Слухати Радіо

Зараз в ефірі

23:40

Святий дня

В ефірі

Літургія годин (Бревіарій)

Поразка перемоги?

Філистимляни перемогли Ізраїль, полонили ковчег, але самі найбільше постраждали від цього, здавалось би, полону і приниження. Полонений ковчег побив їхні землі. Про це в біблійній передачі Олексія Погорєлова "Запилена святість".

"Майстерня" пастора Геннадія Мохненка

Про прифронтовий Маріуполь та дітей з республіки "Пілігрим" в передачі "Майстерня" розказав пастор Геннадій Мохненко, який, виявляється, є одним зі співзасновників "Правого сектору" - так про нього говорять російські ЗМІ.

Про страждання

В катехизі отця Костянтина Морозова говорили про страждання, їхній сенс та сприйняття людиною. Як в своїй, здавалось би, безнадійній ситуації побачити сенс, побачити Христа.  

Злий геній Теофана Прокоповича

18 століття знаменувало початок нової доби і для Росії з Україною, і для церкви в цих двох країнах. Гетьманщина, створена Іваном Мазепою, все більше перетворювалась на безправну провінцію. Мазепа намагався протестувати, але марно. Виступ його проти російського царя на боці шведів також увійшов в історію як відчайдушний, самовідданий але марний крок, красивий символ для майбутніх поколінь, знаменний в далекоглядній перспективі, який однак не приніс жодної користі в ті часи. А держава Петра Першого тріумфально крокувала до слави і розквіту.

Можеш змінити від простору довкола до цілої країни… Спробуй

«Прийшла ідея в голову і я купляв лист поролону, різав його на  губки для миття машин і продавав їх по 50 копійок водіям припаркованих автомобілів. Це була не легка робота ти обходиш все місто, а один там з п’ятьох купує…Але я вдячний своїм батькам, що вони не мали змогу мене розбалувати». В «Рецептах життя» про те, як починав бізнес успішний ресторатор, підприємець, керівник компанії «23 ресторани», головний ідейник Теплого міста, візуального стилю Івано-Франківська та громадського ресторану UrbanSpace100 Юрій Филюк.

Злий геній Феофана Прокоповича

Як дотепно вказував Яків Кротов, російський священик, дисидент і письменник, один з постійних гостей на Радіо Марія, Україна 17-18 століть, знаходячись на перехресті культур, було відкрито і до грецької православної традиції, і до європейської католицької, і до європейської протестантської. Як наслідок, каже Кротов, випускники українських шкіл і українські церковники могли бути прихильниками католицтва, могли захоплюватись протестантизмом або взагалі відкидати все. Представники останньої категорії на щастя не дали нам видатних діячів, До першої категорії можна віднести Стефана Яворського, Димитрія Ростовського взагалі більшість українських інтелектуалів того часу. А ось до другої категорії, до прихильників ідей протестантизму, належав Феофан Прокопович, одна й найбільш контроверсійних і водночас найбільш значних постатей свого часу. Це був насправді великий філософ, теолог, політик, інтриган, астроном, фізик, поет, викладач, підлабузник, ректор Київської академії, один з засновників російської академії наук, реформатор, адміністратор,

"Школа лідерства" про покликання до святості та містики

В передачі "Школа лідерства- школа духовності" отець Олег Кондратюк пропонує замислитися над нашим покликанням до святості та містики. Наша реальність, в тому числі християнська, підказує щось інше - бодай би смертними гріхами не грішити, наша віра млява, Бог мислиться в юридичних категоріях - "згрішив/незгрішив". Як змінити життя молитви? Як побудувати відносини з Богом? Дізнаєсь в програмі.
 

Ковчег Божого завіту VS філистимляни

Філистимляни завдали нищівної поразки Ізраїлю, принизили їх забранням ковчег Божого завіту, але від цього постраждали самі. Горе переможцям, які принижують переможених. Про це в біблійній передачі Олексія Погорєлова "Запилена святість".

Образа, непрощення

Про це в передачі "У ваших намірах" з отцем Лаврентієм Жезіцьким. Як непрощення може ув'язнювати душу того, хто не прощає? Я подолати бар'єр в собі і попросити прощення або сказати про образу? У вирішенні цієї проблеми отцю допомагали слухачі зі своїми запитаннями та свідченнями.

Катехиза про царицю Естер

В катехизі отця Володимира Куснєжа говорили про царицю Естер та роздумували над тим до якої межі можна порівнювати цю історію зі Старого Завіту з подіями сучасної України.

Бр. Станістав Нуцковський - "Великий піст - час знімати маски"

В програмі "Уваших намірах" францисканець Станіслав Нуцковський допоміг нам по-новому поглянути на старий добре відомий Піст. Якщо ви лінитеся - займіться собою, якщо трудоголік - відпочиньте самі і приділіть увагу тим, хто її потребує. Не сумуймо, адже час посту благословенний!

Про алкоголь. Заключна катехиза

Отець Вальдемар Павелець завершує тему алкоголізму. Порушуємо багато питань, які стосуються алкоголізму - співзалежність, жертовність заради алкоголіка, сепарація від алкоголіка. Чи можна християнину, який живе поруч з алкоголіком, терпіти знущання над собою? Якщо так, то до якої межі?

Сучасний українець від «моя хата скраю» до «я за все відповідаю»

Сьогодні в «Рецептах життя» говорили про українців. Модель поведінки «від «моя хата скраю» до «я за усе відповідаю» — доволі літературне звучання однієї із бажаних змін, яку промоціюємо за допомогою The Ukrainians. Допомагаємо запускати вірус відповідальності у публічний простір…» Гість ефіру Тарас Прокопишин - соціолог, керівник соціологічної групи Infokratos. Засновник Вуличного університету, співорганізатор проекту The Ukrainians.

Стратегія для України від Несторівської групи

Про стратегію для України, цінності та можливості в передачі "Майстерня" з Євгеном Глібовицьким, експертом з довготермінових стратегій, членом Несторівської групи.
 

Про майбутнє України

Чи бачимо ми майбутнє України і своє в ній? Який горизонт планування і бачення є доступний для нас? Яким ми бачимо це майбутнє і що я готовий робити задля нього? Про це в передачі "Точка відлілку" з богословом Олександром Доброєром. 

Як вижити в час загального зубожіння країни

Рекомендації від отця кармеліта Віталія Козака з практики святої сестри Терези Авільської.  В час коли більшість країни думає, як вижити в умовах війни і економічного дна, роздумуємо над досвідом святих Церкви і користаємось з нього.

Молитва Хресної дороги на другий тиждень Великого посту

Екуменічна Хресна дорога з вчителями християнської медитації о. Джоном Мейном та о. Лоренсом Фріменом.

Коли папа Франциск приїде в Україну? Про це в програмі «Християнство сьогодні» з Юрієм Чорноморцем

Під час візиту  AD LIMINA APOSTOLORUM єпископи католицької церкви в Україні вручили Папі запрошення від Петра Порошенка. І вже за мить - ЗМІ вибухнули повідомленнями, що папа Франциск відвідає нас. Але наскільки реальним є візит Папи і коли саме його чекати? Про це в програмі.

Про «православний піст» на католицькому радіо

На перший погляд, православний піст можна охарактеризувати одним словом – «строгий». Але у чому особливості і краса посту за візантійською традицією, про це спілкувались в програмі «Наближаючись до православ’я» з протоієреєм Андрієм Дудченком, отцем УПЦ.

Святитель Дмитрій Ростовський

Наприкінці 17 – на початку 18 століття з України до Росії їхало безліч вчених, музикантів, художників, викладачів і церковних ієрархів. Доля їхня складалася по-різному. Хтось залишався безвісним і безгрішним, тобто, без грошей, хтось робив блискучу кар'єру і не мав приводу жалітись, хтось робив кар'єру, але щастя з того не мав. Але, мабуть, найбільш пощастило Данилові Туптало, або Тупталенко, в чернецтві Димитрію, сину козацького сотника, який завершив свої дні митрополитом Ростовським і Ярославським, автором найбільшої збірки житій святих, а також численних духовних пісень:

Очікування, не означає бездіяльність

Ми чекаємо на прихід Христа і робимо добрі справи. Навіть найменший жест милосердя вже не є краплею в морі, адже кожен з нас - інструмент добра у великому задумі Бога. Про це в катехизі сестри Урсули.

Стефан Яворський

Кінець 17 століття і перша половина 18-го були добою коли українські церковники, митці і вчені масово робили кар'єру в Росії. Таких як Дмитро Бортнянський, Дмитро Левицький, Рафаїл Краснопольський, Варнава Волостковський, Варлаам Вонатович, були десятки й сотні. Але найбільш відомими, найбільш значними і як науковці, і як письменники, і як церковники були Стефан Яворський, Димитрій Туптало і Феофан Прокопович.
Стефан Яворський, до постригу Симеон, народився у 1658 році, в місті Яворів. Зараз це затишний райцентр Львівської області, оточений лісами, від яких і отримав свою ботанічну назву, ланами і ставами. Таке собі типове галицьке містечко – кілька церков, одна 17 століття, друга 19-го, третя 21-го, ренесансний костел, середньовічна площа, кілька старовинних будинків і приємних музейчиків, залишки оборонних валів і навіть невеличкий замок – щоправда, захований у військовій частині, зате з підземними ходами, нещодавно відреставрованими. Одним словом, завітати варто. Але під час російсько-польських війн його родина з цієї галицької казки перебирається на Лівобережжя і селиться коло Ніжина. Молодий Симеон йде вчитись до Києво-Могилянської колегії.

Зрілість Самуїла

19 Самуїл виріс, і Господь був із ним і не дав ані одному його слову впасти на землю. Ці слова дуже показові. Особливо для батьків, які бідкаються, що їхні діти їх не слухаються, що не мають жодного авторитету. Ці батьки сиплють словами, а вони падають на землю одне за одним. Перед тим, як бідкатися і лаятися на своїх дітей подивіться дуже уважно на Ваше життя і на Вашу поставу по відношенню до Божого Слова. Фактично ті, хто говорить, що мої діти мене ні за що мають, розписуються у власному непослуху Божому Слову. Отож, немає нічого без наслідків, і не завжди треба вину шукати в інших.

Юність Самуїла

26 Хлопчина ж Самуїл ріс дедалі більше й здобував дедалі більш ласку так у Бога, як і в людей. Пам’ятаєте подібний вірш використовується по відношенню до Ісуса, якого батьки знаходять в храмі. Він також різ і знаходив ласку у Бога і в людей. Цікаво, що процес знаходження ласки у Бога і в людей є обопільний, можна сказати паралельний. Якщо я стаю дуже побожним і мене починає все більше і більше дратувати гріховність людей, які мене оточують. Мені стає все не приємніше з ними знаходитися, то можливо моя духовність будується на хибному уявленні про духовність. Бо не можна знаходити ласку в Бога і одночасно ставати нетерпимим до людей. З іншої сторони істинної приязні людей і глибоких відносин з людьми неможливо побудувати без того, щоби не поглиблювати свій зв’язок з Богом.

"Майстерня" Олександра Саврука

Олександр Саврук, декан Києво-Могилянської бізнес школи розповів про мислення бізнесменів і пояснив чому сьогодення України варто вважати не лише часом кризи, але і часом можливостей.

 

Катехиза про замовчування

В катехизі отця Миколи Мишовського говорили про замовчування в родині та наслідки такого замовчування. Отець також порадив жінкам бути обреженими і делікатними, коли вони хочуть розпитати про бойовий досвід своїх чоловіків.

Містичний досвід

Зустріч з Богом можна лишень пережити. Багато можемо про це говорити, теоритезувати, але залишається незмінним питання: "Чи ти реально зустрів Бога? Чи маєш цей досвід?" Про це ми і говорили сьогодні в "Школі лідерства - школі духовності" отця Олега Кондратюка. Зважайте лишень, що за містичним досвідом стоїть Божа ціль - містичний стан, тобто - від поодиноких секундних чи навіть хвилинних досвідчень до постійного перебування у єднанні з Богом.
 

Марта і Марія зустрінуться

В "Школі лідерства - школі духовності" ми продовжуємо говорити про парадокси містичного життя. Наступний парадокс Тереза Авільска назвала зустріччю Марфи і Марії, діяльнісної та споглядальної натури. Це є неможливим без містики, бо, зазвичай, ми впадає в якусь із крайнощів - молимося, занедбуючи свої земні справи? або працюємо, служимо, занедбуючи молитву. Як досягти балансу? Про це наша сьогоднішня "Школа".

Знання в непізнанні

В "Школі лідерства - школі духовності" отця Олега Кондратюка ми продвожуємо досліджувати парадокси духовного життя, в цій передачі - парадокс "знання в непізнанні". Про це говорив містик Сузо, а Йоан від Хреста зауважував, що, коли розум охоплює темрява, то дух має найбільше світло. Як це можливо? Знання в непізнанні? Але пригадайте "Ісусову молитву", коли ми промовляємо одну і ту саму фразу, нічого не додаючи до наша знання інтелектуального, але пізнаючи Бога в спосіб духовний.

Ексклюзив. В прямому ефірі на Радіо Марія одразу чотири єпископи РКЦ розповіли про візит AD LIMINA APOSTOLORUM

Про те наскільки папа Франциск обізнаний з ситуацією в Україні. Про те коли закінчиться війна. І про те, чим займаються єпископи Римсько-католицької церкви в Римі. З перших вуст тільки для слухачів Радіо Марія.