Слухати Радіо

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

Розкрити покликання дитини. Переваги навчального методу Марії Монтессорі

Про особливості методу Монтессорі розповідає заступниця директора з навально-виховної роботи, вчителька біології та екології салезіянського ліцею "ВСЕСВІТ" Антоніна Станішевська, м. Житомир.
Радянська система освіти походить від Прусської. Коли робітників, які працювали на заводах, потрібно було швидко навчити читати та писати. Однолітки збиралися в класи де уроки тривали 45 хвилин, а потім перерва. Класова система освіти копіювала цех, де учні - це робітники, а вчитель - це майстер, який керує процесом та знає, що та кому потрібно робити. Це було актуально для того періоду та умов.

Але тут не враховувалися потреби людини та її вік. Так слабші випадали з процесу та не розвивалися різносторонньо. Такий підхід вигідний для систем, які хочуть керувати людьми. 

Кожна людина від народження, має своє призначення та місце в суспільстві. Методика Монтесорі приділяє увагу розвитку особистих якостей дитини та розкриття її місії. Ми даємо можливість дитині практикувати навички самообслуговування, турботи про себе та один про одного.

Наприклад, коли дитина неспокійна то ми  їй даємо завдання пов'язані з переливанням води, що дуже заспокоює її. Також педагог враховує контроль помилок. Коли дитина помилилася, наприклад, розлила воду, то вчитель дає ганчірку, щоб вона прибрала. Дитину не сварять.

Серед іншого, бов'язковими є уроки тиші та уроки миру де діти, які посварилися сідають за столик де спілкуються допоки не досягнуть примирення. Ось такими малими кроками діти навчаються комунікувати із собою та іншими.

Заступниця директора з навально-виховної роботи, вчителька біології та екології салезіянського ліцею "ВСЕСВІТ" Антоніна Станішевська, м. Житомир.

Слухати інші програми:


"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

"Найбільша трагедія сучасної людини — те, що вона втратила здатність стояти навколішки" - архієпископ Фултон Шін

Представниця видавництва «Святого Павла» Юлія Берт розповідає про новинку – книгу американського архієпископа Фултона Джона Шіна «Шлях до миру серця». За словами Юлії, ця книга допомагає віднайти джерело надії у складні й темні періоди життя. Автор ділиться духовною мудрістю, яка не втрачає актуальності, попри час. Також Юлія Берт зачитує деякі цитати з творчості Шіна – автора понад 60 книг, багато з яких уже перекладені українською мовою.

2025-07-11 00:00:00
Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

Хто такі вбогі духом? На кого я покладаюсь у житті?

У межах циклу катехиз на тему восьми блаженств о. Григорій Рассоленко заглиблюється у Слово першого блаженства – «вбогі духом» – і запрошує до роздумів. Важливо розуміти, що вбогий, за словами отця, не означає бідний матеріально.
2025-07-10 00:00:00
"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

"Нічого немає більшого, ніж бути дитиною Бога", - о.Леонід Міхалець

В ефірі брат-капуцин Леонід Міхалець, священник римсько-католицької парафії у місті Красилів. Темою катехитичної науки є протиставлення християнського персоналізму сучасному індивідуалізму. Головна думка отця Леоніда полягає в тому, що кожна людина покликана стати дитиною Божою і увійти в життя Бога – а це можливо лише через любов. Християнський персоналізм, на його думку, не знецінює особистість, але навпаки – розкриває її гідність у спільноті та у взаєминах любові з Богом та ближніми.

2025-07-10 00:00:00
"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

"Жінки, вертайтеся до жіночності", - о.Віталій Козак

У програмі отця Віталія Козака розглядається тема чутливості, інтуїції та внутрішньої цілісності жінки. Саме ця остання якість, як наголошує священник, і є проявом так званого «жіночого генія». Автор звертає увагу на приклади святих жінок, які зуміли повноцінно розкрити та втілити ці риси у своєму житті. На його думку, в сучасному світі особливо важливо, щоб жінка не втратила своєї жіночності та духовної глибини.

2025-07-09 00:00:00
Як говорити з дітьми про ангелів?

Як говорити з дітьми про ангелів?

З дітьми потрібно говорити про віру серйозно — так само, як і з дорослими. У катехезі сестра Юлія Заводовська зі Згромадження Сестер від Ангелів (м. Вінниця) ділиться порадами, як доступно й водночас глибоко вести розмову з дітьми про ангелів. 

2025-07-09 00:00:00