Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

Єдність чи розбрат? Два шляхи розвитку людини та країни що призводять до різних результатів

Про розлад в суспільстві та проблему єдності між людьми в сучасному світі розповідає отець Міхал Бранкевич. Розглядаємо Пастирську конституцію про Церкву в сучасному світі "Gaudium et spes".
"Ісус говорить, щоб ми перебували в єдності - тоді всі зрозуміють, що ми Його учні. Книга Буття інформує, що Бог побачив важливість бути людині не одній та створив Єву. Тобто природа Бога - віддавати Себе іншим і такий приклад нам продемонстрував Ісус Христос віддавши себе за увесь світ. А диявол спокушує людину через первородний гріх, розділяє та вселяє розбрат між людьми.


Людина втратила можливість цілісного бачення дійсності та правди.


Раніше сімейні пари жили набагато бідніше ніж ми сьогодні, але народжували та виховували 4-ри та більше дитини. Сьогодні, люди переживають та прораховують однієї народження дитини, щоб можна було забезпечити її матеріально. Тут людина сама шукає своїх способів виживання та мало довіряє Богу.


Колективний егоїзм. Ми сьогодні переживаємо війну, як наслідок колективного егоїзму країни, яку бентежать імперські амбіції та расистські ідеї. Ненависть російської федерації до іншого народу схожа з ненавистю нацистів до Євреїв. Тобто тут одне суспільство викриває дійсність для поневолення інших.

Ми читаємо в Біблії, що Бог посилає потоп до якого призвело гріховне життя людей. І коли ковчег зупиняється на горах то Бог утворює союз знаком якого стає веселка. Він знову дає шанс людям почати спочатку.

Жертва Ісуса Христа - це ще одна можливість людині примиритися з Богом. Людина не завжди розуміє навіщо боротися за єдність. Навіть в умовах війни ми сваримося та пропагуємо руйнівну ненависть, яку Бог буде обмежувати.

Багато є причин розладу, що проявляються через зло, ненависть, обман. Але Господь дає нам почуття гідності, щоб ми могли бути вище усіх проявів зла.

Якщо ми хочемо існувати далі то єдність між народами має відбудовуватися. Але сьогодні ми бачимо що навіть ООН, яка має бути гарантом єдності, стає жертвою маніпуляцій в догоду однієї з країн через право вето. Проблема в тому, що людина не може бути гарантом свого миру. Христос у такому випадку говорить: Мир Мій даю вам. Жертва на хресті демонструє нам втручання Бога в історію людства, щоб людина могла відчути силу пробачення між людьми та державами. Сам Бог практикує єдність із нами та перший іде на зустріч закликаючи до миру між державами.


Порушення рівноваги від якої страждає світ має причини в людині, яка хоче зайняти місце Бога. Немічна та грішна особа робить те, що не хоче і не робить те, що потрібно. Про це пише Апостол Павло. Тому людина страждає сама в собі, її приваблює матеріалізм і вона нехтує шкідливими наслідками такого мислення. Тут людина знову намагається створити рай на землі - це утопія, що призведе до численних жертв.


Людина має визнати свою слабкість. Кожна людина є неповторна та має враховувати потреби інших людей.

Зусилля людини побудувати рай на землі завжди закінчувався трагедією та численними жертвами. Нажаль людство ще не усвідомило цього, - отець Міхал Бранкевич
"Бог ніколи вас не покине, навіть якщо усі від вас відвернулися", - о.Віталій Козак

"Бог ніколи вас не покине, навіть якщо усі від вас відвернулися", - о.Віталій Козак

Катехеза отця Віталія Козака з циклу "Молитва - як історія дружби". Пригадуємо, що автор говорить про духовний досвід та життя святої Терези від Ісуса. 
Стратегія царства темряви, - катехиза отця Романа Братковського (YouTube)

Стратегія царства темряви, - катехиза отця Романа Братковського (YouTube)

У катехизі під назвою “Стратегія Царства темряви” о. Роман Братковський розповідає про відвічного ворога Божого, невидимого, але реального.
Дарвін мав рацію?

Дарвін мав рацію?

Отець Артур Сподар наводить різні теорії виникнення  всесвіту і пояснює як до них ставиться Церква.
Святий Петро Хризолог

Святий Петро Хризолог

Про історію життя святого Петра Хризолога розповідає священник парафії Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті (м. Львів) отець Олег Кіндій.
Весь світ зранений гріхом, і влада також не є винятком - катехеза о.Олександра Могильного

Весь світ зранений гріхом, і влада також не є винятком - катехеза о.Олександра Могильного

Мудреці прийшли до Вифлеєму, щоб побачити новонародженого Царя — Ісуса Христа** (пор. Мт. 2:1–2). Влада в нашому житті є тим простором, через який Бог об’являється нам. Це місце, де ми пізнаємо істину, оцінюємо ситуації та зустрічаємо світло Божої присутності.