Слухати Радіо

22:40

Житія святих

В ефірі

Акафіст

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

Чому Бог не любить доноси? "Це не Євангельський принцип, а відголосок комунізму," - брат-капуцин Матвій Стибурський

"Якщо влада в Церкві буде слухати таємні звинувачування на інших то це невідворотньо призведе до розколів. При поширенні наклепів втрачається спільність та духовний ріст". Про єдність та причини розділення в Церкві розповідає брат-капуцин Матвій Стибурський

Я часто розмірковую над поняттям єдності, яку покликана продемонструвати світу  Церква. Зішестям Святого Духа відбулася єдність в різноманістності де всі стали одним. Тобто, Дух Святий зійшов коли віруючі відмовилися від своїх егоїстичних планів і ще більше об'єднав їх у спільноту. Ідеалом та прикладом єдності є наш Господь Ісус, але в реальності ми бачимо дещо інше. Розколи в Церкві та між вірянами - доволі поширене явище сьогодні і апостол Павло, в посланні до Коринтян, розповідає чому.

Павло декілька років проповідує мешканцям припортового міста Коринт. Віряни там були дуже харизматичні, але після того, як він пішов поширювати Євангеліє іншим до нього дійшли чутки, що в Коринті відбувся розкол між християнами. Саме тоді Павло вирішує написати до них листа.

Спочатку апостол пише про покликання Коринтян. Він зауважує, що Бог покликав їх до спільноти на глибшому рівні відносин. Тобто, Павло хоче чітко нагадати про істинні поставу та місце коринтян ( та й наше місце сьогодні)... Він зауважує, що хтось вважає себе Павловим, а хтось Петровим чим вельми помиляється в такому твердженні та забуває про Христа, як першоджерело віри. Сьогодні Господь вкотре наголошує нам, що саме Він є джерелом, а не людина.

Основні причини розділення в Церкві:

1. Тілесність. Тобто в людях переважають не духовні цінності, а гординя та егоцентризм. Наша ж віра побудована на тому, що ми йдемо за Христом, а не за своїми бажаннями;

2. Нахабність та зневага. Ми не повинні знецінювати чи нахабно входити у повноваження інших, хто відповідає за щось у Церкві;

3. Кар'єризм, амбіції та бажання наживатися;

4. Доноси.
Репутація одного священника сильно постраждала бо на нього багато доносили люди, яким він не продобався.

У Церкві священник не має приймати доноси на інших - це відголосок комунізму. Євангельський принцип - говорити віч на віч. Якщо влада в Церкві буде слухати таємні звинувачування інших то це невідворотньо призведе до розколів. При поширенні наклепів втрачається єдність та духовний ріст.

Ліки для зростання єдності - це хрест. Апостол Павло наголошує, що хрест є нашою мудрістю та глупістю для інших, він є дорогою до єднання з Богом. Тобто, хрест - це логіка Божа для всіх. Тут ми не шукаємо страждання, але коли приходять випробування то ми зустрічаємо їх із любов'ю. І на фундаменті хреста ми не вивищуємося над іншими, але служимо. Не зразу хрест дає успіх, але він непереможний.

Пам'ятайте - Бог завжди з тими, хто скривджений. Він, наша сила, мудрість, справедливість, освячення. Якщо ми приймемо логіку хреста то він приведе нас до родини та спільноти. Щоб бути в єдності нам рекомендовано виконувати своє покликання.

Брат-капуцин Матвій Стибурський.

Слухати інші програми
"Не розкривай своє серце перед кожним зустрічним і збережеш свою гідність", - о. Андрій Пальчик

"Не розкривай своє серце перед кожним зустрічним і збережеш свою гідність", - о. Андрій Пальчик

Про чесноту мовчання в контексті Великого посту розповідає отець Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона в м. Мерефа та викладач в Інституті богословських наук Непорочної Діви Марії.
2025-03-14 00:00:00
"Подія Преображення - це не видумка і не міф, це реальний історичний факт", - о. Гжегож Вавжиняк

"Подія Преображення - це не видумка і не міф, це реальний історичний факт", - о. Гжегож Вавжиняк

Отець Гжегож Вавжиняк продовжує відкривати слухачам Радіо Марія "П'яте Євангеліє", яким є Свята Земля. Цей священник вже кілька років провадить цикл програм про місця, пов'язані з євангельськими подіями. Отець Гжегож добре знає географію біблійних місць, адже провів там вісім років. Ця програма знайомить наших слухачів з горою Тавор, місцем Преображення Господнього.
2025-03-13 00:00:00
Спасительна смерть Месії. У чому полягав Божий задум?

Спасительна смерть Месії. У чому полягав Божий задум?

Отець Міхал Бранкевич продовжує цикл передач про спасительну смерть Ісуса Христа. 
2025-03-13 00:00:00
"Пресвята Трійця - це не суміш складників, компонентів, а єдиний Бог у трьох Особах", - отець Марек Рудзь

"Пресвята Трійця - це не суміш складників, компонентів, а єдиний Бог у трьох Особах", - отець Марек Рудзь

Вперше на Радіо Марія катехизу провадить отець Марек Рудзь – настоятель парафії святого Йоана Хрестителя в місті Біла Церква. Тема ефіру: "Діва Марія і Пресвята Трійця".
2025-03-13 00:00:00
"З Богом спокуса може перетворитися на наш тріумф", - отець Валентин Матушевський

"З Богом спокуса може перетворитися на наш тріумф", - отець Валентин Матушевський

Отець Валентин Матушевський коментує Євангеліє від Луки 4:1-13.
2025-03-13 00:00:00