Слухати Радіо

Зараз в ефірі

15:45

В родині "Радіо Марія"

В ефірі

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Свята Літургія із храму св. Мартина (Мукачево)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

Навернення варварів, розвиток західного монашества та Папської держави в VI-VII століттях.

Поділитись з друзями
В ефірі Радіо Марія головний редактор журналу Скинія, монах-оріоніст, отець Юрій Блажиєвський. Тема катехизи: "Навернення варварів, розвиток західного монашества та розвиток Папської держави в VI-VII століттях". 
"Сьогодні ми розглянемо XI-XII століття. І зосереддимо вашу увагу на наверненні варварів, розвиток західного монашества та розвиток Папської держави. Ситуація на політичній мапі Європи була цікавою. Туди приходять молоді, варварські народи, які починають створювати нову культуру. Цей період був насичений брутальною силою та війнами. Церква грала ключову роль та допомагала пережити цей буремний час", - розповідає отець Юрій Блажиєвський.

Від занепаду та масового переміщення народів найменше постраждала Ірландія, куди було важко досягнути варварам. Ця країна найменше постраждала протягом цих двох сторіч, що й дозволило християнству розвиватися в цій країні. Саме тому  поширення християнства варварським народам, які заселили Європу відбувається і завдяки Ірландії. 

Вся північна Італія, Тоскана та середня частина півострова поступово заселялася Лангобардами - племенами, які відрізнялися від місцевих тим, що чоловіки носили довгі бороди. Їх називали "довгобородими". Протягом 1500 років після заселення Лангобардів Італія була розділена. 

Через нашестя варварів місцеве населення Італії починає тікати в тяжкодоступні місця на узбережжі. Так виникає Венеція, яка згодом стає центром торгівлі.
Церква розпочинає велику місійну акцію проповіді Христа варварським племенам та сусідським народам. Поступово відбувалося масове навернення.


Щось подібне відбувалося й під час Євангелізації Русі. Спочатку охрестився князь, а потім місіонери йшли до навколишніх міст та сіл охрещуючи їх. Але Церква розуміла, що цим людям потрібна ретельна Євангелізація, адже в більшості вони не розуміли що таке хрещення і для чого воно потрібно. Тоді мало хто з людей вмів читати, а будуючи мережу церков, оздоблюючи їх розписами Церква починає комунікувати з народами.

Розвиток Західного монашества відбувається завдяки Святому Бенедикту. Абатства стають центрами з організованим життям посеред нестабільного світу. В той час монастирі розвиваються найшвидше в історії. Від одного монастиря до іншого можна було дійти протягом одного дня. В цих монастирях-центрах відроджувалася культура, економіка та популяризувалася праця рук, але й монахи вміли ділитися здобутками цієї праці. Монахи приймали бідних, хворих та подорожуючих, які наражалися на небезпеку в дорозі. Монастирі стають не тільки центрами культури, а й центрами медицини та економіки, ба більше - центрами туризму, адже мали можливість розмістити мандрівників та рекомендувати найбільш безпечний шлях для подорожі.


Відгуки

"Чому Господь обрав саме Марію?" - пояснює отець Міхал Барнкевич

"Чому Господь обрав саме Марію?" - пояснює отець Міхал Барнкевич

У вступній катехизі присвяченій циклу христології, отець міхал Бранкевич розповідав про обранність Богородиці Діви.
"Якщо ми перед розмовою молимося до Ангела-Хранителя то дійсно хочемо порозумітися", - сестра Юлія Заводовська

"Якщо ми перед розмовою молимося до Ангела-Хранителя то дійсно хочемо порозумітися", - сестра Юлія Заводовська

"Для мене свято Святих Ангелів-Хранителів - це іспит совісті". Про вшанування Святих Ангелів-Хранителів розповідає монахиня зі Згромадження Сестер від Ангелів сестра Юлія Заводовська (м. Вінниця)
Як християнин має ставитись до війни?

Як християнин має ставитись до війни?

Що Другий Ватиканський собор говорить про війну?
Чому навернувся імператор Костянтин?

Чому навернувся імператор Костянтин?

Отець Костянтин Морозов продовжує говорити про історію Літургії за часів імператора Костянтина.
Яка насправді політика Ватикану щодо України? - розповідає отець Петро Балог

Яка насправді політика Ватикану щодо України? - розповідає отець Петро Балог

Отець Петро Балог говорив про вислови Папи в контексті подій в Україні.