Слухати Радіо

Зараз в ефірі

21:00

Вечірній ефір

В ефірі

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

Що таке ювілейний рік? - розповідає о. Костянтин Морозов

Поділитись з друзями
Про святкування Ювілейного 2025 року "Подорожуючи в напрямку надії" розповідає отець Костянтин Морозов з ордену Братів Менших Капуцинів, м. Київ.
24 грудня 2024 року Римо-Католицька Церква розпочне Ювілейний Рік. Дослідити історію ювілеїв ви можете на сторінці iubilaeum2025


Навідуючись у конкретні епохи та спільноти християн, ми можемо дізнатися про історію Літургії. У цій та наступних програмах ми спробуємо віднайти ключ до ювілеїв.

У стародавньому юдаїзмі ювілейний рік (його називали роком yōbēl, «козла», оскільки свято проголошувалося звуком козячого рогу) оголошувався священним. У цей період Закон передбачав, що раби можуть вийти на свободу, а закладена земля могла повернутися її колишнім власникам. Ювілейний рік зазвичай відзначався кожні 50 років.

У християнську еру, після першого ювілею у 1300 році, Папа Боніфацій VIII встановив частоту святкування ювілею кожні 100 років. Після прохання народу Риму до Папи Климента VI (1342) частоту було зменшено до кожні 50 років.

У 1389 році, на згадку про кількість років життя Христа, Папа Урбан VI вирішив встановити ювілейний цикл кожні 33 роки та призначив ювілей у 1390 році.

У 1425 році Папа Мартін V відсвяткував новий ювілей, вперше відкривши святі двері в базилиці Святого Йоанна на Латерані.

Останнім, хто святкував ювілей у 50-річному циклі, був Папа Миколай V у 1450 році. Папа Павло II остаточно встановив міжювілейний період до 25 років, а в 1475 році Папа Сікст IV відсвяткував Священний рік. Відтоді звичайні ювілеї проводилися через рівні проміжки часу.

Отець Костянтин Морозов з ордену Братів Менших Капуцинів, м. Київ.

Слухати інші програми

Відгуки

У чому полягає головний сенс Пасхальної таємниці?

У чому полягає головний сенс Пасхальної таємниці?

Отець Міхал Бранкевич говорить про Пасхальну тайну Ісуса Христа.
Навчання церковному співу триває все життя, - отець Руслан Грех

Навчання церковному співу триває все життя, - отець Руслан Грех

"Через професійне виконання піснеспівів люди знайомляться з цінностями Церкви". Про церковний спів та його якість розповідає священник парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, Львів (Сихів), отець Руслан Грех.
"Бог - це спільнота!" - отець Сергій Воронюк

"Бог - це спільнота!" - отець Сергій Воронюк

Отець Сергій Воронюк говорив про урочистість Зіслання Святого Духа.
"Тренуйте зустріч із Богом, щоб не ціпеніти перед майбутнім", - брат Микола Орач

"Тренуйте зустріч із Богом, щоб не ціпеніти перед майбутнім", - брат Микола Орач

"Самотність дуже шкодить на шляху побудови близьких відносин із Творцем. Саме у спільноті можна віднайти розуміння, що я не сам і Бог зі мною." Про страх перед майбутнім розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
"Бог створив людину для любові" - отець Олександр Кушта

"Бог створив людину для любові" - отець Олександр Кушта

У циклі програм отця Олександра Кушти заснованих на творі святого Йоана Павла ІІ "Чоловіком і жінкою сотворив їх. Богослов'я тіла" мова пішла про створення.