Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:50

Біблійні читання

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

Лицеміре, спочатку вийми колоду зі свого ока! Про що нам говорить осуд?

Поділитись з друзями
Що говорить Слово Боже про осуд? До яких наслідків можуть призвести дорікання, знецінення та обвинувачення людини? На цю тему говорить в ефірі Радіо Марія сестра Марія Слезяк

"Того часу Ісус розповів учням притчу: «Чи може сліпий сліпого водити? Чи не впадуть обидва в яму? Учень не вищий за вчителя, але, вдосконалившись, кожний стане, як його вчитель. Чому бачиш скалку, яка в оці брата твого, а колоди, яка в твоєму оці, не помічаєш? Як можеш казати братові своєму: «Брате, дозволь я вийму скалку з твого ока!» — а не бачиш тієї колоди, яка в твоєму оці? Лицеміре, вийми спочатку колоду з власного ока, а тоді побачиш, як вийняти скалку з ока брата твого". Євангеліє від Луки 6, 39-42

Я роздумувала над цим уривком Євангелія від Луки та дійшла висновку, що осуд притаманний всім людям. А якщо ми дослідимо життя Ісуса, то помітимо, що його також постійно засуджували, називали хворим, дияволом, тощо. Тому Він нас добре розуміє бо сам був осуджений несправедливо, - розповідає сестра Марія.

У дитинстві тато обвинувачував нас, дітей в тому, що сталося в сім'ї. Я сьогодні закликаю провести самоаналіз кожного, хто пережив подібне. Запитайте себе - як я реагую на осуд? Чому у мене така болісна реакція на осуд? Часто ми піддаємося бажанню осудити іншу людину через те, що є такими ж самими, володіємо тими ж рисами.

Тема осуду звертає увагу на того хто осуджує і на людину-жертву цього явища.

Дитину, яка стала жертвою деструктивної критики чи осуду може роками мучити відчуття провини, вона боїться висловити свою думку. Болісне відчуття провини бере початок від Адама та Єви, які переклали відповідальність за свій вчинок на інших.

Усі ми родом із дитинства та мабуть більшість із нас переживали жорстку критику та гнів від батьків - коли тато та мама без любові, похвали осуджують свою дитину.

Наслідком виховання осудом може бути невпевненість дитини, самотність, що може залишатися і до дорослого життя. У такому випадку особа звертає увагу на те, що скажуть люди, страх перед прийняттям рішення.

Христос показав нам приклад. Він не дивився на осуд людей, а тримав фокус на Бозі та виконанні Його волі.

Сестра Марія Слезяк

Слухати програми на тему осуд, дорікання, знецінення
Війна всередині руйнує людину
Через осуд люди псують собі життя
Двоєдушність може привести до шизофренії
Перешкоди єднання з Богом
Муки самоосуду та відчуття провини
Чому так важливо пробачити себе?
Про духовну сліпоту, - коментар Євангелія
Чи може сліпий сліпого водити?
Примирення із собою змінило життя



Відгуки

Невизначена втрата. "Через не хочу та не можу дбайте про себе", - отець Діонісій Дьяченко

Невизначена втрата. "Через не хочу та не можу дбайте про себе", - отець Діонісій Дьяченко

Про переживання горя та невизначену втрату слухайте у програмі Люди Справи. Гість прямого ефіру - ієрей Діонісій (Денис) Дьяченко, священик Православної Церкви України, військовий капелан Національний академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького.
"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

Про те, як виконати волю Божу розповідає отець-францисканець Андрій Немченко - вікарій Одеського катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії. "Нещастя - наш вчитель, а призначення - вічність".
"Якщо ми не визнаємо наші помилки, то як зможемо їх виправити?", - отець Микола Бєлічев

"Якщо ми не визнаємо наші помилки, то як зможемо їх виправити?", - отець Микола Бєлічев

Про покаяння та Євхаристію в контексті книги "Містична святиня Бога" розповідає отець Микола Бєлічев, головний редактор журналу "Слово між нами", Римо-Католицька парафія Святого Сімейства, м. Харків. 

Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Про навчання дітей під час війни та створення безпечного середовища у навчальному закладі розповідає Анна Омельчук - вчителька англійської мови та аніматор ораторію в салезіянському ліцеї "Всесвіт", м. Житомир.

Як спілкуватися з духовними особами?

Як спілкуватися з духовними особами?

Часто від світських людей можна почути, що вони не знають, з чого розпочати розмову з духовною особою, і взагалі, як з нею вести діалог. Сестра Наталя Вакулішина в програмі "У Ваших намірах" розвінчує стереотипи, пов'язані з представниками духовного світу, і радить просто бути собою.