Про соціальний та психологічний зміст громадських уявлень про війну та мир говоримо у програмі "Люди Справи" з полковником Олегом Домбровським - військовим експертом з
питань морально-психологічної підтримки особового складу, інформаційної протидії та комунікацій.
Соціально-психологічний зміст уявлень про мир та війну відображає складну динаміку суспільного життя, що формується під впливом тривалого протистояння в російсько-українській війни. Характеризують ці уявлення соціальний та психологічний змісти. Розглянемо чинники соціального змісту.
Патріотизм та національна єдність. Приналежність до цього чиннику дає можливість розуміти: хто ми є, що робимо та, як у подальшому будемо діяти. Саме під час вторгнення ми більше почали говорити про те, що нас об'єднує. Над ціннісно-орієнтативними виборами ми й працюємо, адже на них тримається вся країна
Поляризація. Війна загострює різні погляди на політичні, соціальні питання, що можуть призводити до поляризації в суспільстві. Сьогодні, частина громадян вболіває за вирішення конфлікту мирним шляхом, але правда в тому, що ворог рахується завжди із сильними. Тут нам доведеться проявити не тільки фізичну силу, але й внутрішню, духовну стійкість до спротиву на довготривалий термін. Нажаль, поляризація вносить дисбаланс у єдність суспільства.
Економічні наслідки. Війна завжди негативно впливає на економічний стан в суспільстві та погіршує соціальний захист. Сьогодні, уряд докладає максимум зусиль, щоб ці наслідки були максимально анонсовані для громадян і щоб кожен міг отримати допомогу та відчував себе в максимальній зоні комфорту.
Психологічний зміст. Війна - це тривога та стрес, адже загроза воєнних дій може призводити до зниження якості життя та погіршення здоров'я. Але Українці демонструють високий рівень стійкості та здатність адаптуватися до нових реалій. У цьому і є наша унікальність, що проявляється у потужному волонтерському русі та масштабній підтримці громадян із-за кордону.
Полковник Олег Домбровський - військовий експерт з питань морально-психологічної підтримки особового складу, інформаційної протидії та комунікацій. Страх перед невідомим та мобілізаціяПочути. Підтримати. Допомогти.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.