Слухати Радіо

Зараз в ефірі

04:20

Святий дня

В ефірі

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

07:00

Меса

07:40

Гіркі жалі

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

Співзалежні. Чому в дорослому віці людина переживає біль самоосуду, непотрібність, провину, страх?

Поділитись з друзями
Співзалежність, серед іншого, є причиною самоосуду, невпевненості та стану жертви людини, - сестра Марія Слезяк зі згромадження Сестер Служниць Святого Духа, SSpS. 
Я жила в сім'ї де батько був алкозалежним. Лише перебуваючи в монастирі, коли досліджувала цю проблематику зрозуміла, що була співзалежною. А нещодавно в одній проповіді почула хороше тлумачення цього явища. Отже, залежність - це прив'язаність до речовин чи шкідливих дій (напоїв, тютюну, наркотиків, ігор тощо), а співзалежність - це перебування під впливом людини залежної, тобто від когось, - розповідає сестра Марія.

У монастирі, коли я усвідомила, що співзалежна то сильно обурилася.
Адже не вважала себе залежною від когось чи чогось. Але низька самооцінка, самоосуд, недовіра, сором за рідних вказували, що я співзалежна від проявів батька алкоголіка. Річ у тім, що бачення світу такої людини наповнене смутком. Така особа боїться довіряти Богу. 

Через деструктивні прояви Батька в алкогольному сп'янінні я не хотіла, щоб хтось керував у моєму житті, зокрема Бог. Коли тато випивав то перетворювався із доброго чоловіка на деспотичного керівника, який грубо вказував дітям що потрібно правильно робити. Це неодноразово ранило мене та вплинуло на довіру до Творця та інших людей.

Часто жінки в яких тато зловживав створюють собі пару із алкозалежним. Така модель комунікації їм зрозуміла і вони терплять це явище протягом всього життя.

Моя мама також була співзалежною. Коли тато пив то вона приєднувалася і разом із ним вживала вино. Я запитала якось у неї чому вона це робить і у відповідь почула: "Я думала, що таким чином йому залишиться менше спиртного і він не буде так сильно напиватися". Так, не усвідомлюючи того, мати стала співзалежною.

Співзалежна людина нещаслива бо живе в темряві. Така особа живе в осуді себе та недовірі Богу. Це темрява диявола де він спокушує людину та тримає її в омані. Тут важливо поступово будувати відносини з Богом та розвивати довіру в спілкуванні з Творцем.

Сестра Марія Слезяк

Співзалежність — патологічний стан, що характеризується глибоким проникненням і сильною емоційною, соціальною або навіть фізичною залежністю від іншої людини. Найчастіше термін вживається по відношенню до рідних і близьких алкоголіків, наркоманів та інших людей з якими-небудь залежностями, але далеко не обмежується ними.

Співзалежна людина, дозволивши поведінці іншої людини впливати на себе, стає повністю поглинена тим, щоб контролювати її дії таким чином регулюючи власний стан.

Для стану співзалежності типово:

У соціальній психології виділяється кілька ролей співзалежних людей. Відома модель «Трикутник Карпмана», в якій виділяють:

  • Роль «рятівника»;
  • Роль «переслідувача»;
  • Роль «жертви».

Слухати програми про співзалежність та залежність


Прийде час і ти зрозумієш, чому є так
Муки самоосуду та відчуття провини
Зранення та негативний досвід
Про що нам говорить осуд
Справжня свобода людини
Свобода від нікотинової залежності
Пошук задоволення від смаку. Наслідки


Відгуки

Чому християни не вірять в реінкарнацію? - відповідь святого Іринея

Чому християни не вірять в реінкарнацію? - відповідь святого Іринея

Восьма катехиза із серії програм "Святий Іриней. Доказ апостольського проповідування". Роздумуємо над 11 -12-м пунктами Епідейксису: "Створення Адама та Єви в Раю". Автор програми, отець Енріке Лопес Імбернон.
Шукай мир Божий. Будь відважним!, - отець Сергій Кіппа

Шукай мир Божий. Будь відважним!, - отець Сергій Кіппа

Історія зустрічі з Богом та покликання до священства монаха капуцина Сергія Кіппи. "Шукайте шалом - мир в Бозі! Якщо Бог дає благодать, то це найпрекрасніше, що може бути".
Історія фатимських дітей, - катехеза о. Олексія Самсонова

Історія фатимських дітей, - катехеза о. Олексія Самсонова

У травні 1917 року Пресвята Богородиця обʼявилася звичайним португальським дітям біля містечка Фатима. Це були свята Жасінта, святий Франціско та Люсія. Невдовзі після зустрічі з Дівою Марією двоє з них померли (Жасінта та Франціско), натомість найстарша з них Люсія прожила багато років і стала свідком обʼявлень Богородиці для цілого світу. Історію трьох фатимських дітей розповідає о. Олексій Самсонов. 
"Це буде грандіозна подія!" - отець Костянтин Морозов про Ювілейний рік

"Це буде грандіозна подія!" - отець Костянтин Морозов про Ювілейний рік

Отець Костянтин Морозов продовжує розповідати про святкування Ювілейного 2025 року, що має назву "Подорожуючи в напрямку надії".
"За роки Незалежності в Україні вчинено понад 30 мільйонів абортів", - Тереза Андрущишина

"За роки Незалежності в Україні вчинено понад 30 мільйонів абортів", - Тереза Андрущишина

"Катехезу провадить доктор суспільних наук в галузі педагогіки Тереза Андрущишина. Тема конференції: "Значення мови у формуванні правильних установок у житті". Використання терміну "плід" щодо дитини, яка знаходиться в лоні матері, є дуже некоректним".