Слухати Радіо

02:00

Катехиза

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

"Язичників захоплювала віра християн, з якою ті йдуть на смерть, і вони шукали зустрічі з ними", - отець Костянтин Морозов

Як перші християни переживали зустріч з Господом та виражали це в літургії у спільнотах? Про історію літургії Церкви західного обряду розповідає отець Костянтин Морозов з ордену Братів Менших Капуцинів, м. Київ.


У попередніх програмах ми говорили про організацію перших спільнот. Дізналися, що вони складалися виключно з євреїв, а вже пізніше до них почали долучатися язичники першими з яких були греки та народи Римської імперії . Таким чином Церква перейшла Альпи та дійшла аж до теренів сучасної України.

Перші християни зустрічалися таємно. Римська влада видала декрет на гоніння цих дивних людей, які збиралися для поклоніння Христу. Щоб дискредитувати християн в суспільстві про них почали поширювати чутки. Навіть Нерон, коли спалив Рим, обвинуватив у цьому саме послідовників Христа. Таким чином спільноти збиралися таємно протягом 300 років.

У християн тих часів виникає система знаків. Якщо вірянин бачив, що перед ним імовірно християнин то він міг малювати на землі половинку риби даючи змогу співбесіднику домалювати другу половину. А коли той не придавав значення цьому жесту то було ясно, що поруч язичник. Також, коли християнин переїзджав у інше місце то, щоб увійти там до спільноти, мав пред'явити рекомендаційний лист від єпископа. Тільки після цього він міг потрапити на Літургію.

Багато християн тоді гинуло в колізеї. Язичники бачили, з якою гідністю та вірою вони зустрічали смерть і часто після арени цирку шукали зустрічі з ними. Щоб зрозуміти шлях язичника до християнства тих часів рекомендую вам прочитати книгу Генріка Сенкевича "Камо Грядеши".

Коли людина, зацікавлена долучитися до християн, пройшла перевірку та підтвердила серйозність своїх намірів йти за Христом то ставала на шлях катехуменату - підготовки до таїнства хрещення.

Отець Костянтин Морозов з ордену Братів Менших Капуцинів, м. Київ.

Слухати інші програми



"Материнство - це не завжди про дітонародження", - о.Віталій Козак

"Материнство - це не завжди про дітонародження", - о.Віталій Козак

Чергова катехеза від монаха-кармеліта Віталія Козака.
Нагадаємо, отець Віталій вже пів року виголошує цикл катехез на тему «Антропологія святої Едити Штайн».

У цьому випуску слухачі дізнаються, що свята Тереза Бенедикта від Хреста (Едита Штайн) говорить про покликання до материнства та до духовного життя.
Катехит пояснює, чому ми часто помилково ототожнюємо материнство лише з дітонародженням, забуваючи про його глибший духовний вимір.

2025-07-02 00:00:00
"Якщо у священника немає духовного супроводу, його "з'їдять"біси", - о.Михайло Станчишин

"Якщо у священника немає духовного супроводу, його "з'їдять"біси", - о.Михайло Станчишин

До вашої уваги — катехеза монаха-єзуїта, отця Михайла Станчишина.
Отець Михайло вже понад два роки провадить цикл програм під назвою «На шляху до дружби з Ісусом». У черговому випуску він зосереджує увагу слухача на феномені духовного супроводу.

Автор пояснює, хто найперше потребує духовного проводу, і наголошує: саме через супровід можна навести, збудувати й поглибити живу дружбу з Ісусом Христом.

2025-07-01 00:00:00
Святий Йоан Хреститель: більше ніж Пророк

Святий Йоан Хреститель: більше ніж Пророк

Хто такий Пророк? Якою є його місія? Як Йоан Хреститель вказав на найвищого Пророка та чому став "мостом" між Старим і Новим Завітом, розповідає о.Марек Рудзь, настоятель парафії Св.Йоана Хрестителя у м.Біла Церква, Київської області.
2025-06-30 00:00:00
Як Євангелізувати самого себе в умовах війни

Як Євангелізувати самого себе в умовах війни

"Зміна буде тоді, коли ми зненавидимо гріх", - о.Олександр Могильний, священник РКЦ парафії Матері Божої Ангельської у м. Вінниця запрошує дивитися на ті новини, які нас оточують з перспективою Доброї Новини у часі історії спасіння. 
2025-06-27 00:00:00
Як Надія "працює" в Ісусі Христі

Як Надія "працює" в Ісусі Христі

"Ми говоримо про Божу чесноту, яку може подарувати лише Бог", - о.Костянтин Морозов, настоятель парафії Матері Божої Ангельської у м.Вінниця, виголошує катехизу про Надію, яка є благодаттю Божою. 
2025-06-26 00:00:00