Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Розмова з екзорцистом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

Самотні люди вигідні світові, адже ними легше маніпулювати, - отець Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Про важливість сім'ї та спільноти у протистоянні атеїзму згідно пастирської конституції "Gaudium et Spes" розповідає отець Міхал Бранкевич.
Найважливішим елементом розвитку людини є спілкування для чого вона й створена. Сучасний атеїзм супроводжує поширена ним атомізація суспільства. Тобто розбити його на дрібні частинки, розділити та замінити природний процес спілкування який огортає всі наші цінності. Адже в спілкуванні ми застосовуємо розум, інтелект, принципи для комунікації. Сучасний світ пропагує серед нас самотність, адже на одиноких людей діють швидше маніпуляції та обман. Особливо шкідливі ЗМІ, зокрема реклама. Тут самотня людина не може різносторонньо оцінити правдивість інформації бо відсутнє спілкування з іншими. Ми живемо в суспільстві самотніх людей, - розповідає отець Міхал Бранкевич.

Родина - це важливий елемент спільноти. Сім'я де є містична комунікація між чоловіком та дружиною - це перша спільнота розвитку суспільства. Сьогодні Церква відстоює сімейні цінності бо так людина може в правильний спосіб цінувати свободу свою та іншої людини. Родина - це великий божий подарунок де особа може відчувати себе щасливою.

Процес формування спільноти обіймає не тільки родину, але вона є головною в цьому процесі. Досвід спілкування в родині дає нам досвід спілкування в суспільстві. Родина нас навчає бути відкритими для інших людей.
Атеїзм сильно індивідуалізує людину та відділяє її від спільноти.

10 заповідей дані людині на горі Сінай - це 10 заповідей спілкування та допомога для нас. Вони також записані в нашому серці Творцем, щоб ми не чинили іншому те, чого б не хотіли, щоб нам чинили - це визнають навіть атеїсти. Наше відношення з іншими людьми отці Собору порівнюють з покликанням. Конституція "Gaudium et Spes" наголошує, що Бог закликає нас відноситись один до одного по братерськи.

Ми покликані до любові та маємо іншу людину трактувати як брата в Ісусі Христі. Саме Господь дає нам відчуття глибокої довіри до іншої людини уникаючи корисливості. В цьому є основа побудови суспільства, спільноти.

Якщо людина не піклується про інших то вона піклується в такому випадку тільки про себе. Щодо спільноти, то вона покликана змінювати світ на краще, а без відкриття себе іншій особі зробити це неможливо. Коли ми не спілкуємося з іншими то не маємо шансу на розвиток. Можна прочитати тисячі книжок, але якщо ви не комунікуєте з іншими то залишитеся тільки теоретиками, а не практиками.

Бог намагається нам допомогти виходити до інших людей. Сьогодні поширена хвороба аутизм - це коли особа змушена жити в собі через страх спілкування з іншими. А найкращим методом лікування аутизму є любов та спілкування в сім'ї.

Отець Міхал Бранкевич

Слухати інші програми автора
Як повернути довіру Богу?
Церква закликає спілкуватися з невіруючими
Чи може християнин стати атеїстом?
Душа в центрі уваги диявола
Єдність чи розбрат. Два шляхи розвитку людини
Життя відкладене на потім

Відгуки

Хто придумав Пресвяту Трійцю та як Її зрозуміти

Хто придумав Пресвяту Трійцю та як Її зрозуміти

Одна з найбільших таємниць Божого життя — це Пресвята Трійця. Церква вірить в єдиного Бога в трьох особах — Отця, Сина і Святого Духа. Отець Олексій Самсонов у своїй катехезі розповідає про таїнство Пресвятої Трійці та пояснює основи нашої віри.
Де знайти підтримку під час випробувань? - відповідає брат Микола Орач.

Де знайти підтримку під час випробувань? - відповідає брат Микола Орач.

"Все, що відбувається навколо можна порівняти із хвилями, які накривають людину. Опору, підтримку, настанову та втіху, ми можемо віднайти в Слові Божому, Службі Божій, сповіді, молитві та дотриманні інформаційної гігієни". Про мир та спокій під час випробувань розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
"Говоріть із Богом про свої рани, адже через них Він хоче вилікувати вашу душу", — отець Станіслав Свурка

"Говоріть із Богом про свої рани, адже через них Він хоче вилікувати вашу душу", — отець Станіслав Свурка

Про убогість духом розповідає настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, смт. Томашпіль, модератор руху Назаретських родин, отець Станіслав Свурка.
Як радіти в Господі у час війни? - катехиза отця Тараса Фітьо

Як радіти в Господі у час війни? - катехиза отця Тараса Фітьо

Отець Тарас Фітьо продовжує цикл сімейних катехез, коментуючи лист святого Апостола Павла до Филип'ян у якому він закликає завжди радіти у Господі.
"Апостоли подолали страх завдяки надії, яку їм дала Марія", — о. Матеуш Годек

"Апостоли подолали страх завдяки надії, яку їм дала Марія", — о. Матеуш Годек

Отець Матеуш Годек, настоятель парафії Архангела Михаїла в Павлограді, провів катехезу на Радіо Марія. Тема програми: "Марія — Мати надії". Катехеза поділена на чотири частини. У першій частині слухачі дізнаються про християнське розуміння надії, у другій — про надію в житті Марії. У третій частині священник практично пояснює, як людина може розвивати в собі християнську надію, а четверта частина катехези присвячена книзі отця Матеуша "Запитання про Марію".