Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Акафист

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Біблійні читання

04:40

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Трансляція літургії із студії Радіо Марія

11:00

Житія святих

Як розпізнати своє покликання та почати повноцінно жити?

Поділитись з друзями
Розпізнання покликання. Коментар до Апостольського післясинодального повчання "Christus vivit" Святішого Папи Франциска молоді та всьому Божому народу. 
Сьогодні ми завершимо аналізувати лист Папи Франциска до молоді та всього Божого народу "Christus vivit" де йдеться про інструменти які дає Церква молоді.  Цього разу розглянемо 9-й розділ де мова йде про розпізнання покликання, щоб молоді люди могли вибрати вірний шлях.

У 9-му розділі "Christus vivit" Папа пише про вигорання, якому передує втома. Папа пише, що розпорошеність заважає продуктивній діяльності та наголошує на вмінні переживати період вигорання. Тут важливим фактором є розпізнання покликання. Важливо, щоб наш життєвий шлях вів до особистої святості. Потрібно прийняти рішення через призму життя Ісуса Христа, щоб показати добро всередині нас. Нам варто провести переосмислення свого життя через розпізнання свого покликання.

Розпізнання покликання потребує багато часу, особливо в тиші. Молодим людям для цього протрібні: час, місце та наставник, який допоможе розпізнати волю Божу в житті. Побачити мету свого життя в тиші Божого слова.

Молитовне розпізнання потребує створення умов, щоб почути Його голос. У такому випадку інколи потрібно навіть відкласти свої справи та свою думку, адже через розсіяність нам важко зосередитись на тиші та спокої.

Тиша показує правду про нас, якими ми є, тому сьогодні важлива правдивість, жити справжнім, реальним життям. Але цього не варто боятися. 

Господь не хоче, щоб ми нас тримало минуле чи в майбутнє - цим манупулює сатана, який хоче щоб ми не почали жити тут і зараз. Тільки в цей момент ми можемо жити та формувати себе. Тільки сьогоднішній момент має значення. А з минулого ми маємо зробити висновки - саме вони мають значення та можуть допомогти нам краще жити сьогодні. Прийміть себе зі своїми болями.

Для Господа важливе СЬОГОДНІ. Минуле та майбутнє в Божих руках. Поміркуйте, як я можу СЬОГОДНІ використати дари та таланти даровані Богом.

Відкрити свою життєву дорогу, місію - головне завдання на сьогодні для нас. Для цього тиша є необхідним інструментом. Оточуйте себе духовним середовищем, шукайте цього. Для духовного відпочинку та переосмислення нам допоможуть монастирі, храми. Я практикую щодня 10 хвилин тиші, адже в стані спокою та мовчання Господь говорить до нас. Такий спосіб стосується не тільки монахів, але  й кожного з нас. Саме в тиші ми можемо розпізнати свою дорогу. Багато подружніх пар свідчать про укріплення стосунків завдяки реколекціям та перебуванню в роздумах, тиші. 

Для створення тиші готуйтеся різносторонньо. Забезпечте зовнішній спокій, щоб вас не розпорошували та не відволікали різні шуми, новини, розмови. 

Умови для створення тиші.

1. Без зовнішньої тиші не може бути внутрішньої тиші. 
2. Не бійтеся розпорошеності, але віддайте Господу свої переживання і нехай Він опікується про ваші: біль, страх, сумніви, розпач, відчай тощо.

Дар покликання - це подарунок від нашого Друга Ісуса Христа. Папа говорить що для розпізнання життєвого шляху потрібні: слухання, супровід та чутливість.
Нам в моменті розпізнання потрібні не розмова, а слухання. Тобто, слухання - це час, який ми присвячуємо для СЛУХАННЯ Господа, Його переживання, рекомендації, турботу...

Увага. Потрібно відкинути від себе те, що відволікає нас. Ми можемо відволікатися від Бога захоплюючись іншими активностями, які призводять до поганих наслідків. 
Попередження та профілактика. Важливий елемент аналізу своїх дій та вчинків задля уникнення поганого результату в майбутньому.

Результатом правильного застосування цих інструментів, про які ви читали вище, є спокій. 

Вірте та пам'ятайте, що Церкві потрібен новий запал, сила, оновлена молодь. 

Відгуки

"Людина потребує очищення від спотвореного образу Божого", - отець Михайло Станчишин

"Людина потребує очищення від спотвореного образу Божого", - отець Михайло Станчишин

Які найбільші та найнебезпечніші хиби зустрічаємо в розумінні Бога? 
"Молитва - це діалог з Богом", - отець Віталій Храбатин

"Молитва - це діалог з Богом", - отець Віталій Храбатин

Отець Віталій Храбатин говорив про молитву в контексті чеснот Віри, Надії та Любові.
"Ми жертвуємо власною свободою, щоб захистити волю нашого народу", - отець Віталій Новак

"Ми жертвуємо власною свободою, щоб захистити волю нашого народу", - отець Віталій Новак

"Разом із іншими мобілізованими ми прибули до навчального центру, де розпочалася базова загальна військова підготовка. Вона триватиме 35 днів до розподілу у бойові частини". Про початок військової служби розповідає отець Віталій Новак.
Блаженний Марк з Авіано - духовний лікар Європи

Блаженний Марк з Авіано - духовний лікар Європи

Він закликав дбати про своє духовне життя, людяність і тіло та підкреслював християнську ідентичність Європи. Про життя та служіння святого Марка з Авіано розповідає брат-францисканець Віктор Дешук.

"Моя втіха - це не мати жодного втішення тут, на землі", - свята Тереза з Лізьє

"Моя втіха - це не мати жодного втішення тут, на землі", - свята Тереза з Лізьє

"Так пише людина, яка точно знає, що скоро зустрінеться з Господом". Про рукопис "М" сестри Терези з Лізьє де описуються її цінності розповідає настоятель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві, отець Віталій Козак.