Слухати Радіо

Зараз в ефірі

04:20

Святий дня

В ефірі

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Хресна Дорога

Агресивність породжена великим его. "Святий не марнує сил скаржачись на недоліки інших", - Папа Франциск.

Поділитись з друзями
Створено: 2023-11-13
Передача: Катехиза
Про діла милосердя душі: навчання невмілих, заступницька молитва, прощення образ в контексті книги "Містична Святиня Бога" Святого Станіслава Папчинського говоримо з отцем Миколою Бєлічевим - маріанином, головним редактором журналу "Слово між нами". Римо-Католицька парафія Святого Сімейства м. Харків.
Велика місія випала всім християнам - навчати тих хто блукає в темряві помилок. Як це робити коли в світі алергія на моралізаторів, тих, хто багато, але без толку говорить? У деяких людей та релігійних організацій поняття "співчуття" стало непрактичним. Сьогодні, настав час, коли не можна просто говорити і жорстоким підтвердженням цього є війна в Секторі Гази. Тут ми бачимо, що не достатньо правильних закликів та слів про неможливість жорстокого ставлення до людей, адже одного вираження занепокоєння недостатньо. 

Виразити занепокоєння - фраза ООН, що стала мемом.

Сьогодні, для християн є загроза залишитися на рівні занепокоєння. Про дієве співчуття нам говорить вчення Папи. Ісус завжди діє та закликає нас через свій досвід навчати інших.

Святий Станіслав пише : "Хто звик навчати невмілих, нехай вважає, що саме його стосуються слова пророка Даниїла: «Розумні сяятимуть небесним сяйвом, – і ті, що навернуть багатьох до справедливости, неначе зорі, повіки, назавжди» (Дан 12,3). Ба більше, ті, хто сіє в серцях інших пізнання, любов і страх Божий, дорівняються до слави Божої Матері".

Ми очікуємо не занепокоєння, а навчання від влади та Церкви. Багато людей жили з думкою, що ця війна не торкнеться їх, але виявилося все навпаки. І хвиля незадоволення та нарікання, що все не так, як хотілося, виражає стан занепокоєння та марних очікувань. Наприклад, скандал навколо мови - це маячня, яка свідчить, що люди, замість зайнятися реальними речами, нарікають на інших.

Чудово написав Папа Франциск та влучно відобразив проблематику словами: "Бажання помсти та бажання знайти винних загрожує бути втягнутим у структури, що сповідують вербальне насильство. Святий не марнує сил скаржачись на недоліки інших".

Ми покликані не скаржитись чи нарікати, але діяти та чинити діла милосердя. Завдання християн - навчити інших молитися в умовах війни, служити, відвідувати поранених, захищати державу. Ми втрачаємо Біблійного духа, адже за свої переконання та віру потрібно боротися, діяти та навчати інших. Сьогодні, серйозним викликом для нас є подолання тренду словесного насилля та пустослів'я.

Святий Станіслав пише: "О, які ж це чудові сподвижники Христа, що виключно з любові до Нього старанно й переконливо навчають, зокрема, дітей, неосвічених чи заблукалих людей; передають їм знання, необхідні для спасіння, християнського життя, уникання гріхів і зростання в чеснотах. Немає іншого, більш величного й шляхетного діла милосердя. Саме таким є завдання вчителів у школах, проповідників – на амвонах, а батьків, які навчають дітей того, без чого не можна досягти вічного спасіння, – вдома. Особливо це стосується тих, хто професійно навчає віри християнської; на жаль, унаслідок занедбання цього обов’язку скільки ж душ падає на саме дно!"

Агресивність породжена великим его. Якщо хочемо, щоб  у нашому житті все було якось інакше, то саме НАМ потрібно навертати Україну.

Сучасна культура шизофренічна. Люди не можуть розібратися чи вони за тотальну свободу чи за цінності. Водночас стверджувати дві речі - це шизофренія. Спочатку розберіться на якій ви стороні... Коли очікуєте, щоб люди жили згідно цінностей, то де ВАШІ цінності? Чому ви очікуєте від керівників те, що самі не сповідуєте? Не святі командири, лікарі, політики живуть так, як всі ми живемо.

Якщо хочемо, щоб Україна стала кращою то саме нам (тобі та мені) варто жити принципами християнської віри, як це робив Ісус.

Заступницька молитва. В листопаді ми активно помолилися за померлих - це дійсно важлива річ, але потрібно також молитися за живих, щоб вони стали кращими та наверталися. Хто замість нас, може здійснити обов'язок молитви заступництва за інших? Тому не осуджуймо та не тратьмо сили, як закликає Папа, на недоліки інших. Ми потребуємо побожності та милосердя у молитві за померлих та за живих.

Закликаю вас молитися за Уряд України. Який сенс у тому, що ви проклянете владу України? За керівництво держави потрібно молитися та заступатися за них, адже світом керує ліво-марксистська ідеологія бо, якщо ми будемо діяти, як вони то загинемо. Саме тому, нам варто відпустити образи.

Прощення образ. Скільки ситуацій крайньої образи, що триває роками ми спостерігаємо навколо? Жити образами - це велика біда, а в наших умовах - смертельна небезпека. Тому ми, християни, маємо жити в конструктивній діяльності: прощати образи, молитися за мертвих і живих, долати внутрішні конфлікти тощо. Не очікуйте, що це зробить хтось інший, адже нас поставив Бог і буде так, як ми вчинимо, а що не зробимо так і не буде.

Ми запрошені зосередитися на діяльності та на жертовності. Довіряйте Богу життєву дорогу та робіть те, що Він довіряє без нарікань.

Отець Микола Бєлічев - маріанин, головний редактор журналу "Слово між нами". Римо-Католицька парафія Святого Сімейства м. Харків.

Слухати аудіокнигу "Містична Святиня Бога" на Youtube
Адреса парафії Святого Сімейства РКЦ, 
м. Харків. вул. Клочківська, 319, 
 sviatesimejstvo@gmail.com 
Телефон: +380973334738

Слухати інші програми

Відгуки

"З Богом будь яке терпіння - не страшне!" - отець Андрій Немченко

"З Богом будь яке терпіння - не страшне!" - отець Андрій Немченко

Сьогодні РКЦ відзначає урочистість святого Андрія Первозванного. 
Катехит розповідає про місійність святого і суть священнства.
Катехеза від о.Вальдемара Павельця про три види покликання людини.

Катехеза від о.Вальдемара Павельця про три види покликання людини.

В ранковій катехезі, отець Вальдемар Павелець SAC говорить про три види покликань людини: до духовного життя (чернецтва, священства), до життя в шлюбі (чоловік, дружина), та про покликання до самотності. Священник розкриває цю тему у світлі проблематики, якою є криза породжена секуляризацією суспільства
Катехеза про стосунки святої Терези від Дитяти Ісус з її рідною сестрою, яка на той час була настоятелькою чернечої спільноти

Катехеза про стосунки святої Терези від Дитяти Ісус з її рідною сестрою, яка на той час була настоятелькою чернечої спільноти

Хранитель Національного Санктуарію матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві, отець Віталій Козак, під час своєї чергової катехези на Радіо Марія розповідає про життя святої Терези від Дитяти Ісус. Увага катехита сконцентрована на стосунки святої Терези з її кровною сестрою, яка на той час була обрана настоятелькою спільноти. Які емоції переживає Тереза, та про те як бути в послусі рідній сестрі, слухайте в 40-хвилинному ефірі.
Остерігайтеся духовного протухання. Не вийде бути християнином окремо, у себе вдома, - отець Віктор Маковський

Остерігайтеся духовного протухання. Не вийде бути християнином окремо, у себе вдома, - отець Віктор Маковський

Про історію покликання та випробування протягом життя розповідає настоятель парафії Святого Вацлава, м. Житомир, отець Віктор Маковський.

ІСПИТ СУМЛІННЯ. "Це слухання Бога та розпізнання Його присутності у моєму житті", - отець Кшиштоф Бузіковський

ІСПИТ СУМЛІННЯ. "Це слухання Бога та розпізнання Його присутності у моєму житті", - отець Кшиштоф Бузіковський

Іспит сумління - частина 1. "Гріх буде нас постійно оскаржувати, осуджувати, адже сатана постійно займається цим перед Богом", - місіонер-облат Непорочної Діви Марії, отець Кшиштоф Бузіковський (м. Обухів).