Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:00

Катехиза

В ефірі

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Трансляція літургії із студії Радіо Марія

Самотні люди вигідні світові, адже ними легше маніпулювати, - отець Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Про важливість сім'ї та спільноти у протистоянні атеїзму згідно пастирської конституції "Gaudium et Spes" розповідає отець Міхал Бранкевич.
Найважливішим елементом розвитку людини є спілкування для чого вона й створена. Сучасний атеїзм супроводжує поширена ним атомізація суспільства. Тобто розбити його на дрібні частинки, розділити та замінити природний процес спілкування який огортає всі наші цінності. Адже в спілкуванні ми застосовуємо розум, інтелект, принципи для комунікації. Сучасний світ пропагує серед нас самотність, адже на одиноких людей діють швидше маніпуляції та обман. Особливо шкідливі ЗМІ, зокрема реклама. Тут самотня людина не може різносторонньо оцінити правдивість інформації бо відсутнє спілкування з іншими. Ми живемо в суспільстві самотніх людей, - розповідає отець Міхал Бранкевич.

Родина - це важливий елемент спільноти. Сім'я де є містична комунікація між чоловіком та дружиною - це перша спільнота розвитку суспільства. Сьогодні Церква відстоює сімейні цінності бо так людина може в правильний спосіб цінувати свободу свою та іншої людини. Родина - це великий божий подарунок де особа може відчувати себе щасливою.

Процес формування спільноти обіймає не тільки родину, але вона є головною в цьому процесі. Досвід спілкування в родині дає нам досвід спілкування в суспільстві. Родина нас навчає бути відкритими для інших людей.
Атеїзм сильно індивідуалізує людину та відділяє її від спільноти.

10 заповідей дані людині на горі Сінай - це 10 заповідей спілкування та допомога для нас. Вони також записані в нашому серці Творцем, щоб ми не чинили іншому те, чого б не хотіли, щоб нам чинили - це визнають навіть атеїсти. Наше відношення з іншими людьми отці Собору порівнюють з покликанням. Конституція "Gaudium et Spes" наголошує, що Бог закликає нас відноситись один до одного по братерськи.

Ми покликані до любові та маємо іншу людину трактувати як брата в Ісусі Христі. Саме Господь дає нам відчуття глибокої довіри до іншої людини уникаючи корисливості. В цьому є основа побудови суспільства, спільноти.

Якщо людина не піклується про інших то вона піклується в такому випадку тільки про себе. Щодо спільноти, то вона покликана змінювати світ на краще, а без відкриття себе іншій особі зробити це неможливо. Коли ми не спілкуємося з іншими то не маємо шансу на розвиток. Можна прочитати тисячі книжок, але якщо ви не комунікуєте з іншими то залишитеся тільки теоретиками, а не практиками.

Бог намагається нам допомогти виходити до інших людей. Сьогодні поширена хвороба аутизм - це коли особа змушена жити в собі через страх спілкування з іншими. А найкращим методом лікування аутизму є любов та спілкування в сім'ї.

Отець Міхал Бранкевич

Слухати інші програми автора
Як повернути довіру Богу?
Церква закликає спілкуватися з невіруючими
Чи може християнин стати атеїстом?
Душа в центрі уваги диявола
Єдність чи розбрат. Два шляхи розвитку людини
Життя відкладене на потім

Відгуки

Отець Гжегож Вавжиняк розповів про один маловідомий факт про Діву Марію

Отець Гжегож Вавжиняк розповів про один маловідомий факт про Діву Марію

Отець Гжегож Вавжиняк  продовжив цикл програм присвячених джерелам нашої віри. Священник зупинився на символізмі міста Благовіщення - Назареті.
Людське життя, як неповторна цінність

Людське життя, як неповторна цінність

Сестра Діогена Терешкевич, зі згромадження сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, м. Львів, розповідає про право на життя та поняття людської особи та її гідності.
"Виконати Божу волю без страждань - неможливо!" - отець Богдан Савицький про Благовіщення, радість і терпіння

"Виконати Божу волю без страждань - неможливо!" - отець Богдан Савицький про Благовіщення, радість і терпіння

Отець Богдан Савицький говорив про урочистість Благовіщення. Чи могла Діва Марія відмовити Богу?
Як почути Святого Духа?

Як почути Святого Духа?

В школі слухання Слова Божого ми формуємо характер християнина. Сьогодні дізнаємося, як почути Святого Духа. Розповідає отець Юрій Зелінський
"Бог не видирав у Адама три ребра, лише одне, щоб чоловік мав одну жінку!" - отець Міхал Бранкевич про основну проблему полігамії

"Бог не видирав у Адама три ребра, лише одне, щоб чоловік мав одну жінку!" - отець Міхал Бранкевич про основну проблему полігамії

Отець Міхал Бранкевич коментує Gaudium et Spes (лат. Радість і надія) пастирську конституцію Другого Ватиканського собору Католицької церкви.
В конкретній передачі отець Міхал зупинився на проблемі сім'ї.