Слухати Радіо

Зараз в ефірі

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

В ефірі

Концерт привітань та гарного настрою

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Дайджест від Credo

16:45

Дитяча молитва

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

Розповідають про Бога, але живуть як атеїсти. Про атеїзм та його види розповідає отець Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Як атеїзм віддаляє від Бога. Про історію та види атеїзму розповідає отець Міхал Бранкевич. Досліджуємо Пастирську конституцію про Церкву в сучасному світі "Gaudium et spes".Явище атеїзму як певна форма віри в неіснування Бога розпочинається в 19-му столітті. Тоді ж було заявлено, що Бог помер, а саме людина і є тим богом. Це було більше емоційне аніж раціональне твердження, мовляв Бог є заздрісним бо не дозволив Єві пізнати добро та зло. І тут ми бачимо, що диявол маніпулює та стверджує, що Бог не хоче щоб людина пізнала добро та зло, а людина має бути більш самостійною. Тобто атеїзм має Біблійне коріння. Причини атеїзму знаходяться в нашому відступу від Бога.

Безбожність - це процес, коли різні особи намагаються демонструвати осквернення та осудження до Бога.

Види та причини атеїзму:

1. Одні люди відверто заперечують відсутність Бога - це воюючий атеїзм. Багато таких атеїзмів було серед комуністів, які стверджували, що початком життя була матерія.


Насправді, потрібно мати велику віру, щоб повірити що з мертвої матерії може постати життя. Така форма атеїзму є безсенсовна, але через гординю людина намагається довести зворотнє.

2. Агностицизм. Тобто людина не може довести, що Бог існує чи не існує. Така особа шукає постійно фактів, щоб довести перше чи друге.


Ми читаємо в Біблії, що Бог створив людину з любові і через любов її зберігає.


3. Маніпуляції. Щоб довести всемогутність Бога деякі вимагають, щоб Він створив камінь, який не може зрушити.

4. Емпіризм.  Дехто настільки підносить людину, що навіть віра в Бога стає порожньою. Тобто, стверджується, що у світі існує тільки те, що можна виміряти. Наприклад, повітря ми зможемо виміряти (тиск, швидкість...) а от Бога як можна зважити?, - запитують емпіристи.

5. Антропоцентризм.  Коли людина ставить іншу людину настільки високо що навіть немає місця для Бога.

6. Коли людина піклується, наприклад, змінами клімату, незважаючи на те, що такі процеси відбувалися на землі й раніше. Намагається зменшити емісію вуглекислого газу, щоб спасти цей світ. Така позиція спотворює правду, щоб знищити економіку менш заможних країн задля власної вигоди.

7. Інші уявляють бога, який жодної спільності з Євангелієм не має і в той же час вони осуджуючи відкидають його. Наприклад, дехто описує Бога як виключно мстивого, злого, який страхом керує людьми. На відміну цьому твердженню Євангельський Бог є любов, милосердний, добрий, Батько.

8. Дехто навмисно демонізує Бога та гіперболізує вирвані з контексту Біблії уривки, вчинки, а потім відкидає цю форму мовляв: Мені такий Бог не потрібний.


9. Теорії, які не мають підтвердження, а більш схожі на фантазії про Бога.

10. Занадто заклопотана земними справами людина також сповідує примітивний практичний атеїзм, адже їй ніколи приділити час Богу. В сучасному світі ця небезпека вельми поширена.

11. Уникання голосу совісті. Коли особа всіляко оминає пошуку відповіді на релігійні запитання.

12. Практична причина атеїзму - коли християни, які говорять про християнські принцити християнського не сповідують їх у своєму житті. Таке може бути коли ми занедбуємо цінності Божі.

Наше завдання не тільки називатися Християнами, але й бути ними в практичному житті. Ми маємо відповідальність сьогодні не тільки за себе, але й за багатьох тих з ким спілкуємося, живемо, комунікуємо. Відстежуючи своє життя ми можемо попередити згіршення інших людей, які дивляться на нас.

Атеїзм нас оточує з різних сторін та є вельми небезпечним - це серйозне випробування для Християнина. Розумійте, що існує Бог, а також існує сатана, який невпинно ворогує з нами.

Отець Міхал Бранкевич.

Слухайте інші програми автора, отця Міхала Бранкевича
Розпізнавання духів та духовна боротьба
Страх - головна зброя диявола
Єдність чи розбрат? Два шляхи розвитку
Муки самоосуду та відчуття провини
Страх, що забирає осудЦерква на захисті сімейних цінностейСучасні магічні явища, які сповідує людина

Відгуки

"Єврейські свята - є коренем нашої віри та Літургії", - отець Гжегож Вавжиняк

"Єврейські свята - є коренем нашої віри та Літургії", - отець Гжегож Вавжиняк

Який теологічний зміст свята Рош га-Шана? Задумуємось разом з отцем Гжегожем Вавжиняком.
"Як нам знаходити спокій?", - наука від о.Василя Германюка

"Як нам знаходити спокій?", - наука від о.Василя Германюка

"Щоб допомогти собі і іншим, потрібно бути відкритим на Бога", -  на це наголошує отець Василь Германюк, автор даної програми. Ця катехеза є спробою через Духа Святого зрозуміти, як нам знаходити спокій? Катехит радить слухати Слово Боже, звертатися до святих, дивитися на їхній приклад, як вони шукали спокій, і в цьому віднаходити правильність дій. 
Полон, катування на дибі та смаження на жаровні, - історія мученика та святого Вікентія де Поля

Полон, катування на дибі та смаження на жаровні, - історія мученика та святого Вікентія де Поля

27 вересня свята Церува згадує великого святого Вікентія де Поля.
"Якщо дорослі не зорганізують час дітям, то вони самі його собі організують. І не завжди це буде в християнському дусі", - о.Вальдемар Павелець

"Якщо дорослі не зорганізують час дітям, то вони самі його собі організують. І не завжди це буде в християнському дусі", - о.Вальдемар Павелець

Для кожного з батьків стає дилемою питання як спланувати вільний час для своєї дитини. Ця програма допоможе вам вирішити це питання. Отець Вальдемар Павелець наголошує, що проведення вільного часу дітьми також є невід'ємною частиною виховання. Священник підкреслює, що якщо дорослі не зорганізують час дітям, то вони самі його собі організують. І не завжди це буде в християнському дусі. 
"Якщо кожен з нас, я перший, всі хто мене слухають, і цілий наш народ покаються, тоді Господь швидко змилосердиться над нами", - о.Віталій Козак

"Якщо кожен з нас, я перший, всі хто мене слухають, і цілий наш народ покаються, тоді Господь швидко змилосердиться над нами", - о.Віталій Козак

Хранитель Національного Санктуарію Матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві, отець Віталій Козак, продовжує цикл катехез на Радіо Марія присвячений пророкам. Ця програма знайомить слухачів з пророком Йоною. Катехит говорить, що є помилкова думка, начебто пророк Йона є тим самим сином вдови із Сарепти, якого воскресив пророк Ілля. Але якщо розібратися, наголошує священник, то Йона жив на років 150-200 після пророка Іллі.