Слухати Радіо

23:00

Слово на кожен день

В ефірі

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

Папа Франциск був здивований, що Українська влада й досі не повернула костел Святого Миколая Церкві, - отець Павло Вишковський

Настоятель парафії Святого Миколая в Києві, отець Павло Вишковський.
В Італії, у місті Немі, відбувся генеральний капітул нашого згромадження де серед 150 облатів із 70 країн вибирали головного представника. Це був 37-й генеральний капітул, що відбувається кожні 6 років та триває місяць. Цього разу генеральним настоятелем став іспанець, отець Луїс Ігнаціо Роїс Алонсо ОМІ, діючий настоятель місії у Східній Сахарі. Отець-генерал має адміністративний та управлінський досвід і був здивований, що його було вибрано. У своєму виступі він заявив, що в першу чергу хоче приїхати з візитом до України, - розповідає отець Павло Вишковський.

Крім обрання генерального настоятеля, та генерального вікарія, генеральних асистентів, генеральних радників, які будуть вести згромадження місіонерів-облатів вирішувалися і різні юридичні питання та були утверджені деякі зміни.

Окрім генерального капітулу мав нагоду відвідати парафії, які прийняли Українських біженців. Ми поспілкувалися з дітьми та матерями, які говорили, що дуже сумують за своїми батьками.

Про долю костелу Святого Миколая в Києві
Також, протягом місяця я мав дві зустрічі з Папою Римським Франциском де ми піднімали проблематику костелу святого Миколая, що у Києві. Він був дуже здивований, що костел і досі не повернуто парафії, адже на офіційному рівні Українська влада затвердила Папу в протилежному.

Мені прикро, що Українська влада веде себе недобросовісно та не дотримує свого слова. Ми знаємо, що на ремонт костелу Святого Миколая виділялися та виділяються великі гроші, але храм досі перебуває в аварійному стані та потребує належного догляду, реставрації. Дуже прикро, що така недобросовісна поведінка нашої влади призводить до тяжких наслідків.

Доля храму - це як доля України. Пограбований, занедбаний, як і наша земля. 31 рік безперервних петицій, прохань, обговорень нажаль не змінили відповіді можновладців. Навіть війна не змінила ставлення чиновників до проблематики. Костел наразі в дуже поганому стані. Протягом 30 років його використовували, але не відновлювали. Сьогодні влада і порядку там не наведе і не передає храм у власність Церкви. Реставрація, яку провела держава була поверховою і не вирішила головних проблем будівлі, адже відбулася зі звичним розкраданням ресурсів. Колись комуністи проливши кров парафіян та священників забрали костел, а сьогоднішня влада нічого не робить щоб відновити історичну справедливість.
Наразі будівля перебуває на балансі міністерства Культури та інформаційної політики України. За ними останнє слово, рішення та підпис у вирішенні цієї ситуації.

Зичу, щоб Святий покровитель Юда Тадей допоміг нам у справі повернення храму Церкві.

Настоятель парафії Святого Миколая в Києві, отець Павло Вишковський.


Слухати програми отця Павла Вишковського
Ми не знаємо чи переживе костел зиму...
Яких трьох ворогів маємо перемогти?
Святість - найбільша наша мета!
Бог дав владі безліч знаків для повернення костелу
"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

Представниця видавництва «Святого Павла» Юлія Берт розповідає про новинку – книгу американського архієпископа Фултона Джона Шіна «Шлях до миру серця». За словами Юлії, ця книга допомагає віднайти джерело надії у складні й темні періоди життя. Автор ділиться духовною мудрістю, яка не втрачає актуальності, попри час. Також Юлія Берт зачитує деякі цитати з творчості Шіна – автора понад 60 книг, багато з яких уже перекладені українською мовою.

2025-07-11 00:00:00
Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

У межах циклу катехиз на тему восьми блаженств о. Григорій Рассоленко заглиблюється у Слово першого блаженства – «вбогі духом» – і запрошує до роздумів. Важливо розуміти, що вбогий, за словами отця, не означає бідний матеріально.
2025-07-10 00:00:00
"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.

2025-07-10 00:00:00
"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.

2025-07-09 00:00:00
Як говорити з дітьми про ангелів?

Як говорити з дітьми про ангелів?

З дітьми потрібно говорити про віру серйозно — так само, як і з дорослими. У катехезі сестра Юлія Заводовська зі Згромадження Сестер від Ангелів (м. Вінниця) ділиться порадами, як доступно й водночас глибоко вести розмову з дітьми про ангелів. 

2025-07-09 00:00:00