Слухати Радіо

10:30

У ваших намірах

В ефірі

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

Лицеміре, спочатку вийми колоду зі свого ока! Про що нам говорить осуд?

Що говорить Слово Боже про осуд? До яких наслідків можуть призвести дорікання, знецінення та обвинувачення людини? На цю тему говорить в ефірі Радіо Марія сестра Марія Слезяк

"Того часу Ісус розповів учням притчу: «Чи може сліпий сліпого водити? Чи не впадуть обидва в яму? Учень не вищий за вчителя, але, вдосконалившись, кожний стане, як його вчитель. Чому бачиш скалку, яка в оці брата твого, а колоди, яка в твоєму оці, не помічаєш? Як можеш казати братові своєму: «Брате, дозволь я вийму скалку з твого ока!» — а не бачиш тієї колоди, яка в твоєму оці? Лицеміре, вийми спочатку колоду з власного ока, а тоді побачиш, як вийняти скалку з ока брата твого". Євангеліє від Луки 6, 39-42

Я роздумувала над цим уривком Євангелія від Луки та дійшла висновку, що осуд притаманний всім людям. А якщо ми дослідимо життя Ісуса, то помітимо, що його також постійно засуджували, називали хворим, дияволом, тощо. Тому Він нас добре розуміє бо сам був осуджений несправедливо, - розповідає сестра Марія.

У дитинстві тато обвинувачував нас, дітей в тому, що сталося в сім'ї. Я сьогодні закликаю провести самоаналіз кожного, хто пережив подібне. Запитайте себе - як я реагую на осуд? Чому у мене така болісна реакція на осуд? Часто ми піддаємося бажанню осудити іншу людину через те, що є такими ж самими, володіємо тими ж рисами.

Тема осуду звертає увагу на того хто осуджує і на людину-жертву цього явища.

Дитину, яка стала жертвою деструктивної критики чи осуду може роками мучити відчуття провини, вона боїться висловити свою думку. Болісне відчуття провини бере початок від Адама та Єви, які переклали відповідальність за свій вчинок на інших.

Усі ми родом із дитинства та мабуть більшість із нас переживали жорстку критику та гнів від батьків - коли тато та мама без любові, похвали осуджують свою дитину.

Наслідком виховання осудом може бути невпевненість дитини, самотність, що може залишатися і до дорослого життя. У такому випадку особа звертає увагу на те, що скажуть люди, страх перед прийняттям рішення.

Христос показав нам приклад. Він не дивився на осуд людей, а тримав фокус на Бозі та виконанні Його волі.

Сестра Марія Слезяк

Слухати програми на тему осуд, дорікання, знецінення
Війна всередині руйнує людину
Через осуд люди псують собі життя
Двоєдушність може привести до шизофренії
Перешкоди єднання з Богом
Муки самоосуду та відчуття провини
Чому так важливо пробачити себе?
Про духовну сліпоту, - коментар Євангелія
Чи може сліпий сліпого водити?
Примирення із собою змінило життя



"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

"Сатана має доступ до нас через слабкості і гріхи. Ми самі дозволяємо йому панувати над нами", - о.Андрій Немченко

У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.

2025-07-10 00:00:00
"Найбільша радість для мене - співпрацювати Богом. Це таємниця, яка захоплює", - брат Сергій Губицький

"Найбільша радість для мене - співпрацювати Богом. Це таємниця, яка захоплює", - брат Сергій Губицький

Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.

2025-07-09 00:00:00
Дні духовної віднови, на що важливо звернути увагу?

Дні духовної віднови, на що важливо звернути увагу?

У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко розповідає про традицію днів духовної віднови, які зазвичай відзначають у перший четвер, п’ятницю та суботу кожного місяця. Ця практика пов’язана з особливим вшануванням Євхаристії, Пресвятого Серця Ісуса та Непорочного Серця Марії. Водночас священник наголошує, що зовнішні форми не мають стати порожнім ритуалом. Отець Андрій застерігає: важливо не лише дотримуватись умов, але й не втратити головного - глибини особистої віри. «Головна умова духовних практик - це любити молитву і Таїнства», – підкреслює він.

2025-07-04 00:00:00
"Паломництво вчить думати про Бога, і там відбувається багато навернень", - о.Андрій Немченко

"Паломництво вчить думати про Бога, і там відбувається багато навернень", - о.Андрій Немченко

Літо — це «гаряча» пора паломництв до відпустових місць.
У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко ділиться роздумами про традицію паломництв.

Священник зауважує, що першим паломником в історії людства можна вважати Авраама — адже саме він, почувши голос Бога, вирушив у незнане, довірившись повністю Його Провидінню.

Отець Андрій також розмірковує над значенням слів «паломник» і «прочанин», підкреслюючи духовний зміст цих понять.

Маючи багаторічний досвід участі в піших прощах — до Бердичева, Чечельника та інших санктуаріїв — отець Андрій переконаний: хоча б раз у житті варто пройти пішки цей шлях. Бо паломництво — це не лише подорож у просторі, а насамперед шлях віри, довіри та особистої зустрічі з Богом.

2025-07-03 00:00:00
Ніколи не пізно зупинитись і запросити Бога в своє життя", - Дмитро Вєтров

Ніколи не пізно зупинитись і запросити Бога в своє життя", - Дмитро Вєтров

Про першу в своєму житті Сповідь та Таїнство Причастя розповідає у програмі "У ваших намірах" волонтер Радіо Марія Дмитро Вєтров. 
2025-07-02 00:00:00