Слухати Радіо

Зараз в ефірі

11:20

Катехиза

В ефірі

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

Жахливі наслідки до яких призводить пошук задоволення від смаку. Як через їжу люди стають алкозалежними, гнівливими та потрапляють на гачок порнографії.

Поділитись з друзями
Створено: 2021-11-10
Передача: Катехиза
Босий кармеліт із Бердичева отець Віталій Козак розповідає про наслідки до яких приводить пошук радості від смаку. Ненажерливість, пияцтво, гнів, нечистота - ось не повний перелік залежностей в які потрапляє людина, яка шукає щастя від їжі.

Святий Йоан від Хреста у книзі "Сходження на гору Кармель" пише: "Безпосередніми наслідками радості спричиненими насолодою від споживання їжі є: ненажерливість, пияцтво, гнів, нестача злагоди, любові до ближнього та убогих, як у випадку з Лазарем та багатієм. Усе це породжує тілесну неміч та різні недуги".
Ненажерливість.
Це нормально коли ми хочемо їсти та задовольнити голод, але зовсім не нормально коли ми їмо тільки заради задоволення. Лікарі кажуть, що людський шлунок має здатність розширюватися, що дає змогу переїдати. Часто людина їсть забагато заїдаючи стрес та проблеми. І дійсно, для чого вирішувати проблеми, якщо можна заїсти та відчути радість. Поставте собі запитання: "Як часто та скільки я їм?".

Пияцтво.
Ця залежність завжди йде поруч із ненажерливістю. Щоб уникнути проблем із пияцтвом варто вирішити залежність від переїдання. Дехто вважає, що пияцтво - це ходити постійно п'яним, але така думка хибна. Адже, щоб бути алкозалежним достатньо випити 2 рази на рік. Спробуйте віддалити залежності від себе. Коли вам пропонують випити - скажіть тверде НІ. А коли Вас запитають - чому? Відповідайте - Бо не хочу!

Гнів.
Це внутрішній стан людини коли у неї постійно все не так і ця особа демонструє "хто тут хазяїн". Такі люди безперестанку висловлюють своє незадоволення усім і усіма. Гнів нищить ізсередини людину, яка транслює назовні свій внутрішній стан впливаючи на інших негативно. Таких починають уникати.
Нестача злагоди та любові до ближніх.Коли для особи всі навколо погані то їй неможливо догодити. Привчена до хамства у відповідь на прояв любові веде себе грубо та різко. Таким чином руйнуються добрі стосунки через брак розуміння. А все розпочиналося з їжі...


Нечистота порухів.
Сатана приходить до людини в момент, коли та оскверняє себе гнівом, наріканнями, вживанням надміру їжі, алкоголем. Наступний етап - з'являється нечистота рухів. У пригніченому стані такий чоловік\жінка починає жити у фантазіях, бажаннях і збоченнях. Чим раніше ви ідентифіфкуєте причини майбутніх страждань - тим швидше ви розірвете ланцюг залежностей.

Настоятель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Бердичівської, отець Віталій Козак. 

Слухати інші програми

Відгуки

Це кульмінація усіх цих років, що я тут пережила! - Тереза ГАЖІЙОВА (версія на YouTube)

Це кульмінація усіх цих років, що я тут пережила! - Тереза ГАЖІЙОВА (версія на YouTube)

Засновниця спільноти Світло Марії Тереза Гажійова коментує надзвичайний заклик Богородиці посилено молитися Дев'ятницю у ці дні.
"Ангели допомагають нам у боротьбі", - сестра Юлія Заводовська

"Ангели допомагають нам у боротьбі", - сестра Юлія Заводовська

Молитися ДО ангелів чи З ангелами? Досліджуємо молитву з монахинею Згромадження Сестер від Ангелів сестрою Юлією Заводовською (м. Вінниця).

"Зрештою, я знайшла своє місце в церкві", - свята Тереза з Лізьє

"Зрештою, я знайшла своє місце в церкві", - свята Тереза з Лізьє

Про останні дні життя та рукопис "М" сестри Терези з Лізьє розповідає настоятель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві, отець Віталій Козак.

Горіти, а не вигоряти: "Бережіть себе, а не тільки інших", - отець Володимир Совінський

Горіти, а не вигоряти: "Бережіть себе, а не тільки інших", - отець Володимир Совінський

Про симптоми емоційного вигорання розповідає душпастир медичних працівників та педагогів, асистент третього домініканського ордену в Мурафі, отець Володимир Совінський.
"Важливо не соромитися власного безсилля та відкривати рани Богу", - отець Григорій Рогацький

"Важливо не соромитися власного безсилля та відкривати рани Богу", - отець Григорій Рогацький

"Така людина знаходить впевненість у Бозі та пишається не своїми здобутками, а Його присутністю". Про силу в безсиллі розповідає отець Григорій Рогацький. Згромадження Воплоченого Слова, УГКЦ, м. Івано-Франківськ.