Слухати Радіо

Зараз в ефірі

19:00

Молитовна лінія

В ефірі

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

Єдність чи розбрат? Два шляхи розвитку людини та країни що призводять до різних результатів

Поділитись з друзями
Про розлад в суспільстві та проблему єдності між людьми в сучасному світі розповідає отець Міхал Бранкевич. Розглядаємо Пастирську конституцію про Церкву в сучасному світі "Gaudium et spes".
"Ісус говорить, щоб ми перебували в єдності - тоді всі зрозуміють, що ми Його учні. Книга Буття інформує, що Бог побачив важливість бути людині не одній та створив Єву. Тобто природа Бога - віддавати Себе іншим і такий приклад нам продемонстрував Ісус Христос віддавши себе за увесь світ. А диявол спокушує людину через первородний гріх, розділяє та вселяє розбрат між людьми.


Людина втратила можливість цілісного бачення дійсності та правди.


Раніше сімейні пари жили набагато бідніше ніж ми сьогодні, але народжували та виховували 4-ри та більше дитини. Сьогодні, люди переживають та прораховують однієї народження дитини, щоб можна було забезпечити її матеріально. Тут людина сама шукає своїх способів виживання та мало довіряє Богу.


Колективний егоїзм. Ми сьогодні переживаємо війну, як наслідок колективного егоїзму країни, яку бентежать імперські амбіції та расистські ідеї. Ненависть російської федерації до іншого народу схожа з ненавистю нацистів до Євреїв. Тобто тут одне суспільство викриває дійсність для поневолення інших.

Ми читаємо в Біблії, що Бог посилає потоп до якого призвело гріховне життя людей. І коли ковчег зупиняється на горах то Бог утворює союз знаком якого стає веселка. Він знову дає шанс людям почати спочатку.

Жертва Ісуса Христа - це ще одна можливість людині примиритися з Богом. Людина не завжди розуміє навіщо боротися за єдність. Навіть в умовах війни ми сваримося та пропагуємо руйнівну ненависть, яку Бог буде обмежувати.

Багато є причин розладу, що проявляються через зло, ненависть, обман. Але Господь дає нам почуття гідності, щоб ми могли бути вище усіх проявів зла.

Якщо ми хочемо існувати далі то єдність між народами має відбудовуватися. Але сьогодні ми бачимо що навіть ООН, яка має бути гарантом єдності, стає жертвою маніпуляцій в догоду однієї з країн через право вето. Проблема в тому, що людина не може бути гарантом свого миру. Христос у такому випадку говорить: Мир Мій даю вам. Жертва на хресті демонструє нам втручання Бога в історію людства, щоб людина могла відчути силу пробачення між людьми та державами. Сам Бог практикує єдність із нами та перший іде на зустріч закликаючи до миру між державами.


Порушення рівноваги від якої страждає світ має причини в людині, яка хоче зайняти місце Бога. Немічна та грішна особа робить те, що не хоче і не робить те, що потрібно. Про це пише Апостол Павло. Тому людина страждає сама в собі, її приваблює матеріалізм і вона нехтує шкідливими наслідками такого мислення. Тут людина знову намагається створити рай на землі - це утопія, що призведе до численних жертв.


Людина має визнати свою слабкість. Кожна людина є неповторна та має враховувати потреби інших людей.

Зусилля людини побудувати рай на землі завжди закінчувався трагедією та численними жертвами. Нажаль людство ще не усвідомило цього, - отець Міхал Бранкевич

Відгуки

Чому Бог не любить доноси? "Це не Євангельський принцип, а відголосок комунізму," - брат-капуцин Матвій Стибурський

Чому Бог не любить доноси? "Це не Євангельський принцип, а відголосок комунізму," - брат-капуцин Матвій Стибурський

"Якщо влада в Церкві буде слухати таємні звинувачування на інших то це невідворотньо призведе до розколів. При поширенні наклепів втрачається спільність та духовний ріст". Про єдність та причини розділення в Церкві розповідає брат-капуцин Матвій Стибурський

Чи щось роз'єднує християн з юдеями?

Чи щось роз'єднує християн з юдеями?

Отець Олександр Кушта продовжив цикл катехиз про юдео-християнські відносин. В епіцентрі програми: Які найважливіші декларації підписували католики з юдеями?
“Все залежить аід жертовності священника, а не від його сімейного стану", - отець Тарас Фітьо

“Все залежить аід жертовності священника, а не від його сімейного стану", - отець Тарас Фітьо

Отець Тарас Фітьо з УГКЦ говорить про одружених та не одружених священників. 
До чого сьогодні нас закликає Бог? "Працюй так, щоб бути прикладом, а не вимагай від інших", - отець Микола Бєлічев

До чого сьогодні нас закликає Бог? "Працюй так, щоб бути прикладом, а не вимагай від інших", - отець Микола Бєлічев

Друга програма на тему "Вчинки милосердя" в контексті книги "Містична Святиня Бога" авторства Святого отця Станіслава Папчинського. Досліджуємо разом з отцем Миколою Бєлічевим - маріанином, головним редактором журналу "Слово між нами". Римо-Католицька парафія Святого Сімейства м. Харків.
Забутий Бог. "Коли Дух Святий сходить на людину то творить через неї неможливе", - отець Микола Бистрицький

Забутий Бог. "Коли Дух Святий сходить на людину то творить через неї неможливе", - отець Микола Бистрицький

Про зіслання та дію Духа Святого в нашому житті говоримо з директором дієцезіального душпастирства молоді в Кам'янець-Подільскій дієцезії, отцем Миколою Бистрицьким.