Слухати Радіо

12:20

Пісня Перемоги

В ефірі

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія зі Санктуарію св.Йосифа (Гнівань)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

Чому Бог не любить доноси? "Це не Євангельський принцип, а відголосок комунізму," - брат-капуцин Матвій Стибурський

"Якщо влада в Церкві буде слухати таємні звинувачування на інших то це невідворотньо призведе до розколів. При поширенні наклепів втрачається спільність та духовний ріст". Про єдність та причини розділення в Церкві розповідає брат-капуцин Матвій Стибурський

Я часто розмірковую над поняттям єдності, яку покликана продемонструвати світу  Церква. Зішестям Святого Духа відбулася єдність в різноманістності де всі стали одним. Тобто, Дух Святий зійшов коли віруючі відмовилися від своїх егоїстичних планів і ще більше об'єднав їх у спільноту. Ідеалом та прикладом єдності є наш Господь Ісус, але в реальності ми бачимо дещо інше. Розколи в Церкві та між вірянами - доволі поширене явище сьогодні і апостол Павло, в посланні до Коринтян, розповідає чому.

Павло декілька років проповідує мешканцям припортового міста Коринт. Віряни там були дуже харизматичні, але після того, як він пішов поширювати Євангеліє іншим до нього дійшли чутки, що в Коринті відбувся розкол між християнами. Саме тоді Павло вирішує написати до них листа.

Спочатку апостол пише про покликання Коринтян. Він зауважує, що Бог покликав їх до спільноти на глибшому рівні відносин. Тобто, Павло хоче чітко нагадати про істинні поставу та місце коринтян ( та й наше місце сьогодні)... Він зауважує, що хтось вважає себе Павловим, а хтось Петровим чим вельми помиляється в такому твердженні та забуває про Христа, як першоджерело віри. Сьогодні Господь вкотре наголошує нам, що саме Він є джерелом, а не людина.

Основні причини розділення в Церкві:

1. Тілесність. Тобто в людях переважають не духовні цінності, а гординя та егоцентризм. Наша ж віра побудована на тому, що ми йдемо за Христом, а не за своїми бажаннями;

2. Нахабність та зневага. Ми не повинні знецінювати чи нахабно входити у повноваження інших, хто відповідає за щось у Церкві;

3. Кар'єризм, амбіції та бажання наживатися;

4. Доноси.
Репутація одного священника сильно постраждала бо на нього багато доносили люди, яким він не продобався.

У Церкві священник не має приймати доноси на інших - це відголосок комунізму. Євангельський принцип - говорити віч на віч. Якщо влада в Церкві буде слухати таємні звинувачування інших то це невідворотньо призведе до розколів. При поширенні наклепів втрачається єдність та духовний ріст.

Ліки для зростання єдності - це хрест. Апостол Павло наголошує, що хрест є нашою мудрістю та глупістю для інших, він є дорогою до єднання з Богом. Тобто, хрест - це логіка Божа для всіх. Тут ми не шукаємо страждання, але коли приходять випробування то ми зустрічаємо їх із любов'ю. І на фундаменті хреста ми не вивищуємося над іншими, але служимо. Не зразу хрест дає успіх, але він непереможний.

Пам'ятайте - Бог завжди з тими, хто скривджений. Він, наша сила, мудрість, справедливість, освячення. Якщо ми приймемо логіку хреста то він приведе нас до родини та спільноти. Щоб бути в єдності нам рекомендовано виконувати своє покликання.

Брат-капуцин Матвій Стибурський.

Слухати інші програми
Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.

2025-05-16 00:00:00
"Я почала брати участь в організації адорації, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

"Я почала брати участь в організації адорації, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

«Колись подруга мене просто запросила на катехизу, а тепер я служу молоді в Церкві», - Анастасія Суворова, членкиня Молодіжної ради при Комісії душпастирства молоді. Про прихід до Католицької Церкви, про служіння в Луцькій дієцезії, а також серед українців у Польщі. 
2025-05-16 00:00:00
Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Про спільноту, що об'єднує жінок в усьому світі в особливому служінні, - "Матері в молитві". Гостею програми "Люди справи" є Тетяна Мазур - координаторка спільнот "Матері в молитві" в Івано-Франківську, мама трьох дітей та доцентка Івано-Франківського університету нафти і газу. 
2025-05-16 00:00:00
Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
2025-05-15 00:00:00
"Особистість - це не факт, це завдання, її розкривають і розгортають", - Едита Штайн

"Особистість - це не факт, це завдання, її розкривають і розгортають", - Едита Штайн

Що таке людина? Над цим запитанням продовжує роздумувати монах-кармеліт Віталій Козак у циклі катехиз "Антропологія святої Едити Штайн". У цій програмі йдеться про особистість як духовну форму. Ця катехиза про те, що означає бути особистістю і як її внутрішня форма утворює все буття людини. Перший важливий пункт цієї науки звучить так: "Особистість не дорівнює індивід, біологічна одиниця чи духовна сутність".
2025-05-14 00:00:00