Слухати Радіо

14:00

Денний ефір

В ефірі

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

Самотні люди вигідні світові, адже ними легше маніпулювати, - отець Міхал Бранкевич

Про важливість сім'ї та спільноти у протистоянні атеїзму згідно пастирської конституції "Gaudium et Spes" розповідає отець Міхал Бранкевич.
Найважливішим елементом розвитку людини є спілкування для чого вона й створена. Сучасний атеїзм супроводжує поширена ним атомізація суспільства. Тобто розбити його на дрібні частинки, розділити та замінити природний процес спілкування який огортає всі наші цінності. Адже в спілкуванні ми застосовуємо розум, інтелект, принципи для комунікації. Сучасний світ пропагує серед нас самотність, адже на одиноких людей діють швидше маніпуляції та обман. Особливо шкідливі ЗМІ, зокрема реклама. Тут самотня людина не може різносторонньо оцінити правдивість інформації бо відсутнє спілкування з іншими. Ми живемо в суспільстві самотніх людей, - розповідає отець Міхал Бранкевич.

Родина - це важливий елемент спільноти. Сім'я де є містична комунікація між чоловіком та дружиною - це перша спільнота розвитку суспільства. Сьогодні Церква відстоює сімейні цінності бо так людина може в правильний спосіб цінувати свободу свою та іншої людини. Родина - це великий божий подарунок де особа може відчувати себе щасливою.

Процес формування спільноти обіймає не тільки родину, але вона є головною в цьому процесі. Досвід спілкування в родині дає нам досвід спілкування в суспільстві. Родина нас навчає бути відкритими для інших людей.
Атеїзм сильно індивідуалізує людину та відділяє її від спільноти.

10 заповідей дані людині на горі Сінай - це 10 заповідей спілкування та допомога для нас. Вони також записані в нашому серці Творцем, щоб ми не чинили іншому те, чого б не хотіли, щоб нам чинили - це визнають навіть атеїсти. Наше відношення з іншими людьми отці Собору порівнюють з покликанням. Конституція "Gaudium et Spes" наголошує, що Бог закликає нас відноситись один до одного по братерськи.

Ми покликані до любові та маємо іншу людину трактувати як брата в Ісусі Христі. Саме Господь дає нам відчуття глибокої довіри до іншої людини уникаючи корисливості. В цьому є основа побудови суспільства, спільноти.

Якщо людина не піклується про інших то вона піклується в такому випадку тільки про себе. Щодо спільноти, то вона покликана змінювати світ на краще, а без відкриття себе іншій особі зробити це неможливо. Коли ми не спілкуємося з іншими то не маємо шансу на розвиток. Можна прочитати тисячі книжок, але якщо ви не комунікуєте з іншими то залишитеся тільки теоретиками, а не практиками.

Бог намагається нам допомогти виходити до інших людей. Сьогодні поширена хвороба аутизм - це коли особа змушена жити в собі через страх спілкування з іншими. А найкращим методом лікування аутизму є любов та спілкування в сім'ї.

Отець Міхал Бранкевич

Слухати інші програми автора
Як повернути довіру Богу?
Церква закликає спілкуватися з невіруючими
Чи може християнин стати атеїстом?
Душа в центрі уваги диявола
Єдність чи розбрат. Два шляхи розвитку людини
Життя відкладене на потім

ПРАВИЛА БОЮ, яких не вчать у мирному житті

ПРАВИЛА БОЮ, яких не вчать у мирному житті

Отець Олексій Самсонов розповідає про "Правила бою" за якими живуть військові та які допомагають зрозуміти військовослужбовців після повернення з фронту. Війна залишає глибокий слід у свідомості. Люди, які повертаються з бойових дій, живуть за своїми правилами — правилами виживання. Їхня поведінка може здаватися незрозумілою, але саме ці внутрішні установки допомогли їм залишитися живими. Щоб підтримати військового, важливо знати ці правила і ставитися до них з розумінням. 

2025-04-04 00:00:00
"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
2025-04-03 00:00:00
"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
2025-04-02 00:00:00
Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
2025-04-02 00:00:00
"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
2025-04-01 00:00:00