Слухати Радіо

Зараз в ефірі

22:40

Житія святих

В ефірі

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

Пошана та зневага. Ми маємо поважати людей, які не відвідують Церкву, - отець Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Про прояв поваги та зневаги розповідає отець Міхал Бранкевич
Повага - це нормальне вираження визнання та пошани до людини та її діяльності. Але повага може бути й небезпечною та привести до надмірної гордості людини.
Ми маємо пам'ятати, що несемо образ Ісуса Христа. Особливо це стосується священників, які повинні усвідомлювати, що вони публічні особи та постійно перебувають під спостереженням інших, - розповідає отець Міхал Бранкевич.


Зневага. Про людей, які згіршують інших Христос говорить, що краще такій особі почепити камінь на шию та кинутися в море. Інколи, до парафії приходять люди на підпитку. Їх можна осудити, але насправді вони також потребують поваги, адже саме випивши алкоголь мають відвагу прийти до Церкви та покаятися.

Суспільство знає нас як католиків - людей, які мають моральний кодекс та ведуть себе згідно з Божим Законом. Ми своєю поведінкою можемо привести до Христа, а також можемо стати й причиною їхнього згіршення.

Самоповага. Це важлива якість, яка формує почуття власної гідності. Часом людина не поважає себе та порушує правило самоповаги. Я зустрічав деяких священників, які своєю поведінкою, словами, зневажають себе оцінюючи негативно інших. Християнин має шанувати та пишатися що він католик, а також одночасно має поважати інших. Не забувайте, що ви Божі діти.


Завищена самооцінка веде до гордині. Тому тут варто бути уважним щодо себе. Якщо я осуджую інших людей, що вони не ходять до Церкви чи не такі як я, то це знак мого падіння.


Усвідомлення, що я Божа дитина породжує в мені вдячність та радість і відповідно з'являється повага до інших. А коли знецінюють вас, Церкву чи те, що ви любите - важливо зберігати спокій. У такому випадку просіть у Господа покори, щоб перебувати без злих почуттів та ненависті.

Ісус Христос говорив: "Блаженні переслідувані". Тут варто відноситися спокійно до проявлення інших людей. Нагадуйте у подібних ситуаціях, коли вас засуджують чи обвинувачують, що Христос у таких випадках був покірним та спокійним.

Отець Міхал Бранкевич

Слухати програми на тему повага та зневага
Як поводити себе з людьми інших конфесій
Жінці важлива увага, а чоловіка - повага
Якщо не слухаємо ближнього то чи зможемо чути Бога?
Стан безпорадності призводить до смерті
Завдання Церкви. 



Відгуки

"Марія - Цариця всіх святих", - отець Матеуш Годек

"Марія - Цариця всіх святих", - отець Матеуш Годек

"Святість людини - це відображення сутності Бога та своєрідне дзеркало, що відображає Його", - настоятель парафії Архангела Михаїла (м. Павлоград), отець Матеуш Годек.
Не можемо мовчати на несправедливість!

Не можемо мовчати на несправедливість!

У передачі “У Ваших намірах” о. Павло Вишковський ОМІ, настоятель київського костелу святого Миколая, розповідає про історію будівництва костелу, а також ділиться проблемою передачі храму у власність парафіяльній спільноті.
Як навчитися бачити правду про себе? - програма отця Мар'яна Мельничука

Як навчитися бачити правду про себе? - програма отця Мар'яна Мельничука

Отець Мар'ян Мельничук говорить про вміння розпізнання та вміння робити іспит сумління.
"Святі досить часто мали важкий характер, могли відрізнятися жорсткістю та часто мали свої кризи віри", - отець Міхал Бранкевич

"Святі досить часто мали важкий характер, могли відрізнятися жорсткістю та часто мали свої кризи віри", - отець Міхал Бранкевич

Говоримо про важкий характер святих.
"Тут є багато правди", - отець Міхал Бранкевич про стрічку Вій та відзначення Гелловіна

"Тут є багато правди", - отець Міхал Бранкевич про стрічку Вій та відзначення Гелловіна

Говоримо про стрічку Вій (1967 року), яку знімали українські режисери Костянтин Єршов, Георгій Кропачов, та уродженець Луганську, видатний митець Олександр Птушко, який не лише був автором сценарію, а й перезняв велику частину стрічки на вимогу керівництва кіностудії "Мосфільм", що були незадоволеними надзвичайною реалістичністю.