Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:00

Катехиза

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

Смерть та воскресіння. Як через споглядання Христа розіп'ятого пережити тяжкий період війни?

Поділитись з друзями
Створено: 2023-04-05
Передача: Катехиза
Про смерть і воскресіння розповідає отець Олег Кіндій, парафія  Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті. (м. Львів)
Як Святі отці розглядали Воскресіння Христове? У богословських трактатах смерть та воскресіння - це дві нерозривні події. Саме на Пасху в давнину відбувалося найбільше хрещень. Коли отці Церкви готувалися до головного свята християн то усвідомлювали важливість Воскресіння Христового. Це переживання дає нам сьогодні розуміння минулого, теперішнього та майбутнього. Для більшого розуміння ми можемо перечитати твори Іоана Золотоустого "Катехизи". Із цих творів бачимо, що в ранньому християнстві, підготовка до хрещення могла тривати декілька років.

Почнемо з минулого. Отці Церкви стверджують, що світ було створено з Божої любові. Тобто, Бог, коли творив світ, дивився наче в дзеркало. Навіть сьогодні можемо спостерігати тут відблиски Його слави. В Раю, окрім інших, було дерево життя та дерево пізнання добра та зла. Святий Ігнатій Антіохійський звертає увагу на те, що людина, коли стоїть, то її стан відображає хрест. І дерево життя також мало таку форму. Святий наголошує, що все побудоване на золотому січенні та має форму хреста - це те, що поєднує небо та землю від самого початку. І сам Бог наповнює всесвіт життям, яке виливає вповні на все.

"Гріх, що закрався у світ має вірусну природу, що передається із покоління в покоління", - Святий Августин.

Теперішнє. Ми в стані війни переживаємо багато втрат і мріємо про довгоочікуваний мир. Переживаючи Страсний тиждень ми перечитуємо останні дні та години Спасителя. Його зраджують, знущаються над тілом та душею, кидають жереб, відкидають Його особу... В Гетсиманському саду Він переживав глибокий біль знаючи, що на Нього чекає. А вже на хресті Він переживає сильний внутрішній та фізичний біль взиваючи до Батька із запитанням, чому ж Він Його покинув. Але в цей момент, коли здається, що зло перемогло, відбувається перемога - виявилося, що це пастка для лукавого, що проявилася у Воскресінні.

Коли свій біль ми поєднуємо з біллю та стражданням Ісуса Христа то стаємо солідарними з Богом. Бог настільки любить людину, що співпереживає з кожним із нас. Це Бог, який не десь за хмарами, а близький до кожного закатованого, вбитого, стражденного. Для Бога наше життя не байдуже. Він не закриває свої очі.

Наше теперішнє має нам дати наснаги через споглядання Христа розіпятого та пережити тяжкий період війни. Нам важливо єднатися, боротися та вірити, що завтра прийде час перемоги.

Майбутнє. Святий Августин дійшов висновку, що був час коли зло було, а настане час коли зла не буде. І саме тому, сьогодні, перед нами стоїть завдання увійти в Царство Небесне в майбутньому.  Недарма Ісус наголошує, що той, хто вірить у Нього на суд не приходить. Так ми бачимо, що смерть і воскресіння є вказівкою для кожного із нас. І якщо ти хочеш увійти в Царство Небесне то перестань грішити вже сьогодні. Ти маєш зрозуміти, що без спільного розпинання своєї старої людини, егоїзму, гордині ти не зможеш стати іншим, не зможеш досягнути великої Божої мети.

Через смерть та воскресіння відновлюється наша гідність.

Отець Олег Кіндій - священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів), викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті.

Слухати інші програми





Відгуки

"Чому Церква назвала 24-річну дівчину своєю вчителькою?" - катехеза о.Ігоря Шклярука

"Чому Церква назвала 24-річну дівчину своєю вчителькою?" - катехеза о.Ігоря Шклярука

"Віра - не для тих, хто є "супермен", але для тих, хто звичайна "маленька" людина." - говорить о.Ігор Шклярук в катехизі про Святу Маленьку Терезку. 
"Не відпускайте Розарій з рук та єднайтеся з Богом у безнадії", - брат Збігнєв Савчук

"Не відпускайте Розарій з рук та єднайтеся з Богом у безнадії", - брат Збігнєв Савчук

Про надію на підставі псалма 126 розповідає брат Збігнєв Савчук з ордену братів менших капуцинів (м. Красилів). "Навіть при безнадії та в сльозах продовжуйте читати Біблію. Великою підтримкою є щоденна участь у Службі Божій".
"Чоловік перестав пити коли я змінила своє занедбане життя" - свідчення спільноти Ал-Анон

"Чоловік перестав пити коли я змінила своє занедбане життя" - свідчення спільноти Ал-Анон

Як система 12 кроків допомогла кардинально покращити власне життя розповідає пані Софія - членкиня спільноти Ал-Анон. "Змінити в своїй поведінці те, що тільки погіршує ситуацію, і знайти здоровий спосіб реагування на проблему – це цілком реальні завдання. Збори Ал-Анон дають можливість вчитися на досвіді інших людей, які стикалися зі схожими проблемами".



"Тотальне марновірство та забобони - супутники тяжких періодів", - отець Микола Орач

"Тотальне марновірство та забобони - супутники тяжких періодів", - отець Микола Орач

"Забобонні люди схильні до інфантильності, адже так зручно перекласти власну відповідальність на стихії, явища та інші чинники". Про марну віру та магічне мислення розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль. 
Катехеза отця Миколи Бистрицького про класифікацію музики в Церкві

Катехеза отця Миколи Бистрицького про класифікацію музики в Церкві

Катехеза отця Миколи Бистрицького відповідального за музичне душпастирство молоді Кам'янець-Подільської Дієцезії. В цьому повчанні священник розповідає про класифікацію музики в Церкві, зокрема йдеться про релігійну, церковну, сакральну, та літургійну музику. Катехит будує свою науку на основі книги отця Іринея Павляка, де йдеться про літургійну музику після Другого Ватиканського Собору.