Слухати Радіо

21:00

Вечірній ефір

В ефірі

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

Як розпізнати своє покликання та почати повноцінно жити?

Розпізнання покликання. Коментар до Апостольського післясинодального повчання "Christus vivit" Святішого Папи Франциска молоді та всьому Божому народу. 
Сьогодні ми завершимо аналізувати лист Папи Франциска до молоді та всього Божого народу "Christus vivit" де йдеться про інструменти які дає Церква молоді.  Цього разу розглянемо 9-й розділ де мова йде про розпізнання покликання, щоб молоді люди могли вибрати вірний шлях.

У 9-му розділі "Christus vivit" Папа пише про вигорання, якому передує втома. Папа пише, що розпорошеність заважає продуктивній діяльності та наголошує на вмінні переживати період вигорання. Тут важливим фактором є розпізнання покликання. Важливо, щоб наш життєвий шлях вів до особистої святості. Потрібно прийняти рішення через призму життя Ісуса Христа, щоб показати добро всередині нас. Нам варто провести переосмислення свого життя через розпізнання свого покликання.

Розпізнання покликання потребує багато часу, особливо в тиші. Молодим людям для цього протрібні: час, місце та наставник, який допоможе розпізнати волю Божу в житті. Побачити мету свого життя в тиші Божого слова.

Молитовне розпізнання потребує створення умов, щоб почути Його голос. У такому випадку інколи потрібно навіть відкласти свої справи та свою думку, адже через розсіяність нам важко зосередитись на тиші та спокої.

Тиша показує правду про нас, якими ми є, тому сьогодні важлива правдивість, жити справжнім, реальним життям. Але цього не варто боятися. 

Господь не хоче, щоб ми нас тримало минуле чи в майбутнє - цим манупулює сатана, який хоче щоб ми не почали жити тут і зараз. Тільки в цей момент ми можемо жити та формувати себе. Тільки сьогоднішній момент має значення. А з минулого ми маємо зробити висновки - саме вони мають значення та можуть допомогти нам краще жити сьогодні. Прийміть себе зі своїми болями.

Для Господа важливе СЬОГОДНІ. Минуле та майбутнє в Божих руках. Поміркуйте, як я можу СЬОГОДНІ використати дари та таланти даровані Богом.

Відкрити свою життєву дорогу, місію - головне завдання на сьогодні для нас. Для цього тиша є необхідним інструментом. Оточуйте себе духовним середовищем, шукайте цього. Для духовного відпочинку та переосмислення нам допоможуть монастирі, храми. Я практикую щодня 10 хвилин тиші, адже в стані спокою та мовчання Господь говорить до нас. Такий спосіб стосується не тільки монахів, але  й кожного з нас. Саме в тиші ми можемо розпізнати свою дорогу. Багато подружніх пар свідчать про укріплення стосунків завдяки реколекціям та перебуванню в роздумах, тиші. 

Для створення тиші готуйтеся різносторонньо. Забезпечте зовнішній спокій, щоб вас не розпорошували та не відволікали різні шуми, новини, розмови. 

Умови для створення тиші.

1. Без зовнішньої тиші не може бути внутрішньої тиші. 
2. Не бійтеся розпорошеності, але віддайте Господу свої переживання і нехай Він опікується про ваші: біль, страх, сумніви, розпач, відчай тощо.

Дар покликання - це подарунок від нашого Друга Ісуса Христа. Папа говорить що для розпізнання життєвого шляху потрібні: слухання, супровід та чутливість.
Нам в моменті розпізнання потрібні не розмова, а слухання. Тобто, слухання - це час, який ми присвячуємо для СЛУХАННЯ Господа, Його переживання, рекомендації, турботу...

Увага. Потрібно відкинути від себе те, що відволікає нас. Ми можемо відволікатися від Бога захоплюючись іншими активностями, які призводять до поганих наслідків. 
Попередження та профілактика. Важливий елемент аналізу своїх дій та вчинків задля уникнення поганого результату в майбутньому.

Результатом правильного застосування цих інструментів, про які ви читали вище, є спокій. 

Вірте та пам'ятайте, що Церкві потрібен новий запал, сила, оновлена молодь. 
Убогі та багаті засоби Церкви

Убогі та багаті засоби Церкви

"Ми часто хочемо бачити зовнішні плоди нашої віри, але чи помічаємо цінність убогих засобів, які обирав Ісус?" - запрошує поглянути на власні засоби на шляху до вічності о. Станіслав Свурка, настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, модератор Руху Назаретських Родин. 
2025-05-16 00:00:00
Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.

2025-05-16 00:00:00
"Я почала брати участь в організації адорацій, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

"Я почала брати участь в організації адорацій, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

«Колись подруга мене просто запросила на катехизу, а тепер я служу молоді в Церкві», - Анастасія Суворова, членкиня Молодіжної ради при Комісії душпастирства молоді. Про прихід до Католицької Церкви, про служіння в Луцькій дієцезії, а також серед українців у Польщі. 
2025-05-16 00:00:00
Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Про спільноту, що об'єднує жінок в усьому світі в особливому служінні, - "Матері в молитві". Гостею програми "Люди справи" є Тетяна Мазур - координаторка спільнот "Матері в молитві" в Івано-Франківську, мама трьох дітей та доцентка Івано-Франківського університету нафти і газу. 
2025-05-16 00:00:00
Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
2025-05-15 00:00:00