Слухати Радіо

Зараз в ефірі

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

В ефірі

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

Розповідають про Бога, але живуть як атеїсти. Про атеїзм та його види розповідає отець Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Як атеїзм віддаляє від Бога. Про історію та види атеїзму розповідає отець Міхал Бранкевич. Досліджуємо Пастирську конституцію про Церкву в сучасному світі "Gaudium et spes".Явище атеїзму як певна форма віри в неіснування Бога розпочинається в 19-му столітті. Тоді ж було заявлено, що Бог помер, а саме людина і є тим богом. Це було більше емоційне аніж раціональне твердження, мовляв Бог є заздрісним бо не дозволив Єві пізнати добро та зло. І тут ми бачимо, що диявол маніпулює та стверджує, що Бог не хоче щоб людина пізнала добро та зло, а людина має бути більш самостійною. Тобто атеїзм має Біблійне коріння. Причини атеїзму знаходяться в нашому відступу від Бога.

Безбожність - це процес, коли різні особи намагаються демонструвати осквернення та осудження до Бога.

Види та причини атеїзму:

1. Одні люди відверто заперечують відсутність Бога - це воюючий атеїзм. Багато таких атеїзмів було серед комуністів, які стверджували, що початком життя була матерія.


Насправді, потрібно мати велику віру, щоб повірити що з мертвої матерії може постати життя. Така форма атеїзму є безсенсовна, але через гординю людина намагається довести зворотнє.

2. Агностицизм. Тобто людина не може довести, що Бог існує чи не існує. Така особа шукає постійно фактів, щоб довести перше чи друге.


Ми читаємо в Біблії, що Бог створив людину з любові і через любов її зберігає.


3. Маніпуляції. Щоб довести всемогутність Бога деякі вимагають, щоб Він створив камінь, який не може зрушити.

4. Емпіризм.  Дехто настільки підносить людину, що навіть віра в Бога стає порожньою. Тобто, стверджується, що у світі існує тільки те, що можна виміряти. Наприклад, повітря ми зможемо виміряти (тиск, швидкість...) а от Бога як можна зважити?, - запитують емпіристи.

5. Антропоцентризм.  Коли людина ставить іншу людину настільки високо що навіть немає місця для Бога.

6. Коли людина піклується, наприклад, змінами клімату, незважаючи на те, що такі процеси відбувалися на землі й раніше. Намагається зменшити емісію вуглекислого газу, щоб спасти цей світ. Така позиція спотворює правду, щоб знищити економіку менш заможних країн задля власної вигоди.

7. Інші уявляють бога, який жодної спільності з Євангелієм не має і в той же час вони осуджуючи відкидають його. Наприклад, дехто описує Бога як виключно мстивого, злого, який страхом керує людьми. На відміну цьому твердженню Євангельський Бог є любов, милосердний, добрий, Батько.

8. Дехто навмисно демонізує Бога та гіперболізує вирвані з контексту Біблії уривки, вчинки, а потім відкидає цю форму мовляв: Мені такий Бог не потрібний.


9. Теорії, які не мають підтвердження, а більш схожі на фантазії про Бога.

10. Занадто заклопотана земними справами людина також сповідує примітивний практичний атеїзм, адже їй ніколи приділити час Богу. В сучасному світі ця небезпека вельми поширена.

11. Уникання голосу совісті. Коли особа всіляко оминає пошуку відповіді на релігійні запитання.

12. Практична причина атеїзму - коли християни, які говорять про християнські принцити християнського не сповідують їх у своєму житті. Таке може бути коли ми занедбуємо цінності Божі.

Наше завдання не тільки називатися Християнами, але й бути ними в практичному житті. Ми маємо відповідальність сьогодні не тільки за себе, але й за багатьох тих з ким спілкуємося, живемо, комунікуємо. Відстежуючи своє життя ми можемо попередити згіршення інших людей, які дивляться на нас.

Атеїзм нас оточує з різних сторін та є вельми небезпечним - це серйозне випробування для Християнина. Розумійте, що існує Бог, а також існує сатана, який невпинно ворогує з нами.

Отець Міхал Бранкевич.

Слухайте інші програми автора, отця Міхала Бранкевича
Розпізнавання духів та духовна боротьба
Страх - головна зброя диявола
Єдність чи розбрат? Два шляхи розвитку
Муки самоосуду та відчуття провини
Страх, що забирає осудЦерква на захисті сімейних цінностейСучасні магічні явища, які сповідує людина

Відгуки

Асертивність. Що робити, аби задовольнити свої потреби, та не образити інших?

Асертивність. Що робити, аби задовольнити свої потреби, та не образити інших?

Асертивність. Цикл програм "Міць в слабкості" сестри Тетяни Богославець. "Особа, якій притаманна асертивна поведінка, не повинна завжди бути спокійною, усміхненою чи «дипломатичною», адже важливо, відповідно до обставин, віднаходити баланс між агресивністю та пасивністю". 
ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

Про створення фізичного світу та людини в циклі програм про Євангеліє Царства. В ефірі священник парафії Преображення Господнього УГКЦ, (с. Преображенка, Дніпропетровська обл) та лідер харизматичної спільноти "Галилея", отець Роман Братковський.
У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

Сестра Каміла Кармалюк говорить про страждання. Як навчитися приймати терпіння?
Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Продовжуючи тему традиції уділення святого Причастя у Католицькій Церкві, отець Вальдемар Павелець пояснює значення служіння надзвичайних роздавачів Святих Тайн. Священник перераховує умови за яких світська особа може отримати благословення від єпископа на таке важливе служіння. Під час програми дізнаєтеся в якій з українських дієцезій РКЦ присутня така практика.
Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

"Що я можу зробити сьогодні такого, щоб полегшити страждання людей?". Про актуальність особи отця Піо для Українців сьогодні розповідає брат-капуцин Сергій Воронюк. Програма до 55-ї річниці смерті Святого 23 вересня 2023 року.