Слухати Радіо

Зараз в ефірі

12:20

Розарій

В ефірі

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:25

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

"Ця війна гартує нас. Ми дорослішаємо і дай нам Боже пройти цей шлях із честю", - отець Геннадій Рохманійко

Поділитись з друзями
У Великій Британії завершився перший курс навчання українських капеланів. Десять військових священнників ЗСУ протягом двох тижнів проходили стажування при Департаменті капеланів Королівської армії Великої Британії. Про це, у програмі Люди Справи, розповідає священник Іоано-Богословського храму ПЦУ м. Харкова, військовий капелан, отець Геннадій Рохманійко. 


"Тепер вони відправляться на передову лінії конфлікту України з Росією, де їхнім завданням буде вселяти надію і відновлювати дух у військах, які борються за повернення суверенної території України" – із повідомлення Департаменту капеланів Королівської армії Великої Британії.

Сьогодні держава робить все для вишколу військовослужбовців, а також дбає про душу солдата. В рамках цієї підготовки активно триває і навчання капеланів ЗСУ. Офіційно, на офіцерських посадах, капелани з 2023 року, але працюють в зоні бойових дій з 2014-го. Спочатку, перша група, у складі якої мені довелося бути, пройшла курс підготовки на базі Національного Інституту Шевченка. Це священники які служать військовослужбовцям із перших років війни. Після закінчення навчання в Києві нас повідомили про можливе його продовження

Капеланська школа Великої Британії, має 200 літню історію. Тут ми вивчали міжнарожний досвід, щоб потім реалізувати його в Україні. Варто віддати належне керівництву капеленської служби України за організацію місії, що виправдало наші сподівання та очікування приймаючої сторони. Наш курс був першим та дуже вдалим. Очікуємо, що невдовзі на навчання до Великої Британії поїде наступна група військових священників ЗСУ.

Поєднання теорії та практики у Королівській армії на високому рівні. Особлива увага під час навчання приділялася духовній стійкості та здоров'ю капелана. Із практичними завданнями кожен із нас вдало справився на 10 балів із 10. 

Концепція Британської капеланської служби - це капелан, який іде разом із військом у бій без зброї, але опираючись на свою віру. Мене вразило ставлення британців до нас. Там ми відчували цілковиту підтриму до військовослужбовців ЗСУ на різних рівнях: у готелі, серед військових, на вулиці тощо. Відчутно, що світ з нами та переймається нашою боротьбою.

Після вишколу капелани Королівської армії сказали: "Ми не знаємо чому вас навчили, але ви точно можете їхати в будь яку місію". Вони були здивовані рівнем нашої підготовки. І не дивно, адже з 2014 року ми вирішували обов'язки пов'язані з пастирським служінням. Додам, що в Королівській армії відсутня психологічна служба - її виконують військові священники.

Священник Іоано-Богословського храму ПЦУ м. Харкова, військовий капелан, отець Геннадій Рохманійко.

Відвідати храм ПЦУ Святого Іоана Богослова:
м.Харків, вул. ‬Велика Панасівська (колишня Котлова), ‬105‭ ‬А,‭ 
‬Телефон: +38 (057)‭ ‬712-43-23
Дістатися до храму можна:
-від Центрального ринку маршруткою № 40е
-від Південного вокзалу трам. №1 або маршр. № 250е
-від ст.м. Університет маршруткою № 97е

Слухати інші програми 


Відгуки

Церковний спів. Псалми, гімни, поетичні роздуми

Церковний спів. Псалми, гімни, поетичні роздуми

Про церковний спів розповідає священник парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, Львів (Сихів), отець Руслан Грех.
Священномученик Григорій, просвітитель Великої Вірменії

Священномученик Григорій, просвітитель Великої Вірменії

Про Святого Григорія, просвітителя Вірменії розповідає отець Олег Кіндій, парафія  Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті. (м. Львів)
Святий Йосафат Кунцевич. Мученицькою смертю привів до з’єднання більше людей, ніж своєю тяжкою працею за життя

Святий Йосафат Кунцевич. Мученицькою смертю привів до з’єднання більше людей, ніж своєю тяжкою працею за життя

"Взірцевий апостол єдності та невтомний місіонер. Великий приклад жертовності та священства." Друга катехиза про Святого Йосафата Кунцевича. Розповідає отець Григорій Рогацький, згромадження Воплоченого Слова, УГКЦ. Івано-Франківськ.

Утішення засмучених. "Багато хто вибирає нарікати чи скиглити, але не служити людям, які в біді", - отець Микола Бєлічев

Утішення засмучених. "Багато хто вибирає нарікати чи скиглити, але не служити людям, які в біді", - отець Микола Бєлічев

"Перестань думати тільки про себе, а допомагай іншим!". Про утішення засмучених в контексті книги "Містична Святиня Бога" Святого Станіслава Папчинського говоримо з отцем Миколою Бєлічевим - маріанином, головним редактором журналу "Слово між нами". Римо-Католицька парафія Святого Сімейства м. Харків.
ЯК ОБЛАШТУВАТИ ТАЄМНУ КІМНАТУ ЗУСТРІЧІ З БОГОМ?

ЯК ОБЛАШТУВАТИ ТАЄМНУ КІМНАТУ ЗУСТРІЧІ З БОГОМ?

"Тут твоє тіло буде відпочивати, а душа очищуватися". Отець Юрій Зелінський розповідає, як облаштувати таємну кімнату зустрічі з Богом. Цикл програм про важливість усамітнення для спілкування з Богом. Слухати першу програму про таємну зустріч тут