Слухати Радіо

Зараз в ефірі

12:20

Хресна Дорога

В ефірі

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Концерт привітань та гарного настрою

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Дайджест від Credo

16:45

Дитяча молитва

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

Єдність чи розбрат? Два шляхи розвитку людини та країни що призводять до різних результатів

Поділитись з друзями
Про розлад в суспільстві та проблему єдності між людьми в сучасному світі розповідає отець Міхал Бранкевич. Розглядаємо Пастирську конституцію про Церкву в сучасному світі "Gaudium et spes".
"Ісус говорить, щоб ми перебували в єдності - тоді всі зрозуміють, що ми Його учні. Книга Буття інформує, що Бог побачив важливість бути людині не одній та створив Єву. Тобто природа Бога - віддавати Себе іншим і такий приклад нам продемонстрував Ісус Христос віддавши себе за увесь світ. А диявол спокушує людину через первородний гріх, розділяє та вселяє розбрат між людьми.


Людина втратила можливість цілісного бачення дійсності та правди.


Раніше сімейні пари жили набагато бідніше ніж ми сьогодні, але народжували та виховували 4-ри та більше дитини. Сьогодні, люди переживають та прораховують однієї народження дитини, щоб можна було забезпечити її матеріально. Тут людина сама шукає своїх способів виживання та мало довіряє Богу.


Колективний егоїзм. Ми сьогодні переживаємо війну, як наслідок колективного егоїзму країни, яку бентежать імперські амбіції та расистські ідеї. Ненависть російської федерації до іншого народу схожа з ненавистю нацистів до Євреїв. Тобто тут одне суспільство викриває дійсність для поневолення інших.

Ми читаємо в Біблії, що Бог посилає потоп до якого призвело гріховне життя людей. І коли ковчег зупиняється на горах то Бог утворює союз знаком якого стає веселка. Він знову дає шанс людям почати спочатку.

Жертва Ісуса Христа - це ще одна можливість людині примиритися з Богом. Людина не завжди розуміє навіщо боротися за єдність. Навіть в умовах війни ми сваримося та пропагуємо руйнівну ненависть, яку Бог буде обмежувати.

Багато є причин розладу, що проявляються через зло, ненависть, обман. Але Господь дає нам почуття гідності, щоб ми могли бути вище усіх проявів зла.

Якщо ми хочемо існувати далі то єдність між народами має відбудовуватися. Але сьогодні ми бачимо що навіть ООН, яка має бути гарантом єдності, стає жертвою маніпуляцій в догоду однієї з країн через право вето. Проблема в тому, що людина не може бути гарантом свого миру. Христос у такому випадку говорить: Мир Мій даю вам. Жертва на хресті демонструє нам втручання Бога в історію людства, щоб людина могла відчути силу пробачення між людьми та державами. Сам Бог практикує єдність із нами та перший іде на зустріч закликаючи до миру між державами.


Порушення рівноваги від якої страждає світ має причини в людині, яка хоче зайняти місце Бога. Немічна та грішна особа робить те, що не хоче і не робить те, що потрібно. Про це пише Апостол Павло. Тому людина страждає сама в собі, її приваблює матеріалізм і вона нехтує шкідливими наслідками такого мислення. Тут людина знову намагається створити рай на землі - це утопія, що призведе до численних жертв.


Людина має визнати свою слабкість. Кожна людина є неповторна та має враховувати потреби інших людей.

Зусилля людини побудувати рай на землі завжди закінчувався трагедією та численними жертвами. Нажаль людство ще не усвідомило цього, - отець Міхал Бранкевич

Відгуки

"Єврейські свята - є коренем нашої віри та Літургії", - отець Гжегож Вавжиняк

"Єврейські свята - є коренем нашої віри та Літургії", - отець Гжегож Вавжиняк

Який теологічний зміст свята Рош га-Шана? Задумуємось разом з отцем Гжегожем Вавжиняком.
"Як нам знаходити спокій?", - наука від о.Василя Германюка

"Як нам знаходити спокій?", - наука від о.Василя Германюка

"Щоб допомогти собі і іншим, потрібно бути відкритим на Бога", -  на це наголошує отець Василь Германюк, автор даної програми. Ця катехеза є спробою через Духа Святого зрозуміти, як нам знаходити спокій? Катехит радить слухати Слово Боже, звертатися до святих, дивитися на їхній приклад, як вони шукали спокій, і в цьому віднаходити правильність дій. 
Полон, катування на дибі та смаження на жаровні, - історія мученика та святого Вікентія де Поля

Полон, катування на дибі та смаження на жаровні, - історія мученика та святого Вікентія де Поля

27 вересня свята Церува згадує великого святого Вікентія де Поля.
"Якщо дорослі не зорганізують час дітям, то вони самі його собі організують. І не завжди це буде в християнському дусі", - о.Вальдемар Павелець

"Якщо дорослі не зорганізують час дітям, то вони самі його собі організують. І не завжди це буде в християнському дусі", - о.Вальдемар Павелець

Для кожного з батьків стає дилемою питання як спланувати вільний час для своєї дитини. Ця програма допоможе вам вирішити це питання. Отець Вальдемар Павелець наголошує, що проведення вільного часу дітьми також є невід'ємною частиною виховання. Священник підкреслює, що якщо дорослі не зорганізують час дітям, то вони самі його собі організують. І не завжди це буде в християнському дусі. 
"Якщо кожен з нас, я перший, всі хто мене слухають, і цілий наш народ покаються, тоді Господь швидко змилосердиться над нами", - о.Віталій Козак

"Якщо кожен з нас, я перший, всі хто мене слухають, і цілий наш народ покаються, тоді Господь швидко змилосердиться над нами", - о.Віталій Козак

Хранитель Національного Санктуарію Матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві, отець Віталій Козак, продовжує цикл катехез на Радіо Марія присвячений пророкам. Ця програма знайомить слухачів з пророком Йоною. Катехит говорить, що є помилкова думка, начебто пророк Йона є тим самим сином вдови із Сарепти, якого воскресив пророк Ілля. Але якщо розібратися, наголошує священник, то Йона жив на років 150-200 після пророка Іллі.