Слухати Радіо

Зараз в ефірі

17:10

Новини

В ефірі

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

Жахливі наслідки до яких призводить пошук задоволення від смаку. Як через їжу люди стають алкозалежними, гнівливими та потрапляють на гачок порнографії.

Поділитись з друзями
Створено: 2021-11-10
Передача: Катехиза
Босий кармеліт із Бердичева отець Віталій Козак розповідає про наслідки до яких приводить пошук радості від смаку. Ненажерливість, пияцтво, гнів, нечистота - ось не повний перелік залежностей в які потрапляє людина, яка шукає щастя від їжі.

Святий Йоан від Хреста у книзі "Сходження на гору Кармель" пише: "Безпосередніми наслідками радості спричиненими насолодою від споживання їжі є: ненажерливість, пияцтво, гнів, нестача злагоди, любові до ближнього та убогих, як у випадку з Лазарем та багатієм. Усе це породжує тілесну неміч та різні недуги".
Ненажерливість.
Це нормально коли ми хочемо їсти та задовольнити голод, але зовсім не нормально коли ми їмо тільки заради задоволення. Лікарі кажуть, що людський шлунок має здатність розширюватися, що дає змогу переїдати. Часто людина їсть забагато заїдаючи стрес та проблеми. І дійсно, для чого вирішувати проблеми, якщо можна заїсти та відчути радість. Поставте собі запитання: "Як часто та скільки я їм?".

Пияцтво.
Ця залежність завжди йде поруч із ненажерливістю. Щоб уникнути проблем із пияцтвом варто вирішити залежність від переїдання. Дехто вважає, що пияцтво - це ходити постійно п'яним, але така думка хибна. Адже, щоб бути алкозалежним достатньо випити 2 рази на рік. Спробуйте віддалити залежності від себе. Коли вам пропонують випити - скажіть тверде НІ. А коли Вас запитають - чому? Відповідайте - Бо не хочу!

Гнів.
Це внутрішній стан людини коли у неї постійно все не так і ця особа демонструє "хто тут хазяїн". Такі люди безперестанку висловлюють своє незадоволення усім і усіма. Гнів нищить ізсередини людину, яка транслює назовні свій внутрішній стан впливаючи на інших негативно. Таких починають уникати.
Нестача злагоди та любові до ближніх.Коли для особи всі навколо погані то їй неможливо догодити. Привчена до хамства у відповідь на прояв любові веде себе грубо та різко. Таким чином руйнуються добрі стосунки через брак розуміння. А все розпочиналося з їжі...


Нечистота порухів.
Сатана приходить до людини в момент, коли та оскверняє себе гнівом, наріканнями, вживанням надміру їжі, алкоголем. Наступний етап - з'являється нечистота рухів. У пригніченому стані такий чоловік\жінка починає жити у фантазіях, бажаннях і збоченнях. Чим раніше ви ідентифіфкуєте причини майбутніх страждань - тим швидше ви розірвете ланцюг залежностей.

Відгуки

Співзалежні. Чому в дорослому віці людина переживає біль самоосуду, непотрібність, провину, страх?

Співзалежні. Чому в дорослому віці людина переживає біль самоосуду, непотрібність, провину, страх?

Співзалежність, серед іншого, є причиною самоосуду, невпевненості та стану жертви людини, - сестра Марія Слезяк зі згромадження Сестер Служниць Святого Духа, SSpS. 
"Ця темрява і нам наука!" - отець Андрій Немченко про те, як правильно нести свій хрест

"Ця темрява і нам наука!" - отець Андрій Немченко про те, як правильно нести свій хрест

Не варто боятися свого хреста, бо саме в цьому полягає наше спасіння! - доводить у своїй катехизі отець Андрій Немченко.
Як розпізнати Месію? Це той хто страждає, чи той хто перемагає?

Як розпізнати Месію? Це той хто страждає, чи той хто перемагає?

Отець Гжегож Вавжиняк в продовжені свого циклу катехез під назвою "До джерел нашої віри у Святій Землі" говорить на тему: "Месія - Цар миру". Ціла сорокахвилинна наука дає відповідь на запитання: Як розпізнати Месію? Хто він таки? Це той, хто страждає, чи той хто перемагає?
Я етнічний Українець, якому не пощастило народитися в Росії, - військовослужбовець ЗСУ Ілля Богданов

Я етнічний Українець, якому не пощастило народитися в Росії, - військовослужбовець ЗСУ Ілля Богданов

"У свій час я був прихожанином Московського Патріархату РПЦ і так доходився, що на 8 років потрапив в окультизм. Там відсутня духовність та панують бізнес інтереси".

В ефірі військовослужбовець ЗСУ Ілля Богданов. У 2014 році став на захист України в лавах Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор". Брав участь в обороні Донецького аеропорту. В лютому 2022 році захищав Гостомель, Бучу та Ірпінь де отримав поранення. 
Ірина Сашко: «Монастир як ікона Трійці. Про міжособистісні стосунки в монашій спільноті»

Ірина Сашко: «Монастир як ікона Трійці. Про міжособистісні стосунки в монашій спільноті»

Пропонуємо вашій увазі доповідь д-ра Ірини Сашко - проректора Інституту богословських наук в Городку, яку вона проголосила під час ІІ Міжнародної Асамблеї Вищих Настоятелів та Настоятельок спільнот богопосвяченого життя УГКЦ, що відбулася в Римі з 9 по 12 листопада 2022 р.