з Отцем Русланом Михалківим, ректором Вищої Духовної семінарії Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ та Ганною Путовою, істориком, архівістом, науковим співробітником музею історії м. Києва розповідали слухачам про результати конклаву та обрання нового Понтифіка