Слухати Радіо

Зараз в ефірі

22:40

Житія святих

В ефірі

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

Домінування над іншими. Чи може християнин стати атеїстом?

Поділитись з друзями
Небезпека системного атеїзму та ставлення Церкви до цього явища. Катехиза отця Міхала Бранкевича.
  Головним місцем де був проголошений системний атеїзм був радянський союз. Там через ідейний комунізм пропагувалася відсутність Бога. Сьогодні атеїзм отримав іншу форму, яскравим прикладом якої стала ідеологія гендеру та сексуальної поведінки. 
  У такому випадку людина пробує практикувати атеїзм сповідуючи гендерні цінності. Був випадок, коли жінки відмовилися брати участь у спортивних змаганнях через присутність чоловіка, який назвав себе жінкою бо має такий гендер, але ж він залишається чоловіком та є сильнішим фізично, - розповідає отець Міхал Бранкевич.

Гендерна ідеологія ставить за мету виправити створене Богом. У книзі Буття ми читаємо, що Бог створив чоловіка та жінку та дав владу називати тварин. Бог дав нам можливість розуміти творіння, себе та  допомагає нам у цьому. Також допомагає нам у небезпеках.

Практичний атеїзм сповідує людські принципи та зневажає Божі.

Системний атеїзм. Це атеїзм який примусили прийняти жителям країни через системне пропагування, що Бог створив людину невільною, а завдання ж людства стати вільними. Системний атеїзм сповідує велич та досягнення технічного прогресу (літаки, мобільні телефони тощо), створює уявлення, що людина могутня як Бог.

Ставлення Церкви до атеїзму:

1. Церква вважає, що атеїзм є нерозумним. Адже, якщо ми використовуємо розум то він завжди підтвердить присутність Бога та приведе людину до Творця у дослідженні.

2. Досвід розвитку цивілізації. Через дослідження історії ми побачимо, що було безліч жахливих воєн, катастроф коли людство мало б зникнути, але виживало дивним чином.

3. Гідність людини. Церква відноситься з повагою до вибору та свободи людини та вважає шкідливим домінацію однієї раси, народу над іншими. Ми не маємо права вирішувати долю інших людей. Гідність людини підкреслює її неповторність та підтверджує, що вона створена в любові Божій.

Наслідки атеїзму яскраво демонструють комунізм, нацизм, фашизм. Такі явища дуже небезпечні. 

Цитати
- Людиною, яка сповідує атеїзм володіє ілюзія влади над життям. Одночасно така особа не взмозі довести, що саме людина є творцем життя.

- Атеїсти приходячи до влади жорстоко борються за пропагування цінностей цього явища особливо серед молоді.

- Атеїсти вірять, що можуть створити рай на землі. Ми знаємо як створювали "рай" Ленін, Сталін, Гітлер...

- Плід атеїзму - коли людина всіляко шукає радості в підкорені інших людей. Особлива небезпека в тому, що така людина насолоджується смертю інших.

- В Америці провели дослідження де виміряли IQ найжорстокіших вбивць. Як виявилося ними були люди з надзвичайно високим рівнем IQ. Він перевищив навіть показники великих вчених.

- Найбільшим здивуванням атеїста буде розчарування, що він не Бог. Приклад розчарування атеїста можна побачити у фільмі "Брати Коен".

Отець Міхал Бранкевич

Програми радіо Марія про атеїзм
Атеїзм - головна причина проблем сьогодення
Говорять про Бога, а живуть як атеїсти
Символи радянського союзу
Двоєдушність може призвести до шизофренії
Споживацтво та сексуальна революція - виклики перед ЦерквоюВідгуки

Хто придумав Пресвяту Трійцю та як Її зрозуміти

Хто придумав Пресвяту Трійцю та як Її зрозуміти

Одна з найбільших таємниць Божого життя — це Пресвята Трійця. Церква вірить в єдиного Бога в трьох особах — Отця, Сина і Святого Духа. Отець Олексій Самсонов у своїй катехезі розповідає про таїнство Пресвятої Трійці та пояснює основи нашої віри.
Де знайти підтримку під час випробувань? - відповідає брат Микола Орач.

Де знайти підтримку під час випробувань? - відповідає брат Микола Орач.

"Все, що відбувається навколо можна порівняти із хвилями, які накривають людину. Опору, підтримку, настанову та втіху, ми можемо віднайти в Слові Божому, Службі Божій, сповіді, молитві та дотриманні інформаційної гігієни". Про мир та спокій під час випробувань розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
"Говоріть із Богом про свої рани, адже через них Він хоче вилікувати вашу душу", — отець Станіслав Свурка

"Говоріть із Богом про свої рани, адже через них Він хоче вилікувати вашу душу", — отець Станіслав Свурка

Про убогість духом розповідає настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, смт. Томашпіль, модератор руху Назаретських родин, отець Станіслав Свурка.
Як радіти в Господі у час війни? - катехиза отця Тараса Фітьо

Як радіти в Господі у час війни? - катехиза отця Тараса Фітьо

Отець Тарас Фітьо продовжує цикл сімейних катехез, коментуючи лист святого Апостола Павла до Филип'ян у якому він закликає завжди радіти у Господі.
"Апостоли подолали страх завдяки надії, яку їм дала Марія", — о. Матеуш Годек

"Апостоли подолали страх завдяки надії, яку їм дала Марія", — о. Матеуш Годек

Отець Матеуш Годек, настоятель парафії Архангела Михаїла в Павлограді, провів катехезу на Радіо Марія. Тема програми: "Марія — Мати надії". Катехеза поділена на чотири частини. У першій частині слухачі дізнаються про християнське розуміння надії, у другій — про надію в житті Марії. У третій частині священник практично пояснює, як людина може розвивати в собі християнську надію, а четверта частина катехези присвячена книзі отця Матеуша "Запитання про Марію".