Слухати Радіо

21:00

Вечірній ефір

В ефірі

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

Розповідають про Бога, але живуть як атеїсти. Про атеїзм та його види розповідає отець Міхал Бранкевич

Як атеїзм віддаляє від Бога. Про історію та види атеїзму розповідає отець Міхал Бранкевич. Досліджуємо Пастирську конституцію про Церкву в сучасному світі "Gaudium et spes".



Явище атеїзму як певна форма віри в неіснування Бога розпочинається в 19-му столітті. Тоді ж було заявлено, що Бог помер, а саме людина і є тим богом. Це було більше емоційне аніж раціональне твердження, мовляв Бог є заздрісним бо не дозволив Єві пізнати добро та зло. І тут ми бачимо, що диявол маніпулює та стверджує, що Бог не хоче щоб людина пізнала добро та зло, а людина має бути більш самостійною. Тобто атеїзм має Біблійне коріння. Причини атеїзму знаходяться в нашому відступу від Бога.

Безбожність - це процес, коли різні особи намагаються демонструвати осквернення та осудження до Бога.

Види та причини атеїзму:

1. Одні люди відверто заперечують відсутність Бога - це воюючий атеїзм. Багато таких атеїзмів було серед комуністів, які стверджували, що початком життя була матерія.


Насправді, потрібно мати велику віру, щоб повірити що з мертвої матерії може постати життя. Така форма атеїзму є безсенсовна, але через гординю людина намагається довести зворотнє.

2. Агностицизм. Тобто людина не може довести, що Бог існує чи не існує. Така особа шукає постійно фактів, щоб довести перше чи друге.


Ми читаємо в Біблії, що Бог створив людину з любові і через любов її зберігає.


3. Маніпуляції. Щоб довести всемогутність Бога деякі вимагають, щоб Він створив камінь, який не може зрушити.

4. Емпіризм.  Дехто настільки підносить людину, що навіть віра в Бога стає порожньою. Тобто, стверджується, що у світі існує тільки те, що можна виміряти. Наприклад, повітря ми зможемо виміряти (тиск, швидкість...) а от Бога як можна зважити?, - запитують емпіристи.

5. Антропоцентризм.  Коли людина ставить іншу людину настільки високо що навіть немає місця для Бога.

6. Коли людина піклується, наприклад, змінами клімату, незважаючи на те, що такі процеси відбувалися на землі й раніше. Намагається зменшити емісію вуглекислого газу, щоб спасти цей світ. Така позиція спотворює правду, щоб знищити економіку менш заможних країн задля власної вигоди.

7. Інші уявляють бога, який жодної спільності з Євангелієм не має і в той же час вони осуджуючи відкидають його. Наприклад, дехто описує Бога як виключно мстивого, злого, який страхом керує людьми. На відміну цьому твердженню Євангельський Бог є любов, милосердний, добрий, Батько.

8. Дехто навмисно демонізує Бога та гіперболізує вирвані з контексту Біблії уривки, вчинки, а потім відкидає цю форму мовляв: Мені такий Бог не потрібний.


9. Теорії, які не мають підтвердження, а більш схожі на фантазії про Бога.

10. Занадто заклопотана земними справами людина також сповідує примітивний практичний атеїзм, адже їй ніколи приділити час Богу. В сучасному світі ця небезпека вельми поширена.

11. Уникання голосу совісті. Коли особа всіляко оминає пошуку відповіді на релігійні запитання.

12. Практична причина атеїзму - коли християни, які говорять про християнські принцити християнського не сповідують їх у своєму житті. Таке може бути коли ми занедбуємо цінності Божі.

Наше завдання не тільки називатися Християнами, але й бути ними в практичному житті. Ми маємо відповідальність сьогодні не тільки за себе, але й за багатьох тих з ким спілкуємося, живемо, комунікуємо. Відстежуючи своє життя ми можемо попередити згіршення інших людей, які дивляться на нас.

Атеїзм нас оточує з різних сторін та є вельми небезпечним - це серйозне випробування для Християнина. Розумійте, що існує Бог, а також існує сатана, який невпинно ворогує з нами.

Отець Міхал Бранкевич.

Слухайте інші програми автора, отця Міхала Бранкевича
Розпізнавання духів та духовна боротьба
Страх - головна зброя диявола
Єдність чи розбрат? Два шляхи розвитку
Муки самоосуду та відчуття провини
Страх, що забирає осудЦерква на захисті сімейних цінностейСучасні магічні явища, які сповідує людина

Убогі та багаті засоби Церкви

Убогі та багаті засоби Церкви

"Ми часто хочемо бачити зовнішні плоди нашої віри, але чи помічаємо цінність убогих засобів, які обирав Ісус?" - запрошує поглянути на власні засоби на шляху до вічності о. Станіслав Свурка, настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, модератор Руху Назаретських Родин. 
2025-05-16 00:00:00
Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.

2025-05-16 00:00:00
"Я почала брати участь в організації адорацій, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

"Я почала брати участь в організації адорацій, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

«Колись подруга мене просто запросила на катехизу, а тепер я служу молоді в Церкві», - Анастасія Суворова, членкиня Молодіжної ради при Комісії душпастирства молоді. Про прихід до Католицької Церкви, про служіння в Луцькій дієцезії, а також серед українців у Польщі. 
2025-05-16 00:00:00
Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Про спільноту, що об'єднує жінок в усьому світі в особливому служінні, - "Матері в молитві". Гостею програми "Люди справи" є Тетяна Мазур - координаторка спільнот "Матері в молитві" в Івано-Франківську, мама трьох дітей та доцентка Івано-Франківського університету нафти і газу. 
2025-05-16 00:00:00
Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
2025-05-15 00:00:00