Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

Розпізнавання духів та духовна боротьба. Духовні правила Ігнатія Лойоли

Поділитись з друзями
Чи є духовне життя вашим пріорітетом? Якщо ви спізнюєтеся на потяг то кидаєте все та стрімголов спішите, щоб встигнути. Отець Ігор Шклярук вікарій Парафії Пресвятої Трійці місто Волочиськ розповідає про розпізнавання духів та духовну боротьбу.
Кожного з нас хвилює війна в Україні. Кожен стежить за новинами виснажуючи свою нервову систему. Сьогодні ж зосереджу вашу увагу на серці та чим воно наповнене. Серце людини немов човен у морі вітрила якого обдуває вітер. І кожен із нас - це немов би той моряк, який керує вітрилами та вибирає необхідний напрямок руху.
Наше життя складається зі світлої сторони - Божої та темної на яку впливає диявол - ворог усіх людей, розповідає отець Ігор Шклярук.


У своєму вченні Ігнатій Лойола помітив як впливають різні духи на його серце. Він говорить, що існує 3 типи духів. 1. Добрий дух - Божий, 2. Злий дух, 3. Людський дух. Знати себе - це початок духовного розпізнавання, щоб розпізнати початок певних рішень та тактик ворога.

Правила розпізнання духів Ігнатія Лойоли записані в "Духовних правилах".

1. Своєю поведінкою ворог нагадує жінку. Коли відчуває силу людини - то відступає, а коли відчуває слабкість то його безпощадність не матиме меж. Тобто чим більше нерішуча людина тим сильніше ворог-диявол може на цьому зіграти. Часто, коли виникають спокуси то варто подивитися у світлі віри на своє життя. Не у світлі страху, коли спокуса здається гігантською, коли хочеться капітулювати щоб стало легше.


Одна з багатьох оман - це догоджання спокусам, але Ісус відбивав спокуси Божим Словом. Нам важливо не шукати компроміс зі спокусами, а шукати Боже Слово, яке протиставимо їм.

2. Поблажливість та глядацькість, що дозволяє ворогу діяти. Коли людина проявлдяє великодушність до боротьби то диявол стає слабким та боягузливим. Спокуси, які допускає Бог, приходять із благодаттю її побороти. Тут Святий Ігнатій нагадує, що нам допоможе ПРОТИДІЯ. Тобто, коли сонливість та лінь долають під час молитви то потрібно завершити її і додати ще хвилинку молитви зверху.


3. Ворог діє як спокусник таємно. Тобто, ворог наражаючи людину на хитрощі хоче щоб людина зберігала оману в таємниці. А коли людина сповідається та виводить на світло гріхи то таємниця стає явною і втрачає силу. Памятайте, що Бог творить, а диявол спотворює.


Ми часто боїмося прибігати до Бога через тактику диявола, що призводить до ізоляції особи. Часто ми тримаємо свою проблему як той камінь в руці і поступово рука слабне. Буває, що людина коли говорить про свої переживання то не потребує рекомендації священника, адже озвучуючи проблему вже бачить що робити.


Тут важливим є духовне керівництво та друзі з якими ви ділите свою віру, досвід. Це коли ви можете в дружній бесіді віднайти відповіді поступово чи раптово.


Найбільша хвороба освідчених людей - самодостатність своїх суджень. Тут потрібен досвід, який може дати незаангажована в конкретну ситуацію людина, яка бачить вихід із ситуації.Часто буває, що людина, яка прийшла на сповідь основну річ відтягує на кінець. Але потрібно впершу чергу говорити про основний гріх бо саме він може бути причиною всіх інших наслідків.


Будьте відкритими. Диявол завжди обвинувачує та нагадує, що гріх завди є пекло. А Святий Дух вказує на вихід та захист Божий. У спільноті, роботі, сімї диявол атакує діалог та сіє недовіру, поділ. Хворою поведінкою в спільноті є насмішки, осуд, ігнорування.


4. Ворог поводиться як полководець, який хоче завоювати фортецю. Він постійно досліджує та вивчає нас, щоб знайти прогалини чи слабкі місця і потім атакує туди. Він будує атаку наші слабкості. Тому важливо знати над чим я працюю. Робіть щовечора іспит совісті щодо тієї звички, яку ви хочете виправити. Тут наше життя впорядковується таким чином, а ми бачимо де є результат, а де його немає.


5. Пізнати свої злі та добрі цінності. Так ми передбачаємо де буде сутичка в майбутньому. Ми дякуємо Богу за добрі цінності, які здобули протягом життя.


Порівняння з іншими людьми. Рекомендовано порівнювати себе із собою, яким мене бачить Ісус, із тим, які благодаті дав мені Бог в цьому дні та чи виконав я їх для перемоги над спокусою.

Памятайте, Бог бачить в нас потенціал та вірить в нас.  
Отець Ігор Шклярук вікарій Парафії Пресвятої Трійці місто Волочиськ 


Відгуки

ПЕРІОДИ В СЛУХАННІ БОГА

ПЕРІОДИ В СЛУХАННІ БОГА

"Мета катехизи: навчити кожного слухача краще пізнати мистецтво молитви, щоб мати щоденне близьке спілкування з нашим Господом – Отцем небесним, Ісусом Христом та Святим Духом", - отець Юрій Зелінський. 
Постава тіла в молитві. "Молитися Розарій лежачи дуже корисно", - отець Рафал Мишковський

Постава тіла в молитві. "Молитися Розарій лежачи дуже корисно", - отець Рафал Мишковський

На колінах, сидячи, стоячи, преклонитися, із закритими очима, в танці... Як наше тіло може брати участь у молитві розповідає отець кармеліт Санктуарію Матері Божої Бердичівської Рафал Мишковський.

"Язичників захоплювала віра християн, з якою ті йдуть на смерть, і вони шукали зустрічі з ними", - отець Костянтин Морозов

"Язичників захоплювала віра християн, з якою ті йдуть на смерть, і вони шукали зустрічі з ними", - отець Костянтин Морозов

Як перші християни переживали зустріч з Господом та виражали це в літургії у спільнотах? Про історію літургії Церкви західного обряду розповідає отець Костянтин Морозов з ордену Братів Менших Капуцинів, м. Київ.


"Я раділа... від думки, що матиму таємничий хрест на чолі, який ставить Єпископ", - св.Тереза від Дитяти Ісус

"Я раділа... від думки, що матиму таємничий хрест на чолі, який ставить Єпископ", - св.Тереза від Дитяти Ісус

Чергова програма з циклу катехез,  в яких отець Віталій Козак, настоятель Національного Санктуарію Матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві розповідає про життя святої Терези від Дитяти Ісус. Цей ефір описує як відбувалося приготування святої Терези до таїнства Миропомазання.
"Без Божої допомоги неможливо уявити образ ідеальної краси", - отець Міхал Бранкевич

"Без Божої допомоги неможливо уявити образ ідеальної краси", - отець Міхал Бранкевич

Міхал Бранкевич коментує Пастирську конституцію Другого Ватиканського собору - Gaudium et Spes (Радість і надія) у розрізі впливу віри на культуру.