Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:00

Катехиза

В ефірі

Акафист

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Біблійні читання

04:40

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Трансляція літургії із студії Радіо Марія

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

Чому Бог не любить доноси? "Це не Євангельський принцип, а відголосок комунізму," - брат-капуцин Матвій Стибурський

Поділитись з друзями
"Якщо влада в Церкві буде слухати таємні звинувачування на інших то це невідворотньо призведе до розколів. При поширенні наклепів втрачається спільність та духовний ріст". Про єдність та причини розділення в Церкві розповідає брат-капуцин Матвій Стибурський

Я часто розмірковую над поняттям єдності, яку покликана продемонструвати світу  Церква. Зішестям Святого Духа відбулася єдність в різноманістності де всі стали одним. Тобто, Дух Святий зійшов коли віруючі відмовилися від своїх егоїстичних планів і ще більше об'єднав їх у спільноту. Ідеалом та прикладом єдності є наш Господь Ісус, але в реальності ми бачимо дещо інше. Розколи в Церкві та між вірянами - доволі поширене явище сьогодні і апостол Павло, в посланні до Коринтян, розповідає чому.

Павло декілька років проповідує мешканцям припортового міста Коринт. Віряни там були дуже харизматичні, але після того, як він пішов поширювати Євангеліє іншим до нього дійшли чутки, що в Коринті відбувся розкол між християнами. Саме тоді Павло вирішує написати до них листа.

Спочатку апостол пише про покликання Коринтян. Він зауважує, що Бог покликав їх до спільноти на глибшому рівні відносин. Тобто, Павло хоче чітко нагадати про істинні поставу та місце коринтян ( та й наше місце сьогодні)... Він зауважує, що хтось вважає себе Павловим, а хтось Петровим чим вельми помиляється в такому твердженні та забуває про Христа, як першоджерело віри. Сьогодні Господь вкотре наголошує нам, що саме Він є джерелом, а не людина.

Основні причини розділення в Церкві:

1. Тілесність. Тобто в людях переважають не духовні цінності, а гординя та егоцентризм. Наша ж віра побудована на тому, що ми йдемо за Христом, а не за своїми бажаннями;

2. Нахабність та зневага. Ми не повинні знецінювати чи нахабно входити у повноваження інших, хто відповідає за щось у Церкві;

3. Кар'єризм, амбіції та бажання наживатися;

4. Доноси.
Репутація одного священника сильно постраждала бо на нього багато доносили люди, яким він не продобався.

У Церкві священник не має приймати доноси на інших - це відголосок комунізму. Євангельський принцип - говорити віч на віч. Якщо влада в Церкві буде слухати таємні звинувачування інших то це невідворотньо призведе до розколів. При поширенні наклепів втрачається єдність та духовний ріст.

Ліки для зростання єдності - це хрест. Апостол Павло наголошує, що хрест є нашою мудрістю та глупістю для інших, він є дорогою до єднання з Богом. Тобто, хрест - це логіка Божа для всіх. Тут ми не шукаємо страждання, але коли приходять випробування то ми зустрічаємо їх із любов'ю. І на фундаменті хреста ми не вивищуємося над іншими, але служимо. Не зразу хрест дає успіх, але він непереможний.

Пам'ятайте - Бог завжди з тими, хто скривджений. Він, наша сила, мудрість, справедливість, освячення. Якщо ми приймемо логіку хреста то він приведе нас до родини та спільноти. Щоб бути в єдності нам рекомендовано виконувати своє покликання.

Брат-капуцин Матвій Стибурський.

Слухати інші програми

Відгуки

Авраам був ТАКОЮ ж людиною, як і ми

Авраам був ТАКОЮ ж людиною, як і ми

Піар-менеджер Видавництва Святого Павла, пані Юлія Берт презентує нову книгу отця Аркадіуша Пасьніка "Авраам".
"Дійте та не бійтеся помилок, адже вони мають бути", - отець Петро Тереля

"Дійте та не бійтеся помилок, адже вони мають бути", - отець Петро Тереля

"Сьогодні маємо три фронти: духовний, волонтерський та фронт майбутнього. Перемогти нам допоможе наполегливість", — говорить священник Мукачівської греко-католицької єпархії, адміністратор парафії Пресвятої Євхаристії в селі Верхні Ворота Мукачівського району (Воловецький деканат), отець Петро Тереля.
"Ікона - це дуже потужний спосіб євангелізації, а написати ікону не так складно", - о.Андрій Стебівка

"Ікона - це дуже потужний спосіб євангелізації, а написати ікону не так складно", - о.Андрій Стебівка

Катехезу, присвячену богослов’ю ікони в католицькій традиції, на Радіо Марія проводить отець Андрій Стебівка із Закарпаття. Священник володіє особливим даром — він пише ікони. У програмі отець Андрій розповідає про свої перші кроки на шляху іконописця. Він підкреслює, що для нього іконопис — це спосіб виразити любов, а також через ікону він євангелізує.
Зцілення: що треба знати?

Зцілення: що треба знати?

Що таке хвороба та як Бог дивиться на уздоровлення? Третя програма про дари надприродного зцілення. Гість ефіру душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.
"Будьмо дітьми Марії, бо від Неї — радість життя.", - отець Андрій Немченко

"Будьмо дітьми Марії, бо від Неї — радість життя.", - отець Андрій Немченко

Про важливість бути дітьми Богородиці розповідає отець-францисканець Андрій Немченко - настоятель Римо-Католицької парафії святого Франциска. Київ (Оболонь).