Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:40

Духовні читання

В ефірі

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

Самотні люди вигідні світові, адже ними легше маніпулювати, - отець Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Про важливість сім'ї та спільноти у протистоянні атеїзму згідно пастирської конституції "Gaudium et Spes" розповідає отець Міхал Бранкевич.
Найважливішим елементом розвитку людини є спілкування для чого вона й створена. Сучасний атеїзм супроводжує поширена ним атомізація суспільства. Тобто розбити його на дрібні частинки, розділити та замінити природний процес спілкування який огортає всі наші цінності. Адже в спілкуванні ми застосовуємо розум, інтелект, принципи для комунікації. Сучасний світ пропагує серед нас самотність, адже на одиноких людей діють швидше маніпуляції та обман. Особливо шкідливі ЗМІ, зокрема реклама. Тут самотня людина не може різносторонньо оцінити правдивість інформації бо відсутнє спілкування з іншими. Ми живемо в суспільстві самотніх людей, - розповідає отець Міхал Бранкевич.

Родина - це важливий елемент спільноти. Сім'я де є містична комунікація між чоловіком та дружиною - це перша спільнота розвитку суспільства. Сьогодні Церква відстоює сімейні цінності бо так людина може в правильний спосіб цінувати свободу свою та іншої людини. Родина - це великий божий подарунок де особа може відчувати себе щасливою.

Процес формування спільноти обіймає не тільки родину, але вона є головною в цьому процесі. Досвід спілкування в родині дає нам досвід спілкування в суспільстві. Родина нас навчає бути відкритими для інших людей.
Атеїзм сильно індивідуалізує людину та відділяє її від спільноти.

10 заповідей дані людині на горі Сінай - це 10 заповідей спілкування та допомога для нас. Вони також записані в нашому серці Творцем, щоб ми не чинили іншому те, чого б не хотіли, щоб нам чинили - це визнають навіть атеїсти. Наше відношення з іншими людьми отці Собору порівнюють з покликанням. Конституція "Gaudium et Spes" наголошує, що Бог закликає нас відноситись один до одного по братерськи.

Ми покликані до любові та маємо іншу людину трактувати як брата в Ісусі Христі. Саме Господь дає нам відчуття глибокої довіри до іншої людини уникаючи корисливості. В цьому є основа побудови суспільства, спільноти.

Якщо людина не піклується про інших то вона піклується в такому випадку тільки про себе. Щодо спільноти, то вона покликана змінювати світ на краще, а без відкриття себе іншій особі зробити це неможливо. Коли ми не спілкуємося з іншими то не маємо шансу на розвиток. Можна прочитати тисячі книжок, але якщо ви не комунікуєте з іншими то залишитеся тільки теоретиками, а не практиками.

Бог намагається нам допомогти виходити до інших людей. Сьогодні поширена хвороба аутизм - це коли особа змушена жити в собі через страх спілкування з іншими. А найкращим методом лікування аутизму є любов та спілкування в сім'ї.

Отець Міхал Бранкевич

Слухати інші програми автора
Як повернути довіру Богу?
Церква закликає спілкуватися з невіруючими
Чи може християнин стати атеїстом?
Душа в центрі уваги диявола
Єдність чи розбрат. Два шляхи розвитку людини
Життя відкладене на потім

Відгуки

Невизначена втрата. "Через не хочу та не можу дбайте про себе", - отець Діонісій Дьяченко

Невизначена втрата. "Через не хочу та не можу дбайте про себе", - отець Діонісій Дьяченко

Про переживання горя та невизначену втрату слухайте у програмі Люди Справи. Гість прямого ефіру - ієрей Діонісій (Денис) Дьяченко, священик Православної Церкви України, військовий капелан Національний академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького.
"Він розіп'яв себе в сповідальниці", - катехеза про св.Леопольда Мандича

"Він розіп'яв себе в сповідальниці", - катехеза про св.Леопольда Мандича

Брат-капуцин Віктор Дешук під час ранкової катехези знайомить слухачів Радіо Марія з постаттю святого Леопольда Мандича.
"Ціла історія святої Терези Великої - це молитва", - о.Віталій Козак

"Ціла історія святої Терези Великої - це молитва", - о.Віталій Козак

Отець Віталій Козак продовжує цикл катехез під назвою "Історія дружби". Священник розповідає про досвід молитви святої Терези Авільської. Дослідники життя  Терези виділяють три етапи її переживань. Перший - "спонтанність і відкритість", другий - "неприйняття і конфлікт", і третій - "гармонія зустрічі". 
Як відчути Божу любов?

Як відчути Божу любов?

Отець Леонід Михалець говорить про Божу любов.
"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

Про те, як виконати волю Божу розповідає отець-францисканець Андрій Немченко - вікарій Одеського катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії. "Нещастя - наш вчитель, а призначення - вічність".