Милосердя в соціальній доктрині церкви. Катехизу проводить референт зовнішніх відносин Пасторального Міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ, отець Віталій Храбатин.
Неодноразово християн звинувачують у надмірному милосерді, немов би це прояв слабкості. Але ж апостол Павло позиціонує у своїх листах Християн, як військових в обладунках, які володіють силою. Річ у тім, що
милосердя - це одна зі сторін Бога, - розповідає отець Віталій Храбатин.
Біль може перекрити милосердя. Якщо подивитися на старі ікони то побачите, що руки Ісуса Христа не стиснуті в кулаки, а завжди розкриті, як прояв милосердя до всіх. Часто людина, переживаючи біль, звертає увагу тільки на неї та забуває про
співчуття.
Милосердя має різні обличчя щодо кожної ситуації. Хтось сьогодні переживає
біль втрати близької людини. Прошу вас пам'ятати, що й ми у свій час покинемо цю землю. Зауважу, що біль егоїстична та зосереджує увагу тільки на собі. Здається, що немає радості життя і немає того, хто б утішив. Саме це відчуття відсутності утішителя закликає нас зосередитися на Ісусі Христі, який пережив усі болі. Запитайте себе, як би хотів ваш рідний, який помер, щоб ви прожили цей день та цей час? Чи хотів би він, щоб ви страждали?
Ісус закликає нас відповідати на болі так, як Він це робив. Ви мусите перейти цю темну долину з Богом, як про це пише псалмоспівець: "Господь мій пастир...."
ПСАЛОМ 22-
Господь то мій Пастир, тому в недостатку не буду,
на пасовиськах зелених оселить мене, на тихую воду мене запровадить!
- Він душу мою відживляє, провадить мене ради Ймення Свого по стежках справедливости.
- Коли
я піду хоча б навіть долиною смертної темряви, то не буду боятися
злого, бо Ти при мені, Твоє жезло й Твій посох вони мене втішать!
- Ти передо мною трапезу зготовив при моїх ворогах, мою голову Ти намастив був оливою, моя чаша то надмір пиття!
- Тільки добро й милосердя мене супроводити будуть по всі дні мого життя, а я пробуватиму в домі Господньому довгі часи!
--------------------------------------------------------------
Милосердя - це заклик до навернення в умовах війни. Ця ситуація запрошує нас відкрити очі на навколишніх, сусідів та нужденних.
Милосердям формується спільнота. Бог
закликає нас бути активними її представниками.
Я б хотів, щоб сьогодні ми подивилися на своє життя як на велику книгу вдячності розпочинаючи з тих, хто проявив до нас милосердя. Згадаймо сьогодні всіх, хто нам проявив співчуття. Просімо сьогодні дару милосердя і для себе.
Референт зовнішніх відносин Пасторального Міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ, отець Віталій Храбатин.
Слухати програми про милосердя