Слухати Радіо

Зараз в ефірі

11:20

Катехиза

В ефірі

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

"Ця війна гартує нас. Ми дорослішаємо і дай нам Боже пройти цей шлях із честю", - отець Геннадій Рохманійко

Поділитись з друзями
У Великій Британії завершився перший курс навчання українських капеланів. Десять військових священнників ЗСУ протягом двох тижнів проходили стажування при Департаменті капеланів Королівської армії Великої Британії. Про це, у програмі Люди Справи, розповідає священник Іоано-Богословського храму ПЦУ м. Харкова, військовий капелан, отець Геннадій Рохманійко. 


"Тепер вони відправляться на передову лінії конфлікту України з Росією, де їхнім завданням буде вселяти надію і відновлювати дух у військах, які борються за повернення суверенної території України" – із повідомлення Департаменту капеланів Королівської армії Великої Британії.

Сьогодні держава робить все для вишколу військовослужбовців, а також дбає про душу солдата. В рамках цієї підготовки активно триває і навчання капеланів ЗСУ. Офіційно, на офіцерських посадах, капелани з 2023 року, але працюють в зоні бойових дій з 2014-го. Спочатку, перша група, у складі якої мені довелося бути, пройшла курс підготовки на базі Національного Інституту Шевченка. Це священники які служать військовослужбовцям із перших років війни. Після закінчення навчання в Києві нас повідомили про можливе його продовження

Капеланська школа Великої Британії, має 200 літню історію. Тут ми вивчали міжнарожний досвід, щоб потім реалізувати його в Україні. Варто віддати належне керівництву капеленської служби України за організацію місії, що виправдало наші сподівання та очікування приймаючої сторони. Наш курс був першим та дуже вдалим. Очікуємо, що невдовзі на навчання до Великої Британії поїде наступна група військових священників ЗСУ.

Поєднання теорії та практики у Королівській армії на високому рівні. Особлива увага під час навчання приділялася духовній стійкості та здоров'ю капелана. Із практичними завданнями кожен із нас вдало справився на 10 балів із 10. 

Концепція Британської капеланської служби - це капелан, який іде разом із військом у бій без зброї, але опираючись на свою віру. Мене вразило ставлення британців до нас. Там ми відчували цілковиту підтриму до військовослужбовців ЗСУ на різних рівнях: у готелі, серед військових, на вулиці тощо. Відчутно, що світ з нами та переймається нашою боротьбою.

Після вишколу капелани Королівської армії сказали: "Ми не знаємо чому вас навчили, але ви точно можете їхати в будь яку місію". Вони були здивовані рівнем нашої підготовки. І не дивно, адже з 2014 року ми вирішували обов'язки пов'язані з пастирським служінням. Додам, що в Королівській армії відсутня психологічна служба - її виконують військові священники.

Священник Іоано-Богословського храму ПЦУ м. Харкова, військовий капелан, отець Геннадій Рохманійко.

Відвідати храм ПЦУ Святого Іоана Богослова:
м.Харків, вул. ‬Велика Панасівська (колишня Котлова), ‬105‭ ‬А,‭ 
‬Телефон: +38 (057)‭ ‬712-43-23
Дістатися до храму можна:
-від Центрального ринку маршруткою № 40е
-від Південного вокзалу трам. №1 або маршр. № 250е
-від ст.м. Університет маршруткою № 97е

Слухати інші програми 


Відгуки

Святий Бенедикт - покровитель Європи

Святий Бенедикт - покровитель Європи

"Благословляти все, що зустрічаємо та приймаємо у житті". Про Покровителя Європи - святого Бенедикта, з нагоди урочистості 11 липня, розповідає абатиса Клара Свідерська. Абатство сестер Бенедиктинок, м. Житомир.
Страх перед невідомим та мобілізація

Страх перед невідомим та мобілізація

Про мобілізацію та вплив інформаційної війни на суспільство дізнаємося у програмі Люди Справи. Гість прямого ефіру - полковник Олег Домбровський, військовий експерт з питань морально-психологічної підтримки особового складу та інформаційної протидії.
"Я постійно досвідчую Божі чудеса на фронті та бачу позитивні зміни", - парамедик Артем Семенець

"Я постійно досвідчую Божі чудеса на фронті та бачу позитивні зміни", - парамедик Артем Семенець

Гість програми "Люди Справи" - доброволець, військовослужбовець, парамедик та волонтер Радіо Марія, Артем Семенець. "Наша проблема - вузький погляд на події в країні, адже відбувається багато позитивних змін". 
"Христос закликає нас бути простими, як діти", - отець Станіслав Свурка

"Христос закликає нас бути простими, як діти", - отець Станіслав Свурка

Про духа Божого дитинства розповідає настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, смт. Томашпіль, модератор руху Назаретських родин, отець Станіслав Свурка.
"Подолати стан тривоги допоможуть спогади, молитва та спільнота", - брат Микола Орач

"Подолати стан тривоги допоможуть спогади, молитва та спільнота", - брат Микола Орач

Про досвід Божої допомоги в скрутних обставинах розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.