Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:30

Катехиза

В ефірі

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

08:00

Ранкова молитва

08:10

Святий дня

08:20

Біблійні читання

08:30

Недільні читання

09:00

Молитовна лінія

Пошана та зневага. Ми маємо поважати людей, які не відвідують Церкву, - отець Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Про прояв поваги та зневаги розповідає отець Міхал Бранкевич
Повага - це нормальне вираження визнання та пошани до людини та її діяльності. Але повага може бути й небезпечною та привести до надмірної гордості людини.
Ми маємо пам'ятати, що несемо образ Ісуса Христа. Особливо це стосується священників, які повинні усвідомлювати, що вони публічні особи та постійно перебувають під спостереженням інших, - розповідає отець Міхал Бранкевич.


Зневага. Про людей, які згіршують інших Христос говорить, що краще такій особі почепити камінь на шию та кинутися в море. Інколи, до парафії приходять люди на підпитку. Їх можна осудити, але насправді вони також потребують поваги, адже саме випивши алкоголь мають відвагу прийти до Церкви та покаятися.

Суспільство знає нас як католиків - людей, які мають моральний кодекс та ведуть себе згідно з Божим Законом. Ми своєю поведінкою можемо привести до Христа, а також можемо стати й причиною їхнього згіршення.

Самоповага. Це важлива якість, яка формує почуття власної гідності. Часом людина не поважає себе та порушує правило самоповаги. Я зустрічав деяких священників, які своєю поведінкою, словами, зневажають себе оцінюючи негативно інших. Християнин має шанувати та пишатися що він католик, а також одночасно має поважати інших. Не забувайте, що ви Божі діти.


Завищена самооцінка веде до гордині. Тому тут варто бути уважним щодо себе. Якщо я осуджую інших людей, що вони не ходять до Церкви чи не такі як я, то це знак мого падіння.


Усвідомлення, що я Божа дитина породжує в мені вдячність та радість і відповідно з'являється повага до інших. А коли знецінюють вас, Церкву чи те, що ви любите - важливо зберігати спокій. У такому випадку просіть у Господа покори, щоб перебувати без злих почуттів та ненависті.

Ісус Христос говорив: "Блаженні переслідувані". Тут варто відноситися спокійно до проявлення інших людей. Нагадуйте у подібних ситуаціях, коли вас засуджують чи обвинувачують, що Христос у таких випадках був покірним та спокійним.

Отець Міхал Бранкевич

Слухати програми на тему повага та зневага
Як поводити себе з людьми інших конфесій
Жінці важлива увага, а чоловіка - повага
Якщо не слухаємо ближнього то чи зможемо чути Бога?
Стан безпорадності призводить до смерті
Завдання Церкви. Відгуки

Церква - моя найбільша любов, - брат Матвій Стибурський

Церква - моя найбільша любов, - брат Матвій Стибурський

Про покликання до священства та Божу допомогу в служінні розповідає у програмі "Люди Справи" брат-капуцин Матвій Стибурський,
Чому християни не вірять в реінкарнацію? - відповідь святого Іринея

Чому християни не вірять в реінкарнацію? - відповідь святого Іринея

Восьма катехиза із серії програм "Святий Іриней. Доказ апостольського проповідування". Роздумуємо над 11 -12-м пунктами Епідейксису: "Створення Адама та Єви в Раю". Автор програми, отець Енріке Лопес Імбернон.
Шукай мир Божий. Будь відважним!, - отець Сергій Кіппа

Шукай мир Божий. Будь відважним!, - отець Сергій Кіппа

Історія зустрічі з Богом та покликання до священства монаха капуцина Сергія Кіппи. "Шукайте шалом - мир в Бозі! Якщо Бог дає благодать, то це найпрекрасніше, що може бути".
"Під час посту варто практикувати Ісусову молитву", - о.Вальдемар Павелець

"Під час посту варто практикувати Ісусову молитву", - о.Вальдемар Павелець

"Отець Вальдемар Павельць розповідає про великопісні богослужіння. Автор програми акцентує увагу на роздумах "Хресної дороги" та молебні "Гіркі жалі". Священник пояснює історію виникнення цих двох молебнів та їхнє практикування у наш час."
Як допомагають святі? - відповідає о. Артур Сподар

Як допомагають святі? - відповідає о. Артур Сподар

Хто такі святі? Навіщо нам потрібні святі? Чому вони можуть нас навчити? Відповідь на ці та на інші питання в програмі "У ваших намірах" з о. Артуром Сподаром