Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:40

Духовні читання

В ефірі

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

Домінування над іншими. Чи може християнин стати атеїстом?

Поділитись з друзями
Небезпека системного атеїзму та ставлення Церкви до цього явища. Катехиза отця Міхала Бранкевича.
  Головним місцем де був проголошений системний атеїзм був радянський союз. Там через ідейний комунізм пропагувалася відсутність Бога. Сьогодні атеїзм отримав іншу форму, яскравим прикладом якої стала ідеологія гендеру та сексуальної поведінки. 
  У такому випадку людина пробує практикувати атеїзм сповідуючи гендерні цінності. Був випадок, коли жінки відмовилися брати участь у спортивних змаганнях через присутність чоловіка, який назвав себе жінкою бо має такий гендер, але ж він залишається чоловіком та є сильнішим фізично, - розповідає отець Міхал Бранкевич.

Гендерна ідеологія ставить за мету виправити створене Богом. У книзі Буття ми читаємо, що Бог створив чоловіка та жінку та дав владу називати тварин. Бог дав нам можливість розуміти творіння, себе та  допомагає нам у цьому. Також допомагає нам у небезпеках.

Практичний атеїзм сповідує людські принципи та зневажає Божі.

Системний атеїзм. Це атеїзм який примусили прийняти жителям країни через системне пропагування, що Бог створив людину невільною, а завдання ж людства стати вільними. Системний атеїзм сповідує велич та досягнення технічного прогресу (літаки, мобільні телефони тощо), створює уявлення, що людина могутня як Бог.

Ставлення Церкви до атеїзму:

1. Церква вважає, що атеїзм є нерозумним. Адже, якщо ми використовуємо розум то він завжди підтвердить присутність Бога та приведе людину до Творця у дослідженні.

2. Досвід розвитку цивілізації. Через дослідження історії ми побачимо, що було безліч жахливих воєн, катастроф коли людство мало б зникнути, але виживало дивним чином.

3. Гідність людини. Церква відноситься з повагою до вибору та свободи людини та вважає шкідливим домінацію однієї раси, народу над іншими. Ми не маємо права вирішувати долю інших людей. Гідність людини підкреслює її неповторність та підтверджує, що вона створена в любові Божій.

Наслідки атеїзму яскраво демонструють комунізм, нацизм, фашизм. Такі явища дуже небезпечні. 

Цитати
- Людиною, яка сповідує атеїзм володіє ілюзія влади над життям. Одночасно така особа не взмозі довести, що саме людина є творцем життя.

- Атеїсти приходячи до влади жорстоко борються за пропагування цінностей цього явища особливо серед молоді.

- Атеїсти вірять, що можуть створити рай на землі. Ми знаємо як створювали "рай" Ленін, Сталін, Гітлер...

- Плід атеїзму - коли людина всіляко шукає радості в підкорені інших людей. Особлива небезпека в тому, що така людина насолоджується смертю інших.

- В Америці провели дослідження де виміряли IQ найжорстокіших вбивць. Як виявилося ними були люди з надзвичайно високим рівнем IQ. Він перевищив навіть показники великих вчених.

- Найбільшим здивуванням атеїста буде розчарування, що він не Бог. Приклад розчарування атеїста можна побачити у фільмі "Брати Коен".

Отець Міхал Бранкевич

Програми радіо Марія про атеїзм
Атеїзм - головна причина проблем сьогодення
Говорять про Бога, а живуть як атеїсти
Символи радянського союзу
Двоєдушність може призвести до шизофренії
Споживацтво та сексуальна революція - виклики перед Церквою



Відгуки

Невизначена втрата. "Через не хочу та не можу дбайте про себе", - отець Діонісій Дьяченко

Невизначена втрата. "Через не хочу та не можу дбайте про себе", - отець Діонісій Дьяченко

Про переживання горя та невизначену втрату слухайте у програмі Люди Справи. Гість прямого ефіру - ієрей Діонісій (Денис) Дьяченко, священик Православної Церкви України, військовий капелан Національний академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького.
"Він розіп'яв себе в сповідальниці", - катехеза про св.Леопольда Мандича

"Він розіп'яв себе в сповідальниці", - катехеза про св.Леопольда Мандича

Брат-капуцин Віктор Дешук під час ранкової катехези знайомить слухачів Радіо Марія з постаттю святого Леопольда Мандича.
"Ціла історія святої Терези Великої - це молитва", - о.Віталій Козак

"Ціла історія святої Терези Великої - це молитва", - о.Віталій Козак

Отець Віталій Козак продовжує цикл катехез під назвою "Історія дружби". Священник розповідає про досвід молитви святої Терези Авільської. Дослідники життя  Терези виділяють три етапи її переживань. Перший - "спонтанність і відкритість", другий - "неприйняття і конфлікт", і третій - "гармонія зустрічі". 
Як відчути Божу любов?

Як відчути Божу любов?

Отець Леонід Михалець говорить про Божу любов.
"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

Про те, як виконати волю Божу розповідає отець-францисканець Андрій Немченко - вікарій Одеського катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії. "Нещастя - наш вчитель, а призначення - вічність".