Слухати Радіо

Зараз в ефірі

12:20

Хресна Дорога

В ефірі

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:25

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

Розпізнавання духів та духовна боротьба. Духовні правила Ігнатія Лойоли

Поділитись з друзями
Чи є духовне життя вашим пріорітетом? Якщо ви спізнюєтеся на потяг то кидаєте все та стрімголов спішите, щоб встигнути. Отець Ігор Шклярук вікарій Парафії Пресвятої Трійці місто Волочиськ розповів про розпізнавання духів та духовну боротьбу.
Кожного з нас хвилює війна в Україні. Кожен стежить за новинами виснажуючи свою нервову систему. Сьогодні ж зосереджу вашу увагу на серці та чим воно наповнене. Серце людини немов човен у морі вітрила якого обдуває вітер. І кожен із нас - це немов би той моряк, який керує вітрилами та вибирає необхідний напрямок руху.
Наше життя складається зі світлої сторони - Божої та темної на яку впливає диявол - ворог усіх людей, розповідає отець Ігор Шклярук.


У своєму вченні Ігнатій Лойола помітив як впливають різні духи на його серце. Він говорить, що існує 3 типи духів. 1. Добрий дух - Божий, 2. Злий дух, 3. Людський дух. Знати себе - це початок духовного розпізнавання, щоб розпізнати початок певних рішень та тактик ворога.

Правила розпізнання духів Ігнатія Лойоли записані в "Духовних правилах".

1. Своєю поведінкою ворог нагадує жінку. Коли відчуває силу людини - то відступає, а коли відчуває слабкість то його безпощадність не матиме меж. Тобто чим більше нерішуча людина тим сильніше ворог-диявол може на цьому зіграти. Часто, коли виникають спокуси то варто подивитися у світлі віри на своє життя. Не у світлі страху, коли спокуса здається гігантською, коли хочеться капітулювати щоб стало легше.


Одна з багатьох оман - це догоджання спокусам, але Ісус відбивав спокуси Божим Словом. Нам важливо не шукати компроміс зі спокусами, а шукати Боже Слово, яке протиставимо їм.

2. Поблажливість та глядацькість, що дозволяє ворогу діяти. Коли людина проявлдяє великодушність до боротьби то диявол стає слабким та боягузливим. Спокуси, які допускає Бог, приходять із благодаттю її побороти. Тут Святий Ігнатій нагадує, що нам допоможе ПРОТИДІЯ. Тобто, коли сонливість та лінь долають під час молитви то потрібно завершити її і додати ще хвилинку молитви зверху.


3. Ворог діє як спокусник таємно. Тобто, ворог наражаючи людину на хитрощі хоче щоб людина зберігала оману в таємниці. А коли людина сповідається та виводить на світло гріхи то таємниця стає явною і втрачає силу. Памятайте, що Бог творить, а диявол спотворює.


Ми часто боїмося прибігати до Бога через тактику диявола, що призводить до ізоляції особи. Часто ми тримаємо свою проблему як той камінь в руці і поступово рука слабне. Буває, що людина коли говорить про свої переживання то не потребує рекомендації священника, адже озвучуючи проблему вже бачить що робити.


Тут важливим є духовне керівництво та друзі з якими ви ділите свою віру, досвід. Це коли ви можете в дружній бесіді віднайти відповіді поступово чи раптово.


Найбільша хвороба освідчених людей - самодостатність своїх суджень. Тут потрібен досвід, який може дати незаангажована в конкретну ситуацію людина, яка бачить вихід із ситуації.Часто буває, що людина, яка прийшла на сповідь основну річ відтягує на кінець. Але потрібно впершу чергу говорити про основний гріх бо саме він може бути причиною всіх інших наслідків.


Будьте відкритими. Диявол завжди обвинувачує та нагадує, що гріх завди є пекло. А Святий Дух вказує на вихід та захист Божий. У спільноті, роботі, сімї диявол атакує діалог та сіє недовіру, поділ. Хворою поведінкою в спільноті є насмішки, осуд, ігнорування.


4. Ворог поводиться як полководець, який хоче завоювати фортецю. Він постійно досліджує та вивчає нас, щоб знайти прогалини чи слабкі місця і потім атакує туди. Він будує атаку наші слабкості. Тому важливо знати над чим я працюю. Робіть щовечора іспит совісті щодо тієї звички, яку ви хочете виправити. Тут наше життя впорядковується таким чином, а ми бачимо де є результат, а де його немає.


5. Пізнати свої злі та добрі цінності. Так ми передбачаємо де буде сутичка в майбутньому. Ми дякуємо Богу за добрі цінності, які здобули протягом життя.


Порівняння з іншими людьми. Рекомендовано порівнювати себе із собою, яким мене бачить Ісус, із тим, які благодаті дав мені Бог в цьому дні та чи виконав я їх для перемоги над спокусою.

Памятайте, Бог бачить в нас потенціал та вірить в нас.


Відгуки

"Найпрекрасніший дар який можемо дати один одному - це наша присутність", - о.Вальдемар Павелець

"Найпрекрасніший дар який можемо дати один одному - це наша присутність", - о.Вальдемар Павелець

Продовжуючи тему попередньої катехези, "Про що діти не кажуть батькам?", отець Вальдемар Павелець говорить про час як вираз любові. У світі існує вислів: "час - це гроші", а блаженний Кардинал Стефан Вишинський говоиив: "час - це любов". Саме ця фраза береться за основу науки. Висновок катехези: "Найпрекрасніший дар який можемо дати один одному - це наша присутність".
"Війна проти України відбувається на різних рівнях! Але маємо потужну зброю - молитву!" - отець Роман Казьмерчак

"Війна проти України відбувається на різних рівнях! Але маємо потужну зброю - молитву!" - отець Роман Казьмерчак

Настоятель парафії Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії, отець Роман Казьмерчак продовжив цикл програм присвячених зверненню до сімей Святого Івана Павла ІІ.
Як навчитися чути Бога? - катехиза отця Юрія Зелінського (продовження)

Як навчитися чути Бога? - катехиза отця Юрія Зелінського (продовження)

Яу Господь говорить з людиною і як людині почути Бога?
"Страх є головною зброєю у руках диявола", о.Міхал Бранкевич

"Страх є головною зброєю у руках диявола", о.Міхал Бранкевич

Ця катехеза є продовженням циклу програм в якому отець Міхал Бранкевич коментує "Документи Другого Ватиканського Собору. Документ "Радість і Надія" в цій серії став епіцентром обговорення. Наближаючи слухачів до цієї конституції, священник підкреслює наскільки вона є актуальною сьогодні, хоча підписана Папою ще 1965 році. Цей документ описує причину всіх людських криз у свіжий і простий спосіб.
Як посилити молитву? - досвід святого Домініка

Як посилити молитву? - досвід святого Домініка

Сьогодні РКЦ згадує великого святого Домініка - засновника Ордену Отців Проповідників (Домінканців).