Слухати Радіо

Зараз в ефірі

16:00

Катехиза

В ефірі

Дитяча молитва

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Свята Літургія із храму св. Мартина (Мукачево)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

Стан безпорадності може призвести до смерті, - отець Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Безпорадність та синдром жертви. Про причини, наслідки та роботу зі станом безпомічності розповідає отець Міхал Бранкевич.

Сьогодні багато людей відчувають безпорадність бо не можуть зарадити війні, незнають що робити. Безпорадність супроводжують такі відчуття як: безпомічність, вразливість, безсилля, покинутість. Війна та катастрофа - це зовнішні причини, які пригнічують людину перед проблемою, - розповідає отець Міхал Бранкевич.


Психологічні причини безпорадності.

Усамітнення. Наприклад, коли мати з дитиною переїхали в іншу країну та змінили умови життя, а батько залишився в Україні. В такій ситуації діти та мати можуть почуватися безпорадними, незабезпеченими, беззахисними, як раніше. Доречі, саме розділення та самотність стали причиною численних розлучень.


Психічна хвороба чи вада. Депресія - це кінцевий етап існування людини тому потребує лікування. В такому випадку потрібно звернутися про допомогу до психотерапевта.

У стані безпорадності ми не впевнені у своїх можливостях, переживаємо жалість до себе та синдром жертви


Щоб зрозуміти, що саме з вами відбувається проаналізуйте свою безпорадність. Запитайте себе, що є причиною такого стану? Це зовнішня причина чи внутрішня? Коли ви ідентифікували безпорадність, то рекомендую не мешкати, а звернутися про допомогу до інших людей. Підтримкою вам може стати спільнота в Церкві, адже саме тут ви маєте змогу відчути єдність з іншими людьми та комунікувати з ними.

Друзі, сміливо звертайтеся про допомогу, адже саме так ви отримаєте СПІВЧУТТЯ та практично відчуєте що не самотні, а навпаки - цікаві та важливі для інших. Виходьте до людей, адже безпорадність - це переживання, яке віддаляє людину зануюючи її в болото обману, осуду, самотності та гордині.

Вивчена безпорадність - стан людини коли вона не робить спроб для поліпшення свого стану (не намагається уникнути негативних стимулів або отримати позитивні), хоча має таку можливість. Зазвичай з'являється після декількох невдалих спроб упливати на негативні обставини середовища (або уникнути їх) і характеризується пасивністю, відмовою від дії, небажанням змінювати вороже середовище або уникати його, навіть коли з'являється така можливість. У людей, згідно з рядом досліджень, супроводжується втратою почуття свободи і контролю, зневірою в собі та в можливостях щось змінити, пригніченістю, депресією і навіть прискоренням настання смерті. 


Люди з вивченою безпорадністю можуть бути самотніми навіть в громаді уникаючи спілкування, відокремлюючись від інших. Такі особи вважають, що люди їх відкинули хоча самі є причиною свого відокремлення. Так буває, що ми хочемо вирішувати проблему самостійно і не звертаємося про допомогу, мовляв: Чому я маю просити? Хіба вони допоможуть мені?  - Так людина демонструє знецінення відносно Бога та людей. 

Ось так ми в нашому дослідженні безпорадності дійшли до поняття ГОРДИНЯ, що є однією з її складових. Тут особа вважає себе настільки нещасною... Їй здається що  вже ніхто їй не допоможе, ніхто не розуміє, світовий досвід та й Сам Бог неспроможний вирішити її велику біду безпорадності. Тому буду наодинці страждати, мучитись, а там якось воно буде... 

Як вийти зі стану безпорадності та безсилля?
Щоб змінити життя на краще та розібратися з цим руйнівним станом безпорадності вам допоможуть конкретні кроки та дії. 

1. Практика спільної молитви. Відвідайте Службу Божу. Поговоріть зі священником. Дізнайтеся коли можна ще прийти на молитву чи літургію. Дійте!

2. Спілкування з іншими людьми. Цікавтеся почуттями рідних та близьких. Познайомтеся з новими людьми. Зателефонуйте добрим знайомим, друзям. Запитуйте, пропонуйте свою допомогу. Дійте!

3. Участь в житті Церкви. Долучіться до спільноти та запропонуйте свою допомогу. Станьте волонтером. Запропонуйте свої послуги чи допомогу. Дійте!

4. Звертайтеся, просіть про допомогу в інших. Виходьте зі стану безпорадності докладаючи зусилля - комунікуйте, запитуйте, досліджуйте. Рухайтесь до людей. Дійте!

5. Зверніться до психотерапевта чи психіатра. Саме діагноз та порада фахівця допоможе ідентифікувати причини ваших душевних мук, а вчасно надана допомога врятує ваше життя. Дійте!

6. І саме головне. Просіть Бога про благодать покори, адже гординя зациклює нас на собі та закриває від світу. Дійте!

З повагою отець Міхал Бранкевич.

Слухати програми Радіо Марія про зміни в житті:

Потужна молитва Доліндо Руотоло
Зцілення пам'яті від болю
Самотність та усамітнення. В чому різниця
Депресія хоче нас повідомити про щось важливе
Зранення та негативний досвід
Забрати біль може тільки Бог
Через осуд псуємо собі життя

Відгуки

"Чому Господь обрав саме Марію?" - пояснює отець Міхал Барнкевич

"Чому Господь обрав саме Марію?" - пояснює отець Міхал Барнкевич

У вступній катехизі присвяченій циклу христології, отець міхал Бранкевич розповідав про обранність Богородиці Діви.
"Завдяки Розарію - ми можемо спілкуватися з Дівою Марією", - отець Міхал Бранкевич

"Завдяки Розарію - ми можемо спілкуватися з Дівою Марією", - отець Міхал Бранкевич

Жовтень - місяць святого Розарію. Говоримо з отцем про те, як молитва Розарій формувалась та набувала сучасних форм.
"Якщо ми перед розмовою молимося до Ангела-Хранителя то дійсно хочемо порозумітися", - сестра Юлія Заводовська

"Якщо ми перед розмовою молимося до Ангела-Хранителя то дійсно хочемо порозумітися", - сестра Юлія Заводовська

"Для мене свято Святих Ангелів-Хранителів - це іспит совісті". Про вшанування Святих Ангелів-Хранителів розповідає монахиня зі Згромадження Сестер від Ангелів сестра Юлія Заводовська (м. Вінниця)
Як християнин має ставитись до війни?

Як християнин має ставитись до війни?

Що Другий Ватиканський собор говорить про війну?
Про що можна просити в молитві у Архангелів?

Про що можна просити в молитві у Архангелів?

Сьогодні свята РКЦ відзначає урочистість святих Архангелів Михаїла, Рафаїла та Гавриїла.