Слухати Радіо

Зараз в ефірі

12:20

Хресна Дорога

В ефірі

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Концерт привітань та гарного настрою

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Дайджест від Credo

16:45

Дитяча молитва

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

Чому плаче Богородиця? Діва Марія закликає нас переосмислити своє життя, - отець Збігнєв Бескур

Поділитись з друзями
Створено: 2022-09-19
Передача: Катехиза
"Зверни увагу наскільки багато Бог робить сьогодні для людини того, що міг би й не робити". В ефірі Радіо Марія отець Збігнєв Бескур - настоятель парафії Матері Божої Салетинської та Святого Антонія Падуанського, місто Нікополь.
Нікополь знаходиться неподалік міста Енергодар окупованого російськими загарбниками та постійно перебуває під обстрілами. Протягом активної фази війни ми пересвідчилися вкотре, що наша надія на Бога, а добро завжди перемагає зло. Сьогодні все більше людей шукає Господа та переживає навернення, - розповідає отець Збігнєв Бескур.

Нікополь переважно невіруюче місто. Тут більшість людей просто не помічали Католицьку Церкву. Протягом періоду війни багато людей вперше переступило поріг костьолу. Вони були здивовані нашою простотою та увагою, відчули нашу турботу, повагу.

Багато людей шукають відповіді на запитання: Що ж нам робити під час загрози життю? Чому на нас напали і за що нам таке випробування? Коли люди приходять, щоб отримати гуманітарну допомогу то ми спілкуємося і вони щиро ставлять запитання про сімейні проблеми, душевні переживання, тощо.

Я вважаю, що Богородиця не тільки Божа мати, а й наша. Діва Марія може потурбуватися та надати необхідну опіку та відповіді завжди.

Марія сьогодні плаче від того, що люди нехтують Божими законами та правилами, відвертаються від Нього. Діти Максим та Меланія, які стали свідками об'явлення Матері Божої на горі Ля Салет 1846 року, були здивовані щирою опікою Богородиці та Її турботою. 

Як ми нехтуємо Богом та зневажаємо Його?
Богородиця закликає нас провести аналіз свого життя.

1. Шанувати Божий день. Господь заповів нам 6 днів працювати, а 7-й день присвятити Йому. Але люди забирають у Нього і цей день допрацьовуючи те що не доробили.

2. Відведення Бога на другий план. Тобто, призиваємо Бога тоді, коли Він буде потрібен. Відкидаємо спілкування з Богом на задвірки життя.

3. Перестали піклуватися про Бога в своєму житті. Ми турбуємося про що завгодно, але за цим усім не турбуємося про Його присутність в кожному дні.

4. Лихоослів'я. Одного разу я зробив зауваження чоловікові, чи може він не матюкатися? І наступні 2 години він говорив чистою мовою. Зверніть увагу, ЩО ми говоримо та ЯК ми говоримо! Що чує людина від нас - матюки, злість чи гідну поведінку? Матюки - це прояв гніву, що дає відчуття домінування над іншими. Переосмисліть своє спілкування з іншими.

5. Обвинувачення Бога у війні та злі, що переживаємо. Чомусь люди не аналізують свої гріхи та наслідки від них, але обвинувачують інших. Марія ж закликає переосмислити своє життя, щоб побачити чудеса Божі в своєму житті. В такому випадку наші основні потреби будуть задоволені.

Святий Іван Павло ІІ сказав: "Якщо Марія плаче то на це є причини. Кожна мати відчуває та переживає, коли бачить небезпеку до своєї дитини".

Під час об'явлення Діва Марія звернулася до дітей французькою мовою, а коли стало зрозуміло що вони не розуміють то звернулася на їхньому діалекті. Вона розуміє потреби людини. Свята Марія закликала молитися безперестанку день і ніч.

Настоятель парафії Матері Божої Салетинської та Святого Антонія Падуанського, місто Нікополь, отець Збігнєв Бескур.

Слухати програми про об'явлення Богородиці

Послання Богородиці в Меджугор'ї
Чудеса в Лурді стаються й досі
Послання Богородиці 25 листопада 2018 року
Об'явлення в Римі в 1947 році
Динаміка об'явлень Богородиці зростає
Об'явлення Богородиці в Бельгії
Богородиця об'явилися мусульманам
Об'явлення Діви Марії в Пельвуазені
Чому церква вказує на сльози Богородиці?
Фатімські об'явленняВідгуки

"Єврейські свята - є коренем нашої віри та Літургії", - отець Гжегож Вавжиняк

"Єврейські свята - є коренем нашої віри та Літургії", - отець Гжегож Вавжиняк

Який теологічний зміст свята Рош га-Шана? Задумуємось разом з отцем Гжегожем Вавжиняком.
"Як нам знаходити спокій?", - наука від о.Василя Германюка

"Як нам знаходити спокій?", - наука від о.Василя Германюка

"Щоб допомогти собі і іншим, потрібно бути відкритим на Бога", -  на це наголошує отець Василь Германюк, автор даної програми. Ця катехеза є спробою через Духа Святого зрозуміти, як нам знаходити спокій? Катехит радить слухати Слово Боже, звертатися до святих, дивитися на їхній приклад, як вони шукали спокій, і в цьому віднаходити правильність дій. 
Полон, катування на дибі та смаження на жаровні, - історія мученика та святого Вікентія де Поля

Полон, катування на дибі та смаження на жаровні, - історія мученика та святого Вікентія де Поля

27 вересня свята Церува згадує великого святого Вікентія де Поля.
"Якщо дорослі не зорганізують час дітям, то вони самі його собі організують. І не завжди це буде в християнському дусі", - о.Вальдемар Павелець

"Якщо дорослі не зорганізують час дітям, то вони самі його собі організують. І не завжди це буде в християнському дусі", - о.Вальдемар Павелець

Для кожного з батьків стає дилемою питання як спланувати вільний час для своєї дитини. Ця програма допоможе вам вирішити це питання. Отець Вальдемар Павелець наголошує, що проведення вільного часу дітьми також є невід'ємною частиною виховання. Священник підкреслює, що якщо дорослі не зорганізують час дітям, то вони самі його собі організують. І не завжди це буде в християнському дусі. 
"Якщо кожен з нас, я перший, всі хто мене слухають, і цілий наш народ покаються, тоді Господь швидко змилосердиться над нами", - о.Віталій Козак

"Якщо кожен з нас, я перший, всі хто мене слухають, і цілий наш народ покаються, тоді Господь швидко змилосердиться над нами", - о.Віталій Козак

Хранитель Національного Санктуарію Матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві, отець Віталій Козак, продовжує цикл катехез на Радіо Марія присвячений пророкам. Ця програма знайомить слухачів з пророком Йоною. Катехит говорить, що є помилкова думка, начебто пророк Йона є тим самим сином вдови із Сарепти, якого воскресив пророк Ілля. Але якщо розібратися, наголошує священник, то Йона жив на років 150-200 після пророка Іллі.