Слухати Радіо

Зараз в ефірі

10:30

У ваших намірах

В ефірі

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Хресна Дорога

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Трансляція св. Меси із Катедри Успіння Богородиці м. Харків

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

Самотні люди вигідні світові, адже ними легше маніпулювати, - отець Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Про важливість сім'ї та спільноти у протистоянні атеїзму згідно пастирської конституції "Gaudium et Spes" розповідає отець Міхал Бранкевич.
Найважливішим елементом розвитку людини є спілкування для чого вона й створена. Сучасний атеїзм супроводжує поширена ним атомізація суспільства. Тобто розбити його на дрібні частинки, розділити та замінити природний процес спілкування який огортає всі наші цінності. Адже в спілкуванні ми застосовуємо розум, інтелект, принципи для комунікації. Сучасний світ пропагує серед нас самотність, адже на одиноких людей діють швидше маніпуляції та обман. Особливо шкідливі ЗМІ, зокрема реклама. Тут самотня людина не може різносторонньо оцінити правдивість інформації бо відсутнє спілкування з іншими. Ми живемо в суспільстві самотніх людей, - розповідає отець Міхал Бранкевич.

Родина - це важливий елемент спільноти. Сім'я де є містична комунікація між чоловіком та дружиною - це перша спільнота розвитку суспільства. Сьогодні Церква відстоює сімейні цінності бо так людина може в правильний спосіб цінувати свободу свою та іншої людини. Родина - це великий божий подарунок де особа може відчувати себе щасливою.

Процес формування спільноти обіймає не тільки родину, але вона є головною в цьому процесі. Досвід спілкування в родині дає нам досвід спілкування в суспільстві. Родина нас навчає бути відкритими для інших людей.
Атеїзм сильно індивідуалізує людину та відділяє її від спільноти.

10 заповідей дані людині на горі Сінай - це 10 заповідей спілкування та допомога для нас. Вони також записані в нашому серці Творцем, щоб ми не чинили іншому те, чого б не хотіли, щоб нам чинили - це визнають навіть атеїсти. Наше відношення з іншими людьми отці Собору порівнюють з покликанням. Конституція "Gaudium et Spes" наголошує, що Бог закликає нас відноситись один до одного по братерськи.

Ми покликані до любові та маємо іншу людину трактувати як брата в Ісусі Христі. Саме Господь дає нам відчуття глибокої довіри до іншої людини уникаючи корисливості. В цьому є основа побудови суспільства, спільноти.

Якщо людина не піклується про інших то вона піклується в такому випадку тільки про себе. Щодо спільноти, то вона покликана змінювати світ на краще, а без відкриття себе іншій особі зробити це неможливо. Коли ми не спілкуємося з іншими то не маємо шансу на розвиток. Можна прочитати тисячі книжок, але якщо ви не комунікуєте з іншими то залишитеся тільки теоретиками, а не практиками.

Бог намагається нам допомогти виходити до інших людей. Сьогодні поширена хвороба аутизм - це коли особа змушена жити в собі через страх спілкування з іншими. А найкращим методом лікування аутизму є любов та спілкування в сім'ї.

Отець Міхал Бранкевич

Слухати інші програми автора
Як повернути довіру Богу?
Церква закликає спілкуватися з невіруючими
Чи може християнин стати атеїстом?
Душа в центрі уваги диявола
Єдність чи розбрат. Два шляхи розвитку людини
Життя відкладене на потім

Відгуки

"З Богом будь яке терпіння - не страшне!" - отець Андрій Немченко

"З Богом будь яке терпіння - не страшне!" - отець Андрій Немченко

Сьогодні РКЦ відзначає урочистість святого Андрія Первозванного. 
Катехит розповідає про місійність святого і суть священнства.
Катехеза від о.Вальдемара Павельця про три види покликання людини.

Катехеза від о.Вальдемара Павельця про три види покликання людини.

В ранковій катехезі, отець Вальдемар Павелець SAC говорить про три види покликань людини: до духовного життя (чернецтва, священства), до життя в шлюбі (чоловік, дружина), та про покликання до самотності. Священник розкриває цю тему у світлі проблематики, якою є криза породжена секуляризацією суспільства
Катехеза про стосунки святої Терези від Дитяти Ісус з її рідною сестрою, яка на той час була настоятелькою чернечої спільноти

Катехеза про стосунки святої Терези від Дитяти Ісус з її рідною сестрою, яка на той час була настоятелькою чернечої спільноти

Хранитель Національного Санктуарію матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві, отець Віталій Козак, під час своєї чергової катехези на Радіо Марія розповідає про життя святої Терези від Дитяти Ісус. Увага катехита сконцентрована на стосунки святої Терези з її кровною сестрою, яка на той час була обрана настоятелькою спільноти. Які емоції переживає Тереза, та про те як бути в послусі рідній сестрі, слухайте в 40-хвилинному ефірі.
Остерігайтеся духовного протухання. Не вийде бути християнином окремо, у себе вдома, - отець Віктор Маковський

Остерігайтеся духовного протухання. Не вийде бути християнином окремо, у себе вдома, - отець Віктор Маковський

Про історію покликання та випробування протягом життя розповідає настоятель парафії Святого Вацлава, м. Житомир, отець Віктор Маковський.

ІСПИТ СУМЛІННЯ. "Це слухання Бога та розпізнання Його присутності у моєму житті", - отець Кшиштоф Бузіковський

ІСПИТ СУМЛІННЯ. "Це слухання Бога та розпізнання Його присутності у моєму житті", - отець Кшиштоф Бузіковський

Іспит сумління - частина 1. "Гріх буде нас постійно оскаржувати, осуджувати, адже сатана постійно займається цим перед Богом", - місіонер-облат Непорочної Діви Марії, отець Кшиштоф Бузіковський (м. Обухів).